fbpx

Ile kosztuje Komunia Święta?

Komunia Święta to nie tylko wyjątkowy Sakrament

to również spore wydatki, na które lepiej przygotować się zawczasu. W dzisiejszym artykule – ile kosztuje Komunia Święta postaramy się oszacować wszystkie koszty i sprawdzić gdzie można zaoszczędzić. Wiadomo, że na tak ważnej uroczystości będzie ciężko przyciąć koszty dlatego wskażemy również sposoby na to, aby nie wstydzić się przed rodziną. Sprawdzamy ile kosztuje wynajęcie sali w restauracji oraz jaki jest koszt ubioru oraz pozostałych akcesoriów. Wreszcie zobaczymy jakie prezenty na Komunię są w tym roku najmodniejsze. Wszak nie zapominajmy, że co roku trwa wielkie prześciganie się w najnowocześniejszych gadżetach.

Rzeczy podstawowe o jakich musimy pomyśleć

mając dziecko, które jest przyjęte do Komunii Świętej to ubiór. W większości parafii obowiązuje liturgiczna alba, której koszt waha się od 100 do 200 zł. Możemy zaoszczędzić wybierając używaną, bądź korzystając z wypożyczalni. Wówczas powinniśmy się zamknąć w kwocie od 50 do 100 zł. Niekiedy jednak dzieci przyjmują ten sakrament w garniturkach i sukienkach komunijnych. Koszt wzrasta dość znacznie bo wynosi od 300 do 1000 zł. W przypadku dziewczynki dochodzą jeszcze akcesoria – torebka, wianek i rękawiczki. Bez względu na płeć musimy również nabyć różaniec, książeczkę do nabożeństwa, świecę i najlepiej łańcuszek z medalikiem bądź krzyżykiem. Ten ostatni można już traktować jako prezent komunijny od rodziców. Tak czy inaczej dewocjonalia pochłoną nam kolejne kilkaset złotych. Do tego datek na kwiaty i dekorację kościoła oraz prezent dla parafii. Ile kosztuje Komunia Święta? Podsumowując wydatki konieczne mamy już około 1100 zł.

Przyjęcie dla rodziny

Nie jest organizowane przez wszystkich z uwagi na wysokie koszty jakie generuje. Większość osób jednak decyduje się na zorganizowanie poczęstunku choćby w domu. Jeśli natomiast wybierzemy opcję droższą czyli przyjęcie w lokalu to za talerzyk musimy zapłacić minimum 100 zł.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Na te okazję najlepiej przygotowywać się dużo wcześniej i sfinansować ją z oszczędności. Jeśli natomiast nie mamy możliwości regularnego oszczędzania bądź mieliśmy inne niespodziewane wydatki to warto skorzystać z pomocy finansowej. Banki i firmy pożyczkowe mogą udzielić nam szybkiej pożyczki, która pozwoli nam na wyprawienie wspaniałej Komunii. Warto jednak nie brać byle jakiej pożyczki gotówkowej czy pożyczki chwilówki a wybrać tę najlepszą. W zestawieniu najlepsze pożyczki gotówkowe znajdziesz najlepsze oferty na rynku: są opcje dla każdego, dla osoby z problemami finansowymi i dla tych którzy szukają oferty najtańszej. Zestawienie szybkich pożyczek chwilówek to najkorzystniejsze oferty, gdzie większość z nich dostaniesz za darmo jeśli wcześniej nie korzystałeś z ich ofert. Dodatkowo polecamy do czytania opinii na temat produktów finansowych dostępnych tutaj.

Spadochron finansowy dobrym zabezpieczeniem

Spadochron finansowy to nic innego jak solidne zabezpieczenie na nieprzewidziane wydatki. Spadochron kojarzy się z bezpieczeństwem i wyjściem awaryjnym stąd przyjęto, że pieniądze na czarną godzinę to spadochron finansowy.

Jak odzyskać dług?

Dobry zwyczaj nie pożyczaj Co jeśli jednak pożyczymy komuś pieniądze a ten unika oddania? Postaramy się dzisiaj podpowiedzieć jak odzyskać dług. Metody są różne i ich skuteczność jest zależna od typu człowieka z jakim przychodzi nam się zmierzyć. Są jednak pewne kroki i działania, które musimy wykonać zazwyczaj zawsze

Polacy kochają bankowość mobilną

Bankowość mobilna w Polsce należy do najnowocześniejszych na świecie. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzystamy z jej dobrodziejstw. Wg najnowszych danych liczba osób korzystających z bankowości mobilnej w Polsce przekroczyła już 9,5 mln. Jest to o tyle wielka liczba, że jeszcze w ubiegłym roku użytkowników bankowości mobilnej było 6 milionów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *