Ceny paliw najprawdopodobniej wzrosną

Zmiany jakie szykuje rząd prawdopodobnie spowodują podwyżkę ceny paliw.

Sejm rozpoczął pracę nad ustawą o Funduszu Dróg Samorządowych. Wprowadzenie tych przepisów zakłada, że na stacjach benzynowych zapłacimy więcej o ok. 20 gr za litr benzyny i oleju napędowego. Doliczając jednak podatek ceny paliw wzrosną o 25 gr na litrze. PiS broni w Sejmie pomysłu nowego podatku paliwowego, który ma być przeznaczony na budowę dróg. Politycy tłumaczą, że wyremontowane drogi będą bezpieczniejsze, z kolei opozycja przekonuje, że pieniądze rozmyją się w budżecie.  Patrząc na szybkość prac nad ustawami obecnej ekipy rządzącej można się spodziewać, że kwestią czasu będzie wprowadzenie dodatkowej opłaty.

Pojawiły się jednak pogłoski, że ciężar opłaty mają wziąć na siebie polskie koncerny paliwowe Orlen i Lotos. Wyzwanie jest duże, ponieważ analitycy szacują iż dodatkowa opłata może przynieść do budżetu Państwa wpływ w wysokości 5 miliardów złotych! Wątpliwe zatem jest, że polskie koncerny paliwowe wezmą na siebie ten ciężar.

Co zrobić aby podwyżka ceny paliw nas mocno nie dotknęła?

Mamy klika wyjść, które pozwolą nam zmniejszyć dyskomfort związany z podwyżkami. Po pierwsze możemy zrezygnować z regularnego korzystania z samochodu. Wybrać autobus, tramwaj lub zainwestować w wygodne buty. Możemy również przesiąść się na rower i zbierać kilometry w korporacyjnych wyścigach, kto nakręci więcej kilometrów. Kolejnym rozwiązaniem jest carpooling i jeżdżenie w kilka osób do pracy, a jadąc na wakacje zalogowanie się do aplikacji kojarzącej ludzi jadących w to samo miejsce. Dorzucą się do paliwa i będą z nami całą drogę ograniczając nieco naszą swobodę. Te wszystkie rozwiązania są niezłe, ale chwilowo. Nie da się tak cały czas. Co zatem zrobić, żeby podwyżka paliwa była dla nas niezauważalna? Proponuję kartę kredytową, która będzie nam zwracała część wydatków za paliwo. Nawet do 30 zł co miesiąc!

Szczegóły oferty Turbo Karta

Karta kredytowa VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu.

• stały dostęp do pieniędzy
• tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł miesięcznie
• szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe
• bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance
• możliwość korzystania z karty za darmo
• możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty
• brak odsetek nawet do 54 dni
• możliwość spłaty w ratach
• dodatkowe karty dla bliskich
• całodobowy dostęp do informacji o karcie w Bankowości Internetowej i przez telefon

13/07/2017

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Orlen Pay czyli płacimy za paliwo telefonem

Orlen jakiś czas temu postanowił wprowadzić swój system płatności Orlen Pay. Płacimy za paliwo bez wchodzenia do budynku. To najlepsze rozwiązanie przy panującej pandemii koronawirusa.

Nowa opłata emisyjna do ceny paliwa

Opłata emisyjna jest kolejnym obciążeniem Jakie Rząd szykuje dla kierowców. Nic nie przychodzi tak łatwo jak dokładanie kolejnych opłat do ceny litra paliwa.Nowa opłata emisyjna ma wynosić aż  8 gr netto!