fbpx

Ceny paliw najprawdopodobniej wzrosną

Zmiany jakie szykuje rząd prawdopodobnie spowodują podwyżkę ceny paliw.

Sejm rozpoczął pracę nad ustawą o Funduszu Dróg Samorządowych. Wprowadzenie tych przepisów zakłada, że na stacjach benzynowych zapłacimy więcej o ok. 20 gr za litr benzyny i oleju napędowego. Doliczając jednak podatek ceny paliw wzrosną o 25 gr na litrze. PiS broni w Sejmie pomysłu nowego podatku paliwowego, który ma być przeznaczony na budowę dróg. Politycy tłumaczą, że wyremontowane drogi będą bezpieczniejsze, z kolei opozycja przekonuje, że pieniądze rozmyją się w budżecie.  Patrząc na szybkość prac nad ustawami obecnej ekipy rządzącej można się spodziewać, że kwestią czasu będzie wprowadzenie dodatkowej opłaty.

Pojawiły się jednak pogłoski, że ciężar opłaty mają wziąć na siebie polskie koncerny paliwowe Orlen i Lotos. Wyzwanie jest duże, ponieważ analitycy szacują iż dodatkowa opłata może przynieść do budżetu Państwa wpływ w wysokości 5 miliardów złotych! Wątpliwe zatem jest, że polskie koncerny paliwowe wezmą na siebie ten ciężar.

Co zrobić aby podwyżka ceny paliw nas mocno nie dotknęła?

Mamy klika wyjść, które pozwolą nam zmniejszyć dyskomfort związany z podwyżkami. Po pierwsze możemy zrezygnować z regularnego korzystania z samochodu. Wybrać autobus, tramwaj lub zainwestować w wygodne buty. Możemy również przesiąść się na rower i zbierać kilometry w korporacyjnych wyścigach, kto nakręci więcej kilometrów. Kolejnym rozwiązaniem jest carpooling i jeżdżenie w kilka osób do pracy, a jadąc na wakacje zalogowanie się do aplikacji kojarzącej ludzi jadących w to samo miejsce. Dorzucą się do paliwa i będą z nami całą drogę ograniczając nieco naszą swobodę. Te wszystkie rozwiązania są niezłe, ale chwilowo. Nie da się tak cały czas. Co zatem zrobić, żeby podwyżka paliwa była dla nas niezauważalna? Proponuję kartę kredytową, która będzie nam zwracała część wydatków za paliwo. Nawet do 30 zł co miesiąc!

Szczegóły oferty Turbo Karta

Karta kredytowa VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu.

• stały dostęp do pieniędzy
• tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł miesięcznie
• szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe
• bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance
• możliwość korzystania z karty za darmo
• możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty
• brak odsetek nawet do 54 dni
• możliwość spłaty w ratach
• dodatkowe karty dla bliskich
• całodobowy dostęp do informacji o karcie w Bankowości Internetowej i przez telefon

 

ceny paliw

Ile zarabia tester leków?

Ile zarabia tester leków? Czy duże ryzyko dla życia i zdrowia można w ogóle wycenić? W dzisiejszych czasach większość rzeczy ma swoją cenę.

Pożyczki jak Provident – tu je znajdziesz

Pożyczki jak PROVIDENT czyli popularne pożyczki na raty, które odbierzesz na poczcie lub dostaniesz przelewem na konto. Jest też możliwość wizyty pracownika w domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *