Zbiórki internetowe spełniają marzenia Polaków

Zbiórki internetowe czyli Crowdfunding

Stały się bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mając ciekawy pomysł dzięki internetowi możemy go zrealizować szybciej niż niejedna korporacja. Duże firmy przed rozpoczęciem pracy nad produktem muszą uzyskać szereg zgód swoich przełożonych, sporządzić plan działania i najczęściej angażują w to dużo ludzi. Przez to szybko rosną koszty i opłacalność całego projektu. Inaczej jest z pasjonatami i entuzjastami, którzy swoim zaangażowaniem i zapałem potrafią zarazić innych i od pomysłu szybko przejść do działania. To właśnie z myślą o takich osobach powstały zbiórki internetowe.

Najpopularniejszą platformą crowdfundingową na świecie jest Kickstarter, zaś w Polsce PolakPotrafi. Platformy łączą pomysłodawców z osobami, które chcę ich wesprzeć. Dużą zaletą tej formy finansowania pomysłów jest to, że praktycznie nie ma ograniczeń co do tematyki projektu i kwoty jaką chce się zebrać. Minusem całego przedsięwzięcia jest tylko prowizja jaką portale pobierają za organizowanie zbiórki internetowej.

 

pożyczki online

Na co zbierają Polacy?

Polacy to bardzo kreatywny naród, ale o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Platforma PolakPotrafi podaje, że na dzień dzisiejszy użytkownicy zebrali na swoje pomysły ponad 21 milionów złotych. Z tego największy projekt opiewał na 385 tys. zł. Przeglądając cele zbiórek możemy natknąć się na duży wachlarz pomysłów. Podróże, turnieje sportowe czy małe innowacje. Czy dobry pomysł to klucz do sukcesu? W większości przypadków tak. Aby zachęcić do przekazywania pieniędzy warto oferować prezenty i gadżety jakie każdy składkowicz otrzyma po osiągnięciu celu. I tak np. osoby szukające wsparcia finansowego na wyprawę do Australii oferują album ze zdjęciami. Na uwagę zasługują także projekty innowacyjne jak np. zbiórka na urządzenie pozwalające mierzyć jakość powietrza czy badania nad zdrową żywnością.

Żeby nie było kolorowo to zdarzają się również oszustwa. Najgłośniejszą sprawą ostatnich lat była zbiórka prowadzona na chore dziecko, gdzie duże pieniądze przekazał Robert Lewandowski. Niestety przed  nieuczciwymi ludźmi nie uchronimy się, jednak nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i warto pomagać w realizowaniu ciekawych pomysłów!

 

 

Czy za długi można iść do więzienia?

Czy za długi można iść do więzienia? Wiele osób, które popada w spiralę zadłużenia zastanawia się czy za długi można iść do więzienia. Jeśli jesteśmy uczciwi i nie łamiemy prawa to nie mamy się czego obawiać.

Mieszkanie od dewelopera – musisz o tym pamiętać

Mieszkanie od dewelopera Kupując jakąkolwiek nieruchomość stajemy przed bardzo trudną decyzją. Oprócz wyboru finansowania trzeba sprawdzić wiele rzeczy, o których nie wszyscy pamiętają. Szczególnie jeśli planujemy nabyć mieszkanie od dewelopera. Nowe nieruchomości oferowane przez deweloperów są sprzedawane w zadbanych biurach z makietami osiedla oraz kolorowymi folderami.

Skrytka bankowa – to powinieneś wiedzieć

Skrytka bankowa to nie tylko wymysł bogatych! sprawdź ile kosztuje skrytka bankowa i czy warto z niej korzystać. Co można zdeponować i gdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *