Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta

Logujesz się do Banku a tam puste konto

Przecierasz oczy ze zdumienia, ale nadal saldo wynosi 0 zł. Powoli uświadamiasz sobie, że ktoś ogołocił Twoje konto i najprawdopodobniej padłeś ofiarą kradzieży. Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta?

Pierwsze co powinniśmy zrobić to zadzwonić do banku lub udać się do placówki bankowej i złożyć reklamację. Nasza sprawa powinna zostać zbadana i rozpatrzona w ciągu 30 dni. Jednak po uprzednim powiadomieniu Klienta bank może wydłużyć czas odpowiedzi do 60 dni. Pieniądze najczęściej znikają po wykonaniu transakcji internetowej lub tej wykonywanej na smartfonie. Banki wówczas zazwyczaj odrzucają reklamację. Winą obarczają swoich Klientów twierdząc, że w sposób nieodpowiedzialny i lekkomyślny dokonali poprzedniej transakcji przez co narazili się na wykradzenie swoich danych do logowania. Czy w takiej sytuacji mamy szansę na walkę z wielką instytucją finansową? Niestety najczęściej nie obejdzie się bez drogi sądowej.  Tu jednak możemy liczyć na zrozumienie naszego Wymiaru Sprawiedliwości i jest duża szansa na wygraną.

Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta?

Idziemy zatem do sądu. Czyli nie obejdzie się bez dodatkowych kosztów jakie musimy ponieść z wynajęciem adwokata czy radcy prawnego. Jeśli jednak wygramy z bankiem to możemy liczyć na zwrot kosztów zastępstwa procesowego. Szansa na wygraną jest dość spora, więc jeśli straciliśmy dużo pieniędzy to nie warto się zastanawiać tylko dochodzić swojego na drodze sądowej.

Banki do tej pory argumentowały, że klient nie dochował należytej staranności przy wykonywaniu transakcji. Klienci z kolei podnosili argumenty niewłaściwego zabezpieczenia transakcji. Przepychankom nie było końca aż do czasu, kiedy to Sądy zaczęły prosić Banki o udowodnienie rażącego niedbalstwa ze strony Klientów.

Argumentacja Sądów jest coraz wyraźniejsza i silniejsza. W wyrokach zasądzających zwrot środków Klientowi uzasadniano, że system bezpieczeństwa banku powinien być skonstruowany w taki sposób, żeby nawet ci mniej przewidujący i ostrożni klienci byli chronieni. Zapewnienie bezpieczeństwa środków na rachunkach bankowych to przecież jeden z najistotniejszych z obowiązków banków. Teraz już wiesz co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta.

21/06/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego Większość firm pożyczkowych oferuje gotówkę po weryfikacji naszej tożsamości przy pomocy przelewu. Bywa jednak tak, że nie zawsze mamy dostęp do bankowości internetowej, lub nie mamy wystarczających środków na zrobienie takiego przelewu.

Egzekucja z rachunku bankowego

Egzekucja z rachunku bankowego jest wskazywana właśnie najczęściej, gdyż łatwość pozyskania pieniędzy jest spora. Brak spłaty pożyczki może się wiązać właśnie z zajęciem egzekucyjnym

Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Przelew zagraniczny to taki który wykonujemy do lub z innego banku za granicą. Tego typu operacje Banki traktują jako operacje niestandardowe i słono sobie za nie liczą. Ile kosztuje przelew zagraniczny? Zanim wykonasz taką transakcję upewnij się, że dysponujesz wszystkimi potrzebnymi danymi.