Wakacje kredytowe w bankach – Koronawirus

Wakacje kredytowe w bankach a Koronawirus

to zestawienie, które pomoże w szybki sposób na weryfikację czy w Waszym banku będziecie mogli skorzystać z tego odroczenia w spłacie swojego kredytu lub pożyczki na raty. Przedstawiamy warunki oraz sposób korzystania. Wakacje kredytowe w bankach – zestawienie obejmuje takie banki jak: PKO Bank Polski, Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, EuroBank, mBank, Pekao S.A. Millenium, ING Bank Śląski.

Oprócz standardowych wakacji kredytowych niektóre banki już podjęły dodatkowe działania aby Klienci mogli skorzystać z dłuższej przerwy w spłacie. Inne banki dopiero wypracowują swoje zasady po zaleceniu jakie przedstawił Związek Banków Polskich.

Dalsze informacje będziemy zamieszczać na bieżąco.

Czytaj także: Wakacje kredytowe – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wakacje kredytowe w PKO Bank Polski

miniratka pkobp

W PKO Banku Polskim można skorzystać z bezpłatnych wakacji kredytowych tylko raz w roku na okres jednego miesiąca. Aby skorzystać z tego udogodnienia Klient musi złożyć wniosek w Banku. Dodatkowym warunkiem jest brak jakichkolwiek opóźnień w spłacie. Ponadto wakacje mogą być przyznane po minimum 12 miesiącach od podpisania umowy.

W związku z pandemią COVID-19 ( koronowirusa) o zawieszenie spłat rat kredytów można już się ubiegać nawet na 3 miesiące.

Wakacje kredytowe w BGŻ BNP Paribas

BGŻ

Bank ten pozwala na przerwę w spłacie wynoszącą maksymalnie 12 miesięcy w trakcie trwania całej umowy. Ważne jest to, że jednorazowa przerwa nie może być dłuższa niż 2 miesiące. Aby skorzystać z  bezpłatnych wakacji należy spłacić co najmniej 3 raty po podpisaniu umowy kredytowej. Kredytobiorca musi złożyć pisemny wniosek i nie zalegać z płatnościami.

Wakacje kredytowe w Alior Bank

aliorbank

Klienci Alior Bank w ramach wakacji kredytowych mogą wnioskować o zawieszenie maksymalnie 3 kolejnych rat kredytu. Przerwa w spłacie jest całkowicie bezpłatna. Po skorzystaniu z przerwy w spłacie okres kredytu czy pożyczki online zostaje automatycznie wydłużony. Warunek jest jeden – okres spłaty kredytu nie może przekroczyć  lat. Tak jak we wszystkich innych bankach Alior wymaga braku opóźnień w spłacie oraz złożenie wniosku o wakacje.

Z powodu pandemii koronawirusa Bank dał możliwość zawieszenia spłat na okres od 3 do 6 miesięcy. Okres kredytowania zostanie wydłużony o ilość odroczonych rat. Wnioskować można o zawieszenie rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące lub rat kapitałowych na 6 miesięcy. Zawieszenie spłat nie jest obwarowane dodatkowymi warunkami.

Wakacje kredytowe w mBanku

mbank konto bankowe

Niestety w tym banku nie skorzystamy z wakacji. Jedyne co może nam zaoferować mBank to karencja w spłacie na maksymalnie 3 miesiące. Co ważne – nie wydłuża nam się okres spłaty. Nie spłacone raty są wliczane w kolejne raty powiększając je. Aby skorzystać z karencji mBanku należy spłacić co najmniej 6 pełnych rat i nie mieć opóźnień.

W związku z panującą pandemią mBank daje możliwość zawieszenia spłat rat na 6 miesięcy bez dodatkowych opłat. Formalności załatwimy online

Wakacje kredytowe w EuroBank

pożyczka eurobank

Bank udziela wakacji swoim Klientom na maksymalnie 1 miesiąc. Aby skorzystać z tego udogodnienia należy spłacić minimum 6 rat i nie mieć opóźnień. EuroBank wydłuża okres kredytowania.

Wakacje kredytowe w Pekao S.A.

logo bank pekao2 p 800

Pekao S.A. pozwala na zawieszenie spłat tak jak inne banki na jeden miesiąc, kiedyś było to maksymalnie na 12 miesięcy. Z opcji tej można było skorzystać nawet dwa razy w ciągu trwania umowy kredytowej. Obecnie Pekao przewiduje również możliwość skorzystania z sześciomiesięcznej karencji, lecz tylko po spełnieniu odpowiednich warunków i zbadaniu naszej zdolności kredytowej. Takie wakacje kredytowe nie mogą być wykorzystywane częściej niż raz na 5 lat, i maksymalnie dwa razy w trakcie kredytowania.

W związku z pandemią Pekao SA zaproponował wszystkim swoim Klientom bezwarunkowe dodatkowe wakacje kredytowe dla rat odsetkowych lub kapitałowo-odsetkowych na okres 3 miesięcy bez dodatkowych opłat.

Bank Millenium – odroczenie spłaty

millennium

Bank udziela wakacji swoim Klientom na maksymalnie 1 miesiąc. Aby skorzystać z tego udogodnienia należy spłacić minimum 6 rat i nie mieć opóźnień. EuroBank wydłuża okres kredytowania.

ING Bank Śląski – wakacje kredytowe

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku od zawsze mogli korzystać z zawieszenia spłat swoich zobowiązań. W obecnej sytuacji zagrożenia Koronawirusem zarówno dla klientów ING Banku jak i ING Lease wprowadzono uproszczoną i przyspieszoną procedurę rozpatrywania wniosków o wakacje kredytowe wszystkich rodzajów kredytów i pożyczek.

Aby skorzystać z zawieszenia spłat rat nawet na 3 miesiące wystarczy złożyć wniosek online lub za pomocą infolinii.

Santander Bank -wakacje kredytowe

santander

Hiszpański Santander umożliwił swoim Klientom zawieszenie spłat rat nawet na 6 miesięcy z powodu pandemii. Zawieszane są tylko raty kapitałowe, odsetki należy regulować zgodnie z harmonogramem dotychczasowych rat. Kredyt nie ulega wydłużeniu. Z wakacji kredytowych mogą skorzystać posiadacze kredytów gotówkowych oraz hipotecznych.

Bank Millennium infolinia

17/03/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki chwilówki na wakacje – oferta 2023

Polacy biorą urlop na remont albo na wyjazd To już tradycja, że część naszego urlopu bierzemy aby zrobić drobny remont mieszkania. Jeśli mamy smykałkę do prac remontowych i nie obce jest nam malowanie i tapetowanie to po co przepłacać? Lepiej wziąć kilka dni urlopu i samemu odświeżyć swoje lokum. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje generalny

Jak obniżyć ratę kredytu?

Mało kto myśl jak obniżyć ratę kredytu. Ba! Niektórzy nawet ją podwyższają, aby szybciej spłacić zobowiązanie.Czy to dobra decyzja? Sprawdź

Oszczędne wczasy za granicą

Oszczędne wczasy za granicą interesują większość z nas dlatego postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych informacji jak tanio pojechać na wymarzone wczasy.