Zbiórki internetowe spełniają marzenia Polaków

Zbiórki internetowe czyli Crowdfunding

Stały się bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mając ciekawy pomysł dzięki internetowi możemy go zrealizować szybciej niż niejedna korporacja. Duże firmy przed rozpoczęciem pracy nad produktem muszą uzyskać szereg zgód swoich przełożonych, sporządzić plan działania i najczęściej angażują w to dużo ludzi. Przez to szybko rosną koszty i opłacalność całego projektu. Inaczej jest z pasjonatami i entuzjastami, którzy swoim zaangażowaniem i zapałem potrafią zarazić innych i od pomysłu szybko przejść do działania. To właśnie z myślą o takich osobach powstały zbiórki internetowe.

Najpopularniejszą platformą crowdfundingową na świecie jest Kickstarter, zaś w Polsce PolakPotrafi. Platformy łączą pomysłodawców z osobami, które chcę ich wesprzeć. Dużą zaletą tej formy finansowania pomysłów jest to, że praktycznie nie ma ograniczeń co do tematyki projektu i kwoty jaką chce się zebrać. Minusem całego przedsięwzięcia jest tylko prowizja jaką portale pobierają za organizowanie zbiórki internetowej.

Na co zbierają Polacy?

Polacy to bardzo kreatywny naród, ale o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Platforma PolakPotrafi podaje, że na dzień dzisiejszy użytkownicy zebrali na swoje pomysły ponad 21 milionów złotych. Z tego największy projekt opiewał na 385 tys. zł. Przeglądając cele zbiórek możemy natknąć się na duży wachlarz pomysłów. Podróże, turnieje sportowe czy małe innowacje. Czy dobry pomysł to klucz do sukcesu? W większości przypadków tak. Aby zachęcić do przekazywania pieniędzy warto oferować prezenty i gadżety jakie każdy składkowicz otrzyma po osiągnięciu celu. I tak np. osoby szukające wsparcia finansowego na wyprawę do Australii oferują album ze zdjęciami. Na uwagę zasługują także projekty innowacyjne jak np. zbiórka na urządzenie pozwalające mierzyć jakość powietrza czy badania nad zdrową żywnością.

Żeby nie było kolorowo to zdarzają się również oszustwa. Najgłośniejszą sprawą ostatnich lat była zbiórka prowadzona na chore dziecko, gdzie duże pieniądze przekazał Robert Lewandowski. Niestety przed  nieuczciwymi ludźmi nie uchronimy się, jednak nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i warto pomagać w realizowaniu ciekawych pomysłów!

29/05/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka w weekend

Pożyczka w weekend – gdzie dostaniemy gotówkę? Osoby potrzebujące szybkiego wsparcia finansowego nie zawsze mogą czekać do poniedziałku. Czasami jest tak, że mamy okazję coś atrakcyjnie kupić a jest akurat weekend. Nie byliśmy przygotowani na tak duży wydatek i nie zadbaliśmy o gotówkę.

Polaków nie stać na nowe auta?

Polaków nie stać na nowe auta? Patrząc na to co jeździ na ulicach to sporo aut jest wiekowych i część z nich byłyby już zezłomowane na Zachodzie.

Kiedy nie brać pożyczki na raty

Pożyczki chwilówki i pożyczki na raty są łatwo dostępne Wszechobecne reklamy i kuszące promocje sprawiają, że momentami przestajemy myśleć zdroworozsądkowo i poddajemy się chwili. Zobaczymy super promocję na duży telewizor i już chcemy go mieć. Przecież taka okazja nie zdarza się często! Wchodzimy na konto, a tam kilkaset złotych, które starczą nam tylko na jedzenie