Sprzedaż na allegro i olx do kontroli

Sprzedajesz na popularnych portalach

aukcyjnych czy ogłoszeniowych? Licz się z tym, że urząd skarbowy może skontrolować Twoje poczynania w Internecie. Dotyczy to głównie osób, które handlują na całego bez zgłoszonej działalności gospodarczej. Fiskus na zamierza ścigać zwykłego Kowalskiego za sprzedaż np. używanego aparatu fotograficznego na allegro czy olx. Obawiać się muszą osoby sprzedający przede wszystkim przedmioty nowe i w dużych ilościach.

Internet obiegła ostatnio wiadomość o pewnym sprzedawcy, który w ciągu dwóch lat sprzedał  na allegro ponad 1200 przedmiotów. Były to głównie telefony komórkowe oraz akcesoria do nich. Jako, że urzędnicy mają dostęp do bardzo dobrych programów komputerowych mogą łatwo znaleźć osoby sprzedające profesjonalnie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologicznych urząd skarbowy zainteresował się bardzo aktywnym allegrowiczem.

Przeprowadzona kontrola potwierdziła tylko przypuszczenia urzędników. W związku z czym w wyniku kontroli uznano, że skala sprzedaży podchodzi pod miano prowadzenia firmy. Doprowadziło to ostatecznie do nałożenia kary i obowiązku zapłacenia podatku w wysokości około 16 tys. zł. Takich historii możemy znaleźć mnóstwo. Pytanie tylko, czy jest to wystarczające świadectwo na to, że nie warto oszukiwać?

Hapi Pożyczki wniosek

Sprzedaż na allegro i olx

Jest pod szczególną kontrolą z uwagi na ilość transakcji tam wykonywanych. Pomijając kontrole drobniejszych sprzedawców, które stały się już powszechne, nadchodzą kontrole VAT. Czym są i kto powinien się obawiać?

Ministerstwo Finansów zwróciło uwagę, że część sprzedawców w swoich aukcjach internetowych na allego czy olx dodaje znacznik lub pisze w samym ogłoszeniu – nie wystawiam faktury VAT. Taka praktyka staje się podejrzana i będzie skrupulatnie kontrolowana. Zgodnie z nową polityką uszczelniania wpływów z podatku VAT działanie wydaje się konieczne i słuszne. Według informacji jakie podaje Ministerstwo – proceder dotyczy w głównym stopniu handlujących elektroniką. Zwłaszcza nowymi smartfonami i tabletami.

pożyczki online

Kontrole mają wyglądać w ten sposób, że urzędnicy skontaktują się z podatnikami, którzy prowadzą w/w aukcje, a zarazem są zarejestrowani jako płatnicy podatku VAT. Przedsiębiorcy otrzymają automatyczne maile lub SMS-y prosto z Ministerstwa z informacją o konieczności złożenia wyjaśnień. Wyjaśnienia trzeba będzie kierować do właściwych urzędów skarbowych, które już będą powiadomione o kontroli.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Działalność gospodarcza – jak zacząć?

 

Instator – jak działa?

Aplikacja Instator gwarantuje szybkość Osoby, które decydują się na wzięcie pożyczki przez Internet zazwyczaj potrzebują gotówki natychmiast. W związku z tym powstała aplikacja Instator, która umożliwia błyskawiczną weryfikację naszej tożsamości przy tego typu transakcjach.

Drobna pożyczka najlepsza od rodziny?

Drobna pożyczka pomaga Polakom Żyjemy w takich czasach, że nikt nie lubi na nic czekać. Wszystko chcemy mieć od razu, bez czekania. Zmieniło się również podejście do pożyczania pieniędzy.

Vivus pożyczki podbijają Polskę

Vivus pożyczki i ich maskotka Mr Hi’s Vivus pożyczki to jedna z najstarszych firm pożyczkowych działających w Polsce. Z roku na rok firma zyskuje na popularności. Zawdzięcza to zarówno swojej zróżnicowanej ofercie, promocjom jak również ciekawym akcjom reklamowym. W ostatnim czasie na pewno wielu z was zwróciło uwagę na reklamy z zieloną pacynką Mr Hi’s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *