fbpx

Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta

Logujesz się do Banku a tam puste konto

Przecierasz oczy ze zdumienia, ale nadal saldo wynosi 0 zł. Powoli uświadamiasz sobie, że ktoś ogołocił Twoje konto i najprawdopodobniej padłeś ofiarą kradzieży. Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta?

Pierwsze co powinniśmy zrobić to zadzwonić do banku lub udać się do placówki bankowej i złożyć reklamację. Nasza sprawa powinna zostać zbadana i rozpatrzona w ciągu 30 dni. Jednak po uprzednim powiadomieniu Klienta bank może wydłużyć czas odpowiedzi do 60 dni. Pieniądze najczęściej znikają po wykonaniu transakcji internetowej lub tej wykonywanej na smartfonie. Banki wówczas zazwyczaj odrzucają reklamację. Winą obarczają swoich Klientów twierdząc, że w sposób nieodpowiedzialny i lekkomyślny dokonali poprzedniej transakcji przez co narazili się na wykradzenie swoich danych do logowania. Czy w takiej sytuacji mamy szansę na walkę z wielką instytucją finansową? Niestety najczęściej nie obejdzie się bez drogi sądowej.  Tu jednak możemy liczyć na zrozumienie naszego Wymiaru Sprawiedliwości i jest duża szansa na wygraną.

Hapi Pożyczki wniosek

Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta?

Idziemy zatem do sądu. Czyli nie obejdzie się bez dodatkowych kosztów jakie musimy ponieść z wynajęciem adwokata czy radcy prawnego. Jeśli jednak wygramy z bankiem to możemy liczyć na zwrot kosztów zastępstwa procesowego. Szansa na wygraną jest dość spora, więc jeśli straciliśmy dużo pieniędzy to nie warto się zastanawiać tylko dochodzić swojego na drodze sądowej.

najlepsze lokaty 2018

Banki do tej pory argumentowały, że klient nie dochował należytej staranności przy wykonywaniu transakcji. Klienci z kolei podnosili argumenty niewłaściwego zabezpieczenia transakcji. Przepychankom nie było końca aż do czasu, kiedy to Sądy zaczęły prosić Banki o udowodnienie rażącego niedbalstwa ze strony Klientów.

Argumentacja Sądów jest coraz wyraźniejsza i silniejsza. W wyrokach zasądzających zwrot środków Klientowi uzasadniano, że system bezpieczeństwa banku powinien być skonstruowany w taki sposób, żeby nawet ci mniej przewidujący i ostrożni klienci byli chronieni. Zapewnienie bezpieczeństwa środków na rachunkach bankowych to przecież jeden z najistotniejszych z obowiązków banków. Teraz już wiesz co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta.

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Hapipożyczki oferta pożyczki do 25 tys.

Polacy chętnie sięgają po pożyczki na raty oferowane przez Hapipożyczki. Firma oferuje pożyczki do 15 tys. złotych, które można spłacać nawet do 3 lat! Popularność tej marce dodały również atrakcyjne koszty i warunki orzynania.

Mieszkanie od dewelopera – musisz o tym pamiętać

Mieszkanie od dewelopera Kupując jakąkolwiek nieruchomość stajemy przed bardzo trudną decyzją. Oprócz wyboru finansowania trzeba sprawdzić wiele rzeczy, o których nie wszyscy pamiętają. Szczególnie jeśli planujemy nabyć mieszkanie od dewelopera. Nowe nieruchomości oferowane przez deweloperów są sprzedawane w zadbanych biurach z makietami osiedla oraz kolorowymi folderami.

Odstąpienie od umowy kredytu – poradnik

Odstąpienie od umowy kredytu jest prawem przysługującym każdemu w Polsce. Odstąpienie od umowy kredytu jest bezpiecznym wyjściem dla osób, które pochopnie podjęły decyzję. Rezygnacja z kredytu, który już podpisaliśmy nie jest trudna i kosztowna. To prawo, które gwarantuje nam ustawa o kredycie konsumenckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *