Spadochron finansowy dobrym zabezpieczeniem

Spadochron finansowy

to nic innego jak solidne zabezpieczenie na nieprzewidziane wydatki. Spadochron kojarzy się z bezpieczeństwem i wyjściem awaryjnym stąd przyjęto, że pieniądze na czarną godzinę  to spadochron finansowy. Niektórzy mogą powiedzieć, że dobrze gospodarują finansami i nie muszą bać się niespodziewanych wydatków. Pytanie tylko co znaczy dobrze? Jaką kwotę powinniśmy mieć odłożoną aby spać spokojnie i mieć swój spadochron? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

Budujemy nasze zabezpieczenie finansowe

Jak w większości sytuacji najgorzej zacząć oszczędzać. Klucz do sukcesu tkwi tak naprawdę w dyscyplinie i regularności swoich działań. Najlepszym momentem na tworzenie spadochronu finansowego jest początek miesiąca, kiedy otrzymujemy wypłatę. Wówczas najlepiej usiąść i zrobić budżet na nadchodzący miesiąc.

Zaplanujmy wszystko co jesteśmy w stanie przewidzieć. Koszty transportu, jedzenia, rachunki za telefon czy prąd. Zwracamy też uwagę na to, aby przyjąć około 10-15 proc. marginesu błędu. Po odjęciu wszystkich wydatków od otrzymywanej pensji powinna zostać nam nadwyżka, którą powinniśmy przeznaczyć na budowanie spadochronu finansowego.

Jeśli nasze zarobki nie pozwalają nam na comiesięczne odkładania to starajmy się pomyśleć nad dodatkową pracą. Pracując w weekendy czy popołudniami możemy zarobić całkiem sporo. To z kolei idealny wkład do naszego spadochronu. Innym sposobem jest odkładanie dodatkowych nagród czy premii. Gwarantuje, że jeśli nauczymy się systematycznego oszczędzania to z miesiąca na miesiąc będzie nam to łatwiej przychodziło.

Bardzo ważne jest to, aby odkładane pieniądze oddzielić od bieżących środków. Najlepiej utworzyć dodatkowe konto w banku gdzie posiadamy konto lub też skorzystać z darmowego konta osobistego.

Co nam daje spadochron finansowy?

Aby czuć się w pełni bezpiecznie powinniśmy zgromadzić środki o wartości naszego 3 krotnego wynagrodzenia. Poza tym wyrzeczenia jakie poniesiemy przy jego budowie zrekompensuje nam spokój. Zalet jest jednak więcej:

  • uczy odpowiedzialnego oszczędzania
  • pozwala kontrolować nasze wydatki
  • pozwala na nie rezygnowanie z dotychczasowego życia w przypadku kłopotów finansowych
  • Pokazuje nam czy rzeczywiście potrafimy oszczędzać i mamy kontrolę nad własnymi finansami

Plusów jest tak dużo, że o spadochronie finansowym warto pomyśleć już dzisiaj aby czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

17/05/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Umowa pożyczki z kurierem

Umowa pożyczki z kurierem jest bezpieczna? Sprawdź dostępne pożyczki na raty i pożyczki chwilówki. Oferta i opinie na lisekfinansowy.pl

10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie

10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie - negocjuj kredyt hipoteczny, skonsoliduj zobowiązania, zmień konto bankowe i wiele innych