fbpx

Praca na wakacje – jak zarobić?

Praca na wakacje może być ciekawym doświadczeniem

ale również niezłym zastrzykiem gotówki. Podpowiadamy dzisiaj jaka praca na wakacje jest opłacalna i gdzie najlepiej jej szukać. Począwszy od długiego weekendu majowego będzie się pojawiało coraz więcej ofert pracy sezonowej i dorywczej. Uczniowie przygotowują się do zakończenia roku szkolnego, studenci zaczynają się uczyć do sesji letniej, a pracodawcy coraz intensywniej zaczynają poszukiwania pracowników. Nie dajmy jednak się zwieść wysokimi zarobkami. Pracy zacznijcie szukać zawczasu na spokojnie, aby mieć wybór. Im wcześniej podejmiemy poszukiwania, tym większa szansa na znalezienie lepszej pracy na wakacje.

Najwięcej ofert znajdziemy rzecz jasna nad morzem i w górach. Sezon letni jest szczególnym czasem, kiedy to większość z nas wybiera się na zasłużony wypoczynek. Otwierają się bary sezonowe, wypożyczalnie rowerów, budki z lodami, a ktoś musi tam pracować. Punkty sezonowe cechują się tym, że praca jest ciężka i często po 12 godzin, lecz lepiej płatna.

najlepsze lokaty 2018

Studenci wybierając zatrudnienie w gastronomii sezonowej chwalą także możliwość otrzymywania napiwków, z których potrafią wyciągnąć drugą pensję. Często ciężka praca w wakacje pozwala na odłożenie sporej sumki na cały rok. Czasami starcza nawet na małe wakacje we wrześniu. Do tego możliwość poznania ludzi z całej Polski powoduje, że wiele osób szuka właśnie takiego zajęcia na wakacje.

Pracy najlepiej szukać na ogólnopolskich portalach ogłoszeniowych, jak również na regionalnych grupach w portalach społecznościowych. Jeśli już zdecydujemy się na podjęcie pracy to pamiętajmy również o podpisaniu umowy z pracodawcą. Popularna umowa zlecenie może być dobrym zabezpieczeniem naszych interesów.

Nietypowa praca na wakacje

Część osób nie zadowoli się pracą w gastronomii czy usługach. Dla nich przygotowaliśmy niekonwencjonalne propozycje, które na pewno będą ciekawszą opcją. Niestety dostępną nie koniecznie dla każdego.

pożyczki online

  • Foodtruck – tutaj największy koszt to kupno samochodu przeznaczonego do sprzedaży obwoźnej. Mielibyśmy zainwestować minimum 20 tys. zł oraz mieć pomysł co podawać Klientom. Do tego konieczna jest pasja do gotowania. Trud jednak może być opłacalny – foodtruck w miejscowości nadmorskiej może się zwrócić po miesiącu.
  • Walka z komarami – koszt szkolenia walki z komarami oscyluje w granicach 250-300 zł. Wyposażenie w zamgławiacz termiczny to 1000 zł. Na środki chemiczne wydamy 200 zł Odzież ochronna, wizytówki i możemy działać. Za jedną akcję na powierzchni do 1 tys. m2 dostaniemy 300 zł.
  • Animator w hotelu – polski animator w hotelu zagranicznym to ciężka praca, ale też możliwość poznania ludzi z całego świata. Tu jednak najlepiej abyśmy znali miejscowy język. Minusem jest także duża trudność w znalezieniu takiej pracy.

Rozdzielność majątkowa przy kredycie

Rozdzielność majątkowa przy ubieganiu się o kredyt Może całkowicie zmienić naszą zdolność kredytową. Dlatego zanim się zdecydujemy na podpisanie intercyzy warto pomyśleć jakie będzie miała konsekwencje dla naszych finansów.

Kredyt studencki – garść informacji

Kredyt studencki ma najniższe oprocentowanie Jeśli niedługo rozpoczynasz studia lub jesteś już studentem i zastanawiasz się nad kredytem studenckim to w dzisiejszym wpisie dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć na ten temat. Kredyt studencki to specjalny kredyt, który udzielany jest tylko studentom i doktorantom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *