Spadochron finansowy dobrym zabezpieczeniem

Spadochron finansowy

to nic innego jak solidne zabezpieczenie na nieprzewidziane wydatki. Spadochron kojarzy się z bezpieczeństwem i wyjściem awaryjnym stąd przyjęto, że pieniądze na czarną godzinę  to spadochron finansowy. Niektórzy mogą powiedzieć, że dobrze gospodarują finansami i nie muszą bać się niespodziewanych wydatków. Pytanie tylko co znaczy dobrze? Jaką kwotę powinniśmy mieć odłożoną aby spać spokojnie i mieć swój spadochron? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

pożyczki chwilówki

Budujemy nasze zabezpieczenie finansowe

Jak w większości sytuacji najgorzej zacząć oszczędzać. Klucz do sukcesu tkwi tak naprawdę w dyscyplinie i regularności swoich działań. Najlepszym momentem na tworzenie spadochronu finansowego jest początek miesiąca, kiedy otrzymujemy wypłatę. Wówczas najlepiej usiąść i zrobić budżet na nadchodzący miesiąc.

Zaplanujmy wszystko co jesteśmy w stanie przewidzieć. Koszty transportu, jedzenia, rachunki za telefon czy  prąd. Zwracamy też uwagę na to, aby przyjąć około 10-15 proc. marginesu błędu. Po odjęciu wszystkich wydatków od otrzymywanej pensji powinna zostać nam nadwyżka, którą powinniśmy przeznaczyć na budowanie spadochronu finansowego.

 

Jeśli nasze zarobki nie pozwalają nam na comiesięczne odkładania to starajmy się pomyśleć nad dodatkową pracą. Pracując w weekendy czy popołudniami możemy zarobić całkiem sporo. To z kolei idealny wkład do naszego spadochronu. Innym sposobem jest odkładanie dodatkowych nagród czy premii. Gwarantuje, że jeśli nauczymy się systematycznego oszczędzania to z miesiąca na miesiąc będzie nam to łatwiej przychodziło.

 

Bardzo ważne jest to, aby odkładane pieniądze oddzielić od bieżących środków. Najlepiej utworzyć dodatkowe konto w banku gdzie posiadamy konto lub też skorzystać z darmowego konta osobistego. Najlepsze darmowe rachunki bankowe znajdziesz w naszym rankingu tutaj.

Co nam daje spadochron finansowy?

Aby czuć się w pełni bezpiecznie powinniśmy zgromadzić środki o wartości naszego 3 krotnego wynagrodzenia. Poza tym wyrzeczenia jakie poniesiemy przy jego budowie zrekompensuje nam spokój. Zalet jest jednak więcej:

  • uczy odpowiedzialnego oszczędzania
  • pozwala kontrolować nasze wydatki
  • pozwala na nie rezygnowanie z dotychczasowego życia w przypadku kłopotów finansowych
  • Pokazuje nam czy rzeczywiście potrafimy oszczędzać i mamy kontrolę nad własnymi finansami

 

Plusów jest tak dużo, że o spadochronie finansowym warto pomyśleć już dzisiaj aby czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

Hapi Pożyczki – szybka pożyczka

Hapi Pożyczki oferuje pożyczkę na raty do 25 tys. zł. Całość dostępna bez wychodzenia z domu. Atrakcyjne oprocentowanie 9,8% Wygodne raty

W Polsce żyje się lepiej niż w Niemczech

Czy to możliwe, że w Polsce żyje się lepiej niż w Niemczech czy Francji? Otóż tak! Europejski Urząd Statystyczny EUROSTAT przeprowadził badania jak żyje się w stolicach UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *