Czy można anulować przelew?

Wykonywanie przelewów jest równie proste

co pisanie SMS-ów. Systemy bankowości internetowej w Polsce należą do najnowocześniejszych na świecie. Aplikacja mobilna PKO BP wygrała nawet w rankingu na najlepszą aplikację mobilną Banku na świecie. Takie wiadomości nie powinny dziwić, wszak nasza bankowość istnieje de facto od początku lat 90 tych. Wcześniej oczywiście istniały Banki, lecz nie miały one wiele wspólnego z tymi funkcjonującymi w krajach kapitalistycznych. Przez prawie trzy dekady polska bankowość ewoluowała i jest jedną z najbardziej nowoczesnych. Polacy pokochali karty płatnicze, pożyczki gotówkowe online, bankomaty i bankowość internetową. Jednak czy można anulować przelew?

Jak wskazuje Związków Banków Polskich w ub.r. Polacy wykonali prawie 1,8 mld przelewów na kwotę 4,75 biliona zł! Z bankowości internetowej w ubiegłym roku korzystało już prawie 16 milionów osób  w naszym kraju. Po gotówkę z bankomatu sięgaliśmy aż 680 milionów razy. Takie liczby robią wrażenie, co jednak jeśli w pośpiechu pomylimy się w kwocie przelewu lub wpiszemy złego odbiorcę?

Pierwsze dwie cyfry numeru konta stanowią tzw. sumę kontrolną. Jest ona obliczana na podstawie pozostałych cyfr numeru rachunku. Jeśli pomylimy się wpisując numer rachunku bankowego system od razu odkryje błąd i nie pozwoli wykonać transakcji. Gorzej jeśli wyślemy pieniądze nie do tej osoby do której chcieliśmy lub wpiszemy błędną kwotę. Wówczas zaczynają się problemy.

W jakim banku można anulować przelew?

Dobra wiadomość jest taka, że w większość banków przewiduje możliwość cofnięcia błędnego przelewu. Nie możemy jednak zwlekać zbyt długo z wnioskiem. Czas mamy tylko do najbliższej sesji elixir, którą bank przesyła przelewy do innych instytucji finansowych. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że banki nie pobierają zazwyczaj opłat za takie dyspozycje. Sprawdziliśmy, gdzie można anulować przelew i prawie wszystkie duże banki oferują tę możliwość. Bezpłatnie anulujemy przelew m.in. w PKO BP, mBanku, Banku Millenium, BGŻ BNP Paribas. Jeśli będziemy chcieli anulować przelew w BZ WBK wówczas będziemy musieli zapłacić 25 zł za taką dyspozycję. Wycofanie przelewu najlepiej dokonać przez kontakt z infolinią banku. Tylko trzy banki nie pozwalają na anulowanie przelewu. Są nimi Banko Pekao S.A., Toyota Bank i o dziwo ING Bank Śląski.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego Większość firm pożyczkowych oferuje gotówkę po weryfikacji naszej tożsamości przy pomocy przelewu. Bywa jednak tak, że nie zawsze mamy dostęp do bankowości internetowej, lub nie mamy wystarczających środków na zrobienie takiego przelewu.

Zadłużenie rolników, rybaków, leśników – 484 mln zł

Zadłużenie rolników, rybaków i leśników sięgnęło prawie 500 mln zł! Najnowszy raport opublikowany przez Krajowy Rejestr Długów wskazuje skąd biorą się problemy i gdzie jest najwięcej dłużników. Polscy rolnicy największe problemy mają z niskimi cenami skupu w stosunku do wysokich kosztów produkcji.

Pożyczki chwilówki na wakacje – oferta

Polacy biorą urlop na remont albo na wyjazd To już tradycja, że część naszego urlopu bierzemy aby zrobić drobny remont mieszkania. Jeśli mamy smykałkę do prac remontowych i nie obce jest nam malowanie i tapetowanie to po co przepłacać? Lepiej wziąć kilka dni urlopu i samemu odświeżyć swoje lokum. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje generalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *