Wakacje kredytowe w bankach – Koronawirus

Wakacje kredytowe w bankach a Koronawirus

to zestawienie, które pomoże w szybki sposób na weryfikację czy w Waszym banku będziecie mogli skorzystać z tego odroczenia w spłacie swojego kredytu lub pożyczki na raty. Przedstawiamy warunki oraz sposób korzystania. Wakacje kredytowe w bankach – zestawienie obejmuje takie banki jak: PKO Bank Polski, Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, EuroBank, mBank, Pekao S.A. Millenium, ING Bank Śląski.

Oprócz standardowych wakacji kredytowych niektóre banki już podjęły dodatkowe działania aby Klienci mogli skorzystać z dłuższej przerwy w spłacie. Inne banki dopiero wypracowują swoje zasady po zaleceniu jakie przedstawił Związek Banków Polskich.

Dalsze informacje będziemy zamieszczać na bieżąco.

Czytaj także: Wakacje kredytowe – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wakacje kredytowe w PKO Bank Polski

miniratka pkobp

W PKO Banku Polskim można skorzystać z bezpłatnych wakacji kredytowych tylko raz w roku na okres jednego miesiąca. Aby skorzystać z tego udogodnienia Klient musi złożyć wniosek w Banku. Dodatkowym warunkiem jest brak jakichkolwiek opóźnień w spłacie. Ponadto wakacje mogą być przyznane po minimum 12 miesiącach od podpisania umowy.

W związku z pandemią COVID-19 ( koronowirusa) o zawieszenie spłat rat kredytów można już się ubiegać nawet na 3 miesiące.

Wakacje kredytowe w BGŻ BNP Paribas

BGŻ

Bank ten pozwala na przerwę w spłacie wynoszącą maksymalnie 12 miesięcy w trakcie trwania całej umowy. Ważne jest to, że jednorazowa przerwa nie może być dłuższa niż 2 miesiące. Aby skorzystać z  bezpłatnych wakacji należy spłacić co najmniej 3 raty po podpisaniu umowy kredytowej. Kredytobiorca musi złożyć pisemny wniosek i nie zalegać z płatnościami.

Wakacje kredytowe w Alior Bank

aliorbank

Klienci Alior Bank w ramach wakacji kredytowych mogą wnioskować o zawieszenie maksymalnie 3 kolejnych rat kredytu. Przerwa w spłacie jest całkowicie bezpłatna. Po skorzystaniu z przerwy w spłacie okres kredytu czy pożyczki online zostaje automatycznie wydłużony. Warunek jest jeden – okres spłaty kredytu nie może przekroczyć  lat. Tak jak we wszystkich innych bankach Alior wymaga braku opóźnień w spłacie oraz złożenie wniosku o wakacje.

Z powodu pandemii koronawirusa Bank dał możliwość zawieszenia spłat na okres od 3 do 6 miesięcy. Okres kredytowania zostanie wydłużony o ilość odroczonych rat. Wnioskować można o zawieszenie rat kapitałowo-odsetkowych na 3 miesiące lub rat kapitałowych na 6 miesięcy. Zawieszenie spłat nie jest obwarowane dodatkowymi warunkami.

Wakacje kredytowe w mBanku

mbank konto bankowe

Niestety w tym banku nie skorzystamy z wakacji. Jedyne co może nam zaoferować mBank to karencja w spłacie na maksymalnie 3 miesiące. Co ważne – nie wydłuża nam się okres spłaty. Nie spłacone raty są wliczane w kolejne raty powiększając je. Aby skorzystać z karencji mBanku należy spłacić co najmniej 6 pełnych rat i nie mieć opóźnień.

W związku z panującą pandemią mBank daje możliwość zawieszenia spłat rat na 6 miesięcy bez dodatkowych opłat. Formalności załatwimy online

Wakacje kredytowe w EuroBank

pożyczka eurobank

Bank udziela wakacji swoim Klientom na maksymalnie 1 miesiąc. Aby skorzystać z tego udogodnienia należy spłacić minimum 6 rat i nie mieć opóźnień. EuroBank wydłuża okres kredytowania.

Wakacje kredytowe w Pekao S.A.

logo bank pekao2 p 800

Pekao S.A. pozwala na zawieszenie spłat tak jak inne banki na jeden miesiąc, kiedyś było to maksymalnie na 12 miesięcy. Z opcji tej można było skorzystać nawet dwa razy w ciągu trwania umowy kredytowej. Obecnie Pekao przewiduje również możliwość skorzystania z sześciomiesięcznej karencji, lecz tylko po spełnieniu odpowiednich warunków i zbadaniu naszej zdolności kredytowej. Takie wakacje kredytowe nie mogą być wykorzystywane częściej niż raz na 5 lat, i maksymalnie dwa razy w trakcie kredytowania.

W związku z pandemią Pekao SA zaproponował wszystkim swoim Klientom bezwarunkowe dodatkowe wakacje kredytowe dla rat odsetkowych lub kapitałowo-odsetkowych na okres 3 miesięcy bez dodatkowych opłat.

Bank Millenium – odroczenie spłaty

millennium

Bank udziela wakacji swoim Klientom na maksymalnie 1 miesiąc. Aby skorzystać z tego udogodnienia należy spłacić minimum 6 rat i nie mieć opóźnień. EuroBank wydłuża okres kredytowania.

ING Bank Śląski – wakacje kredytowe

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku od zawsze mogli korzystać z zawieszenia spłat swoich zobowiązań. W obecnej sytuacji zagrożenia Koronawirusem zarówno dla klientów ING Banku jak i ING Lease wprowadzono uproszczoną i przyspieszoną procedurę rozpatrywania wniosków o wakacje kredytowe wszystkich rodzajów kredytów i pożyczek.

Aby skorzystać z zawieszenia spłat rat nawet na 3 miesiące wystarczy złożyć wniosek online lub za pomocą infolinii.

Santander Bank -wakacje kredytowe

santander

Hiszpański Santander umożliwił swoim Klientom zawieszenie spłat rat nawet na 6 miesięcy z powodu pandemii. Zawieszane są tylko raty kapitałowe, odsetki należy regulować zgodnie z harmonogramem dotychczasowych rat. Kredyt nie ulega wydłużeniu. Z wakacji kredytowych mogą skorzystać posiadacze kredytów gotówkowych oraz hipotecznych.

17/03/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak obniżyć ratę kredytu?

Mało kto myśl jak obniżyć ratę kredytu. Ba! Niektórzy nawet ją podwyższają, aby szybciej spłacić zobowiązanie.Czy to dobra decyzja? Sprawdź

Pożyczki chwilówki na wakacje – oferta

Polacy biorą urlop na remont albo na wyjazd To już tradycja, że część naszego urlopu bierzemy aby zrobić drobny remont mieszkania. Jeśli mamy smykałkę do prac remontowych i nie obce jest nam malowanie i tapetowanie to po co przepłacać? Lepiej wziąć kilka dni urlopu i samemu odświeżyć swoje lokum. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje generalny

Oszczędne wczasy za granicą

Oszczędne wczasy za granicą interesują większość z nas dlatego postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych informacji jak tanio pojechać na wymarzone wczasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *