Zarobki Polaków – jak jest naprawdę

Zarobki Polaków często są brane pod lupę

Regularne publikacje na temat naszych zarobków sprawiają, że co jakiś czas przeżywamy ekscytację. Jedni śmieją się na głos, a inni załamują ręce. W dzisiejszym wpisie zarobki Polaków – jak jest naprawdę pokażemy Wam ostatnie dane jakie opublikował GUS. Dotyczą roku 2017 dlatego poziom wiarygodności jest duży. Dane wskazują, że średnia pensja w naszym kraju to nieco ponad 4200 zł brutto.  Z kolei wzrost wynagrodzeń sięgnął prawie 5,5 proc. w stosunku do roku 2016.

Pracuje coraz więcej osób (15,7 mln) a bezrobocie jest najniższe w historii

Bezrobocie jest na najniższym poziomie i jest wynikiem ciągłego rozwoju gospodarczego Polski. Dzięki temu rośnie zapotrzebowanie na pracowników. Coraz częściej dochodzi to tego, że pracodawcy walczą o pracowników. Dotyczy to głównie specjalistów z branży IT oraz inżynierów. Tak sytuacja powoduje, że pracodawcy coraz częściej muszą sięgać do kieszeni i oferować atrakcyjne wynagrodzenia.

Hapi Pożyczki wniosek

Jak podaje GUS wzrost zarobków nie jest jednakowy dla wszystkich branż. Największe zmiany płacowe (7,1 proc.) odnotowano w sektorze przetwórstwo przemysłowe oraz handel i naprawa pojazdów samochodowych. Najmniejszy wzrost wynagrodzeń dotyczył sektorów edukacja i pozostała działalność usługowa ( ok. 2 proc.)

Kto zarabia najwięcej?

Zdaniem GUS na najlepsze zarobki mogą liczyć informatycy – średnio 7,4 tys. brutto. Na drugim miejscu są finanse, ubezpieczenia oraz przemysł wydobywczy – średnia pensja to około 7 tys. brutto.  Te zawody są również najlepiej oceniane przy obliczaniu zdolności kredytowej. Pożyczki gotówkowe czy kredyty są bowiem najchętniej udzielane właśnie osobom pracującym w tych zawodach.

pożyczki online

Najsłabsze zarobki są w branży gastronomicznej ze średnia pensją 2,8 tys. brutto. Tu jednak  kwota może być przekłamana. Nie można lekceważyć siły napiwków, które w znaczący sposób wpływają na wynagrodzenie kelnerów czy barmanów.

Wszystko to jednak są dane statystyczne i tym samym 70 proc. Polaków zarabia mniej niż 4200 zł brutto.  Jak to możliwe? Firma przykładowo zatrudnia  8 osób  z wynagrodzeniem minimalnym (2100 zł brutto) oraz jednego dyrektora z uposażeniem 15 tys. zł. Statystycznie każdy zarabia nieźle, ale patrząc realnie to statystyka nie odda tu obrazu rzeczywistego wynagrodzenia ani pracowników, ani dyrektora.

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pensje Polaków są coraz lepsze

Zarobki w Polsce cały czas rosną Niedawno pisaliśmy o raporcie KRD „Portfel statystycznego Polaka” który pokazał, że większość Polaków pozytywnie ocenia swój budżet domowy i sytuację finansową. Część osób deklarowała nawet, że była w stanie całkowicie spłacić swoje pożyczki i kredyty. Optymistyczne nastroje naszych rodaków potwierdzają najnowsze dane GUS nt. wynagrodzeń.

Kiedy nie brać pożyczki na raty

Pożyczki chwilówki i pożyczki na raty są łatwo dostępne Wszechobecne reklamy i kuszące promocje sprawiają, że momentami przestajemy myśleć zdroworozsądkowo i poddajemy się chwili. Zobaczymy super promocję na duży telewizor i już chcemy go mieć. Przecież taka okazja nie zdarza się często! Wchodzimy na konto, a tam kilkaset złotych, które starczą nam tylko na jedzenie

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? To pytanie zadaje sobie wielu z Was w momencie szukania dodatkowej gotówki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie bankomatów i firm pożyczkowych w jakich znajdziecie najlepsze pożyczki gotówkowe. Dzięki statystykom jakie prowadzimy oraz informacjom od Klientów możemy ocenić prawdopodobieństwo udzielenia pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *