5 sposobów na tańsze święta

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który spędzamy z rodziną i przyjaciółmi. Nie da się także ukryć, że koszty przygotowania oraz prezentów spędzają nie jednemu sen z powiek. Niekiedy świątecznych wydatków jest tak wiele, że potrafią one skutecznie popsuć humor na cały ten okres. Zwłaszcza, że większość z nas chce się pokazać z jak najlepszej strony i wydaje więcej niż go na to stać. Dlatego właśnie w dzisiejszym wpisie przedstawiamy 7 sposobów na tańsze święta.

Przygotuj listę świątecznych zakupów

Najlepszym zdyscyplinowaniem w wydawaniu pieniędzy jest niewątpliwie przygotowanie dokładnej listy zakupowej. Powinna być ona oparta o budżet jaki chcemy przeznaczyć i podzielona na główne kategorie. Z góry zatem zakładamy ile pieniędzy chcemy wydać, a następnie budżet ten rozkładamy na trzy główne kategorie: jedzenie, prezenty oraz dodatki. Dzięki temu prostemu zabiegowi nie kupimy niepotrzebnych rzeczy a tym samym zaoszczędzimy sporo gotówki.

Szukaj okazji w Internecie

Jednym z 5 sposobów na tańsze święta jest zakup prezentów czy dekoracji przez Internet. Zamiast stać w długich kolejkach sklepowych lepiej zrobić zakupy w domowym zaciszu. Zwłaszcza, że w ostatnim tygodniu przed świętami większość sklepów internetowych już zaczyna przeceniać swoje produkty. W ten sposób zyskujemy nie tylko czas, ale i pieniądze. Należy jednak pamiętać, aby zakupów online nie robić 23 grudnia, bo wówczas nasza przesyłka raczej na pewno nie dojdzie do świąt.  Wszak w okresie przedświątecznym sklepy internetowe i stacjonarne przeżywają prawdziwe oblężenie! Warto także skorzystać z porównywarek cen i serwisów ogłoszeniowych.

Te miejsca są najlepszymi do szukania okazji i przecenionych towarów. Zamiast kupować w pierwszym lepszym sklepie, lepiej poświęcić chwilę na poszukiwania. Czasami różnice w cenach sięgają nawet kilkudziesięciu procent!

sposoby na tańsze święta

Oryginalne opakowanie i ozdoby są na czasie

Ozdoby świąteczne cieszą się nie słabnącą popularnością wśród polskich rodzin. Jednak okres ten jest tak krótki, że dekoracje cieszą oczy tylko przez góra kilka tygodni. Zamiast wydawać fortunę na świąteczne bibeloty lepiej przygotować własne oryginalne ozdoby. Możliwości jest wiele – łańcuch z popcornu albo z orzechów nie tylko prawie nic nie kosztuje, ale jest także ekologiczny i modny. Jeśli włączymy w to całą rodzinę to oprócz pięknych dekoracji mile spędzimy czas i będziemy mieli sporą satysfakcję.  W zabawę można włączyć znajomych i przyjaciół organizując wyzwanie np. na najdłuższy łańcuch czy największą bombkę choinkową.

Tak samo w przypadku opakowań prezentowych. Na kolorowy papier czy torebki, które i tak lądują porwane w koszu na śmieci przeznaczamy sporo gotówki. Zamiast wyrzucać ciężko zarobione pieniądze pomyślmy o własnych opakowaniach. Mogą nimi być  stare dziecięce rysunki, komiksy albo magazyny. Ekologiczne i pomysłowe opakowanie na pewno wzbudzi uznanie wśród rodziny.

Prezenty kupuj cały rok – tańsze święta

Największe przeceny rozpoczynają się w styczniu i to wtedy właśnie można już rozglądać się za upominkiem na kolejne Święta Bożego narodzenia. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby prezent czekał nawet kilka miesięcy. Świetnych okazji do oszczędności jest  mnóstwo – pamiętaj o Black Friday w ostatni piątek listopada i o dniu darmowej dostawy na początku grudnia.

tańsze święta3

Świąteczne menu ma znaczenie

Zakup składników na świąteczne potrawy pochłania większą część budżetu każdej polskiej rodziny. Przed wizytą w sklepie, zastanów się czy to co przygotowaliście w ubiegłym roku zostało zjedzone. Czy trzeba przygotowywać aż tyle dań? Po co później wyrzucać, jeśli można zrobić tyle jedzenia ile trzeba. Może warto wykreślić z tradycyjnego menu potrawy, które co roku zostają w lodówce? Innym sposobem jest zaangażowanie całej rodziny i poproszenie aby przynieśli ze sobą to co najbardziej lubią. Taka taktyka pozwoli nam sporo zaoszczędzić, jak również będzie miłą niespodzianką dla pozostałych.

5 sposobów na tańsze święta – podsumowanie

Dzięki tym prostym zasadom możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Nie nadwyrężysz domowego budżetu, a pomysłowości pozazdroszczą Ci wszyscy.  Jeśli jednak wolisz zrobić wszystko samemu i nie starczy Ci gotówki to zawsze możesz skorzystać z szybkich pożyczek przez Internet. Na przyszłość warto jednak pamiętać, że wydatki należy planować przez cały rok – nie tylko od święta!

06/12/2021

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka na czek GIRO

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Kredyt na Święta

Kredyt na święta to rozwiązanie po które sięga wielu Polaków. Sprawdź ofertę najkorzystniejszych pożyczek

Pożyczka Zimowa od Alior Banku

Pożyczka zimowa od Alior banku - oferta i opinie o pożyczce do 50 tys. złotych. Sprawdzamy jak wziac pożyczkę i czy rzeczywiście jest to dobra oferta