Split payment jak się nie dać?

Split payment czyli nowy sposób regulowania faktur dla przedsiębiorców

Już od 1 lipca wszyscy przedsiębiorcy, którzy płacą podatek VAT muszą się przygotować na dość duże zmiany. Są one wynikiem kolejnych pomysłów jak uszczuplić system podatkowy. Split payment czyli po polsku podzielona płatność ma również za zadanie przyspieszyć ściągalność VAT-u. Rozwiązanie polega na tym, że kupujący towar płacąc za fakturę będą wykonywać dwa przelewy na dwa numery kont sprzedającego. Kwota netto wpłynie normalnie na rachunek firmowy, zaś kwota podatku będzie księgowana na subkonto do którego przedsiębiorca będzie miał ograniczony dostęp. Split payment jak się nie dać?

O tym jaką płatność dostanie firma sprzedająca produkt lub usługę będzie decydował nabywca. Przedsiębiorcy muszą zatem być przygotowani, że środki jakimi będą dysponować będą nieco uszczuplone. W firmach, które działają na granicy opłacalności lub borykają się z opóźnionymi płatnościami będą wystawione na ciężką próbę. Oprócz fiskusa zyskać mogą również banki, do których już teraz ustawiają się firmy chcące zwiększyć linie kredytową lub uzyskać kredyt obrotowy.

Jaki produkt finansowy wybrać szukając dofinansowania firmy?

Jeśli już poważnie myślimy nad zabezpieczeniem naszej firmy warto skorzystać z najlepszych i najtańszych rozwiązań finansowych. Pomogą one nam utrzymać płynność finansową oraz sprawią, że będziemy mogli myśleć o rozwoju i inwestycjach.

Kredyt w rachunku bieżącym – Ekspres Linia – Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Konto optymalne BGŻ

To najprostsze rozwiązanie dla biznesu. Otwieramy debet, który uruchamia się po wykorzystaniu wszystkich środków na koncie. Tą ofertę polecamy szczególnie, ponieważ BGŻ BNP Paribas S.A. oferuje promocyjne warunki:

  • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu
  • marża od 1,99% w opcji z ubezpieczeniem na życie i poważne zachorowanie​

złóż wniosek

 

Kredyt obrotowy online od Idea Bank SA

idea bank lokata

 

Ten produkt finansowy jest dostępny całkowicie online. Wniosek oraz decyzja kredytowa online bez konieczności wizyty w oddziale banku. Idea Bank udziela kredytu do 400 tys. zł finansowania i nie wymaga zaświadczeń z ZUS i US. Wystarczy historia z firmowych kont bankowych za ostatnie 6 miesięcy (w PDF)

złóż wniosek

Pożyczka dla firm od Aforti Finance 

aforti finanse

Jest najmniej popularnym produktem finansowym, jednak ma dużą zaletę – szybkość. Czasami jest tak, że coś nam nie pójdzie i potrzebujemy szybkiej gotówki. Wówczas najlepiej sięgnąć po pożyczkę dla firm. Kwota jaką oferuje Aforti Finance to nawet 150 tys. zł rozłożone na 3 lata. Decyzja kredytowa podejmowana jest w godzinę od złożenia wniosku.

złóż wniosek

26/06/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak założyć firmę w Norwegii

Do Norwegii wyjeżdża coraz więcej Polaków Polacy po wejściu do UE zaczęli masowo wyjeżdżać do pracy za granicę. Mimo iż Norwegia nie należy do Unii Europejskiej jest chętnie wybieranym kierunkiem przez naszych rodaków. Do pracy w Norwegii najwięcej wyjeżdżą pracowników fizycznych. Nie ma co się dziwić, jeśli spojrzymy na zarobki w tym kraju.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.

JPK VAT co powinieneś wiedzieć?

JPK VAT... Czym są te pliki? To nic innego jak szczegółowe dane finansowe, które musza być generowane i przesyłane w formie elektronicznej. Składają się na nie...