Profi Credit pytania i odpowiedzi

Kto może dostać pożyczkę w Profi Credit?

Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej to do otrzymania pieniędzy z Profi Credit wystarczy:

  • polskie obywatelstwo
  • wiek od 18 do 18 lat
  • posiadanie stałych dochodów

Co ważne – pożyczkę mogą otrzymać także Klienci, którzy mają inne zobowiązania w bankach lub innych firmach pożyczkowych.

profi credit lisekfinansowy

Jakie dochody są akceptowalne?

Firma honoruje wiele źródeł dochodów:

  • umowa o pracę
  • umowa zlecenie (minimalny wiek 25 lat)
  • umowa o dzieło (minimalny wiek 25 lat)
  • emerytura
  • renta
  • działalność gospodarcza
  • uprawa ziemi rolnej i inne

złóż wniosek

Prowadzę firmę,  jaką pożyczkę mogę otrzymać?

Profi Credit jak już wspomnieliśmy udziela również pożyczek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pożyczka dostępna jest już po 3 miesiącach od rozpoczęcia działalności. Niestety kwota dla przedsiębiorców jest mniejsza niż dla osób fizycznych i wynosi  4000 zł netto, rozłożone maksymalnie na 24 miesiące. Do otrzymania pożyczki wystarczy oświadczenie o dochodach.

Przedsiębiorcy prowadzący własną działalność od 12 i 24 miesięcy mogą natomiast liczyć nawet na pożyczkę w kwocie 6000 zł netto, którą można rozłożyć nawet na 4 lata. Do zawarcia umowy nie jest potrzebny poręczyciel ani partner.

Ile kosztuje pożyczka w Profi Credit?

Zgodnie z informacją jaka widnieje na stronie internetowej pożyczkodawcy wysokość odsetek zależy od parametrów pożyczki: kwoty i długości okresu spłacania. Konkretne przykłady zaprezentuje Państwu nasz doradca finansowy.

Przykładowo pożyczka w kwocie 5000 zł, spłacana w 36 ratach. Miesięczna rata wyniesie 322 zł. Łącznie oddajemy 11 592 zł, a RRSO wyniesie 89,93%.

Czy otrzymam pożyczkę jak już mam inne kredyty?

Tak. Profi Credit nie odrzuca wniosków osób, które mają jeszcze inne aktywne zobowiązania finansowe. Przyznanie pożyczki i jej kwota jest jednak zależna od indywidualnie wyliczanej zdolności kredytowej klienta.

Czy muszę przedstawiać zaświadczenia?

Wszystko zależ od kwoty pożyczki o którą się ubiegasz. Jeśli potrzebujesz mniejszej kwoty ( do 9 tys. złotych) to nie potrzebne są żadne zaświadczenia. W pozostałych przypadkach Profi Credit może poprosić o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. potwierdzających adres zamieszkania (np. rachunek na media).

Profi Credit sprawdza BIG ?

Tak. firma weryfikuje bazy prowadzone przez BIG. Warto jednak podkreślić, że Profi Credit stosuje własny system weryfikacji zdolności kredytowej Klienta. Podstawą otrzymania pożyczki jest uzyskiwania regularnych dochodów.

pożyczka do 25 tys. złotych

Czy otrzymam pożyczkę całkowicie online ?

Niestety Nie. Aby otrzymać pożyczkę w tej firmie konieczne jest wysłanie wniosku przez Internet, a następnie w ciągu kilku minut kontaktują się z nimi pracownik firmy, aby uzyskać dodatkowe informację niezbędne do spisania wniosku o pożyczkę. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, konieczne jest podpisanie umowy w oddziale firmy lub u doradcy finansowego.

Czy w Profi Credit otrzymam darmową pożyczkę ?

Tu odpowiedź znowu jest negatywna. Profi Credit nie ma w ofercie darmowej pierwszej pożyczki dla nowych Klientów. Darmowe pożyczki oferują tylko firmy udzielające pożyczek rankingu pożyczek chwilówek.

Czy sam wniosek można wysłać przez Internet ?

Tak. Sam wniosek o pożyczkę wysyłamy przez Internet. Podajemy w nim podstawowe dane: imię, nazwisko i numer telefonu i adres mailowy.

Jak długo trzeba czekać na decyzję pożyczkową?

Wstępna decyzja o przyznaniu pożyczki wydawana jest jest już w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej z pracownikiem infolinii Profi Credit.

Nie mogę odebrać telefonu od konsultanta co dalej ?

W przypadku, kiedy nie możemy odebrać telefonu przy pierwszej próbie kontaktu, konsultant będzie próbował jeszcze kilkukrotnie się z nami skontaktować.

Infolinia Profi Credit działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00. W soboty infolinia pracuje w godzinach od 8:00 do 13:00.

Czy firma robi wpis na hipotece ?

Nie. Pożyczki w Profi Credit nie wymagają zabezpieczenia w postaci hipoteki lub poręczyciela.

Czy Profi Credit udziela pożyczek emerytom i rencistom ?

Oczywiście! Emeryci i renciści to jedna w więkzych grup społecznych, które korzystają z pożyczek Profi Credit. Minimalna wysokość świadczenia uprawniającego do otrzymania pożyczki to 700 zł miesięcznie.

Jestem studentem, mogę liczyć na pieniądze?

Tak. Warunkiem jest posiadanie zdolności kredytowej i uzyskiwanie stałych dochodów umożliwiających spłatę miesięcznych rat.

Czy konsultant dojeżdża do Klienta ?

Tak. Jeśli wolisz aby to konsultant odwiedził Cię w domu i załatwił wszystkie formalności to jest taka możliwość. Jeśli nie chcesz nikogo wpuszczać do domu to wszelkie formalności można załatwić w jednym z ponad 140 oddziałów PROFI CREDIT.

Jak spłacać pożyczkę?

Pożyczkę spłacamy tak jak każdą inną, czyli zgodnie z harmonogramem dołączonym do umowy pożyczki. W harmonogramie znajdziemy dokładną kwotę raty oraz datę płatności. Pieniądze przelewamy na indywidualny numer rachunku bankowego, przypisany do naszej umowy pożyczki.

Ile dochodu muszę mieć aby dostać pożyczkę?

Minimalny dochód to 800 zł netto miesięcznie. W przypadku emerytów i rencistów minimalny dochód to 700 zł netto miesięcznie.

Czy firma udziela pożyczek rolnikom ?

Tak, firma przyznaje pieniądze również rolnikom.

Oprocentowanie pożyczki Profi Credit

Firma reklamuje, że oprocentowanie wynosi jedynie 9,82%. Pamiętajmy jednak, że oprócz oprocentowania firma nalicza także opłatę przygotowawczą (129 zł)  oraz odsetki umowne. Nie są to jednak astronomiczne kwoty, które kogoś zrujnują.

Opłata przygotowawcza naliczana jest dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej. 

Dobrowolnym kosztem pożyczki jest także Twój Pakiet, który umożliwia w dowolnym momencie odroczenie spłaty. Koszt takiego pakietu uzależniony jest od wysokości pożyczki.

złóż wniosek

10/02/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Czy brać kredyt konsolidacyjny?

Jak brzmi odpowiedź na pytanie: czy brać kredyt konsolidacyjny?  Kredyt konsolidacyjny jest o tyle dobry, że pozwala kredytobiorcom

Profi Credit pożyczka do 25 tys zł.

Profi Credit pożyczka dla każdego, ponieważ działa na terenie całej Polski w ramach prawie stu biur terenowych. Firma zatrudnia także ponad 3000 doradców finansowych

Negatywna decyzja kredytowa

Czy negatywna decyzja kredytowa oznacza koniec marzeń o dodatkowej gotówce na remont czy samochód? Postaramy się dzisiaj przybliżyć Wam trochę więcej informacji o procesie udzielania pożyczki czy kredytu. Zacznijmy od tego czym w ogóle jest decyzja kredytowa.