Święta Bożego Narodzenia 2021 – ile wydamy?

Na Święta Bożego Narodzenia 2021 Polacy nie szczędzą gotówki

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas dla większości Polaków. Na co dzień wszyscy jesteśmy zapracowani i brakuje nam czasu na spotkania w gronie najbliższych. W Święta każdy zwalnia i ciągnie do swoich aby spędzić miłe chwile w rodzinnym gronie. Oprócz celebrowania narodzin Chrystusa nieodłącznym elementem są świąteczne potrawy i prezenty, którymi chcemy obdarować najbliższych. Każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, dlatego nikt nie myśli o oszczędzaniu. Wręcz przeciwnie, sporo osób zaciąga nawet pożyczki chwilówki aby wszystko było na bogato. Niesłabnąca popularnością cieszy się także kredyt na Święta Bożego Narodzenia.

Firma pożyczkowa przeprowadziła badania z które pokazały, że na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wydamy średnio 1020 złotych. Z tej kwoty największą część pochłonie zakup podarków świątecznych dla bliskich i znajomych.

Kto wydaje najwięcej na Święta?

Powołując się dalej na świąteczne badanie, w okresie świątecznym najwięcej wydają osoby w wieku 40-59 lat. Na przygotowanie oraz prezenty przeznaczają średnio 972 złotych. Może wynikać to z faktu, że osoby w tym wieku najczęściej zapraszają na Święta swoje dzieci i rodziców. Potwierdzać może to fakt, że najmniej wydają właśnie seniorzy i osoby w wieku (15-24 lata) – 722 zł.

Bardzo ciekawym jest fakt, że najmniej na Święta planują wydać osoby zamożne oraz oszczędzające. Ich łączna kwota wydatków zamyka się w 1000 złotych. Natomiast ci, którzy żyją raczej z dnia na dzień nie przejmując się oszczędnościami, znacznie przekraczają tę kwotę. Planując Święta, potrawy i prezenty wydają ponad 1000 złotych.

Ile wydamy na same prezenty?

Zgodnie z wynikami badania „Ulubione prezenty Polaków 2021”, średnia kwota, którą Polacy wydadzą na jeden prezent to 180 zł. 30 proc. ankietowanych  deklaruje, że na podarunek dla bliskich przeznaczy średnio nawet 220 zł. Natomiast co dziesiąty badany wyda na ten cel między 50 a 100 zł.

Wiedząc już ile przeznaczamy na upominki warto napisać nieco o tym czego Polacy oczekują pod choinką. Najczęstsze wskazania to zdecydowanie kosmetyki oraz odzież. Panie myślą głównie o perfumach, kosmetykach i rzeczach, które służą pielęgnacji. Mężczyźni z kolei marzą o elektronice. Jak wynika z badania, jedynie 6% chciałoby otrzymać w prezencie książkę, a 4% płytę z muzyką. Święta Bożego Narodzenia 2018

01/12/2021

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Kredyt na Święta

Kredyt na święta to rozwiązanie po które sięga wielu Polaków. Sprawdź ofertę najkorzystniejszych pożyczek

Magiczna pożyczka od Alior Bank

Magiczna pożyczka to oferta, która została wprowadzona z myślą o Świętach. Maksymalna kwota tej pożyczki gotówkowej to 4600 zł, a wszystkie formalności możemy dokonań przez Internet.

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce?

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce? W ostatnim czasie publikowanych jest wiele raportów, które mówią o tym jak żyje się w naszym kraju. Nie tak dawno temu pisaliśmy o zarobkach w Polsce, a dzisiaj napiszemy Wam ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce.