Wakacje w Polsce tańsze niż za granicą?

Nadal najpopularniejsze wakacje w Polsce

Czy to dobry i przede wszystkim tani wybór? Policzyliśmy i sprawdziliśmy jak to wygląda. Pod uwagę wzięliśmy koszty transportu, wyżywienia i zakwaterowania. Nie mówimy tutaj o pogodzie, bo nie każdy lubi upały i leżenie na plaży. Wiele osób mówi, że w naszym kraju jest drogo i nie opłaca się jeździć nad polskie morze. Czy jednak wakacje w Polsce są naprawdę droższe?

Zacznijmy od policzenia kosztów wypoczynku za granicą. Wiadomo, że koszt wypoczynku jest uzależniony od tego w jakie miejsce chcemy jechać oraz czy będziemy organizować wszystko samodzielnie czy korzystać z usług biura podróży. Jeśli mamy 3 osobową rodzinę i myślimy nad wyjazdem do najpopularniejszej Grecji to musimy się liczyć z kosztem ok. 12 tys. zł. Jest to koszt pobytu all inclusive w dobrym hotelu bez wycieczek fakultatywnych. Wybierając dalszy kierunek koszty rosną do średniej 19 tys. zł za tygodniowy pobyt. Jeśli będziemy czekać na oferty last minute to możemy zaoszczędzić do 40% proc. Tu jednak będziemy mieli ograniczony wybór i możemy dostać hotel który nie do końca spełni nasze oczekiwania.  Przyjmijmy jednak, że tak źle nie będzie i kupując ofertę w ostatniej chwili za tygodniowy pobyt w Grecji zapłacimy 8 tys. zł.

pożyczki na wakacje last minute

Jakie wydatki czekają nas na urlopie w Polsce?

Nie brakuje osób, które cenią wypoczynek w rodzimym kraju. Powodów jest wiele wśród których najczęściej wymianą jest cena wypoczynku. Czy na pewno?

Wypoczywając w Polsce mało kto wybiera urlop all inclusive. Podyktowane jest to zarówno oszczędnościami jak również małą ilością hoteli oferujących ten typ pobytu. Polacy najchętniej wybierają pensjonaty i prywatne kwatery. Wybierając się na Półwysep Helskim i np. pensjonat w Jastarni  3 osobowa rodzina musi zarezerwować ok 200 zł za pokój z łazienką za dobę.  7 dni w pensjonacie będzie nas kosztowało 1400 zł. Licząc, że jedziemy z centrum Polski samochodem po płatnej autostradzie na podróż musimy zarezerwować ok 350 zł w obie strony. Dzienne wyżywienie i atrakcje to 200 zł. Jak łatwo policzyć 3 osobowa rodzina na urlop w Polsce wyda zatem 3150 zł. Różnica dość spora, więc jeśli szukamy wypoczynku w dobrej cenie to Polski Bałtyk wygrywa.

Podsumowanie

Wakacje w Polsce są dostępne dla większości pracujących i oszczędzających. Zwłaszcza po wprowadzeniu pro rodzinnego programu 500 plus. Oprócz ceny ważna jest również pogoda, która w naszym kraju bywa kapryśna. Rezerwując urlop na długo przed wybraną datą może spowodować, że pogoda będzie niespodzianką. Możemy trafić na upały lub na deszcz i temperatury poniżej 20 stopni. Dlatego część osób woli dopłacić, nawet kosztem pożyczki pozabankowej ale mieć gwarancję pogody.

05/07/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki chwilówki na wakacje – oferta 2023

Polacy biorą urlop na remont albo na wyjazd To już tradycja, że część naszego urlopu bierzemy aby zrobić drobny remont mieszkania. Jeśli mamy smykałkę do prac remontowych i nie obce jest nam malowanie i tapetowanie to po co przepłacać? Lepiej wziąć kilka dni urlopu i samemu odświeżyć swoje lokum. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje generalny

Wakacje kredytowe w bankach – Koronawirus

Wakacje kredytowe w bankach to zestawienie, które pomoże w szybki sposób na weryfikację czy w Waszym banku będziecie mogli skorzystać z tego odroczenia w spłacie. Przedstawiamy warunki oraz sposób korzystania.

Wakacje kredytowe – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wakacje kredytowe to popularna forma wstrzymania się od płatności rat za kredyt czy pożyczkę. Jest ona szczególnie chętnie stosowana na wiosnę i w lato, kiedy musimy się zmierzyć z dodatkowymi wydatkami. Rodzinny wyjazd na wakacje czy wysłanie dziecka na kolonie wiąże się z nie małymi wydatkami.