fbpx

Orlen Pay czyli płacimy za paliwo telefonem

Płatności mobilne rozwijają się

w nieprawdopodobnym tempie. Pisaliśmy już o Google Pay, niedługo nad Wisłę ma zawitać Apple Pay. Tymczasem Orlen nie oglądając się na innych postanowił wprowadzić swój autorski system płatności Orlen Pay. Ma on zrewolucjonizować płatności za paliwo. Nie tylko ze względu na wygodę Klientów, ale również ma dać sporo oszczędności dla firmy. Jak już pisaliśmy w poprzednich wpisach płatności mobilne i zbliżeniowe biją kolejne rekordy. Odzwyczajamy się płacić gotówką, bo kartą czy telefonem jest zwyczajnie wygodniej i szybciej. Polacy pokochali karty i aplikacje bankowe. Chętnie korzystamy z BLIKa oraz przelewów za pomocą smartfona.

Czytaj także: Płacenie telefonem wygodne i bezpieczne

Dlaczego np. Biedronka po wielu latach zdecydowała się na wprowadzenie możliwości płacenia kartą? Tej płatności nie wprowadzono tylko dlatego, aby było łatwiej. Dokonano wyliczeń, że płatność gotówką zajmuje 30 sekund. Doliczając do tego sytuacje w których brakuje drobnych do wydania reszty i rozmienianie w kasie obok to wychodzi, że tracimy znacznie więcej. Z kolei płatności zbliżeniowe są 3 krotnie szybsze i zajmują 10 sekund. Możliwość obsługi większej ilości klientów przekłada się na większy zysk. Efektem ubocznym całej operacji są klienci, którym wydaje się, że możliwość płacenia kartą została wprowadzona specjalnie dla nich.

najlepsze lokaty 2018

Jak będzie wyglądać płatność Orlen Pay?

Płatności Orlen Pay mają być genialne w swojej prostocie. Pierwsze co będziemy musieli zrobić to ściągnąć i zainstalować aplikację, którą połączymy z naszą kartą płatniczą albo kartą kredytową. Podjeżdżamy na stację tak jak zawsze i zajmujemy miejsce przy dystrybutorze. Za pomocą aplikacji skanujemy kod znajdujący się na dystrybutorze i zaczynamy tankowanie. Po skończonej czynności wystarczy kliknąć przycisk zapłać i system ściągnie z naszej karty należność za tankowanie. Tak ma wstępnie wyglądać system płatności telefonem na stacjach Orlen. Zapytacie pewnie co z nieuczciwymi kierowcami, którzy nie podchodząc do kasy odjadą bez płacenia. Ma to być rozwiązane za pomocą specjalnych kamer szczytujących numery rejestracyjne. Pracownicy stacji nie będą musieli być kontrolerami i biegać za nieuczciwymi.

Pomysł bardzo ciekawy i na pewno pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy Orlenowi. Wszak obsługa płatności kartą i prowizje są na pewno sporym obciążaniem, które niebawem może zniknąć.

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

W jakim banku trzymać pieniądze?

Konto w banku ma chyba większość z nas. Banki jednak ciągle się zmieniają, łączą się i dzielą. Pojawia się więc pytanie w jakim banku trzymać pieniądze?

Płatności zbliżeniowe do 100 zł od Mastercard

Rewolucja w płatnościach zbliżeniowych Mastercard otrzymał zgodę Narodowego Banku Polskiego na zmianę limitu płatności zbliżeniowych. Jak doskonale wszyscy wiemy obecnie płatności zbliżeniowe bez podania kodu PIN funkcjonują do kwoty 50 zł. Od drugiego kwartału 2019 roku kwota zostanie podwojona do 100 zł.

Profi Credit pożyczka do 25 tys zł.

Profi Credit pożyczka dla każdego, ponieważ działa na terenie całej Polski w ramach prawie stu biur terenowych. Firma zatrudnia także ponad 3000 doradców finansowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *