Ile kosztuje Komunia Święta?

Komunia Święta to nie tylko wyjątkowy Sakrament

to również spore wydatki, na które lepiej przygotować się zawczasu. W dzisiejszym artykule – ile kosztuje Komunia Święta postaramy się oszacować wszystkie koszty i sprawdzić gdzie można zaoszczędzić. Wiadomo, że na tak ważnej uroczystości będzie ciężko przyciąć koszty dlatego wskażemy również sposoby na to, aby nie wstydzić się przed rodziną. Sprawdzamy ile kosztuje wynajęcie sali w restauracji oraz jaki jest koszt ubioru oraz pozostałych akcesoriów. Wreszcie zobaczymy jakie prezenty na Komunię są w tym roku najmodniejsze. Wszak nie zapominajmy, że co roku trwa wielkie prześciganie się w najnowocześniejszych gadżetach.

Rzeczy podstawowe o jakich musimy pomyśleć

mając dziecko, które jest przyjęte do Komunii Świętej to ubiór. W większości parafii obowiązuje liturgiczna alba, której koszt waha się od 100 do 200 zł. Możemy zaoszczędzić wybierając używaną, bądź korzystając z wypożyczalni. Wówczas powinniśmy się zamknąć w kwocie od 50 do 100 zł. Niekiedy jednak dzieci przyjmują ten sakrament w garniturkach i sukienkach komunijnych. Koszt wzrasta dość znacznie bo wynosi od 300 do 1000 zł. W przypadku dziewczynki dochodzą jeszcze akcesoria – torebka, wianek i rękawiczki. Bez względu na płeć musimy również nabyć różaniec, książeczkę do nabożeństwa, świecę i najlepiej łańcuszek z medalikiem bądź krzyżykiem. Ten ostatni można już traktować jako prezent komunijny od rodziców. Tak czy inaczej dewocjonalia pochłoną nam kolejne kilkaset złotych. Do tego datek na kwiaty i dekorację kościoła oraz prezent dla parafii. Ile kosztuje Komunia Święta? Podsumowując wydatki konieczne mamy już około 1100 zł.

Przyjęcie dla rodziny

Nie jest organizowane przez wszystkich z uwagi na wysokie koszty jakie generuje. Większość osób jednak decyduje się na zorganizowanie poczęstunku choćby w domu. Jeśli natomiast wybierzemy opcję droższą czyli przyjęcie w lokalu to za talerzyk musimy zapłacić minimum 100 zł.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Na te okazję najlepiej przygotowywać się dużo wcześniej i sfinansować ją z oszczędności. Jeśli natomiast nie mamy możliwości regularnego oszczędzania bądź mieliśmy inne niespodziewane wydatki to warto skorzystać z pomocy finansowej. Banki i firmy pożyczkowe mogą udzielić nam szybkiej pożyczki, która pozwoli nam na wyprawienie wspaniałej Komunii. Warto jednak nie brać byle jakiej pożyczki gotówkowej czy pożyczki chwilówki a wybrać tę najlepszą. W zestawieniu najlepsze pożyczki na raty znajdziesz najlepsze oferty na rynku: są opcje dla każdego, dla osoby z problemami finansowymi i dla tych którzy szukają oferty najtańszej. Zestawienie szybkich chwilówek  pokazuje, że większość z nich dostaniesz za darmo jeśli wcześniej nie korzystałeś z ich ofert. Dodatkowo polecamy do czytania opinii na temat produktów finansowych.

08/05/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Ile dać na ślub?

Nadchodzi sezon ślubny Przyjęło się, że z początkiem czerwca rozpoczyna się sezon weselny, który potrwa do października. Ślub a potem zabawa weselna to niezwykły moment dla osób zawierających małżeństwo.

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka? Lipiec to według statystyk miesiąc, w którym rodzi się najwięcej dzieci. Wiele par czeka na pozytywną informację o nadejściu maluszka. Po momencie pierwszej euforii przychodzi czas na podliczenie wszystkich kosztów i wydatków związanych z noworodkiem. Przeanalizujemy ile kosztuje wyprawka dla noworodka? Ile musimy przygotować pieniędzy zakładając, że to nasze

Ile kosztuje ślub i wesele?

Sezon ślubny trwa – ile kosztuje ślub i wesele? Zawarcie związku małżeńskiego to wielkie przeżycie zarówno dla par jak i ich rodzin. Zazwyczaj organizacja uroczystości to wielkie wyzwanie.