Ile kosztuje Komunia Święta?

Komunia Święta to nie tylko wyjątkowy Sakrament

to również spore wydatki, na które lepiej przygotować się zawczasu. W dzisiejszym artykule – ile kosztuje Komunia Święta postaramy się oszacować wszystkie koszty i sprawdzić gdzie można zaoszczędzić. Wiadomo, że na tak ważnej uroczystości będzie ciężko przyciąć koszty dlatego wskażemy również sposoby na to, aby nie wstydzić się przed rodziną. Sprawdzamy ile kosztuje wynajęcie sali w restauracji oraz jaki jest koszt ubioru oraz pozostałych akcesoriów. Wreszcie zobaczymy jakie prezenty na Komunię są w tym roku najmodniejsze. Wszak nie zapominajmy, że co roku trwa wielkie prześciganie się w najnowocześniejszych gadżetach.

Rzeczy podstawowe o jakich musimy pomyśleć

mając dziecko, które jest przyjęte do Komunii Świętej to ubiór. W większości parafii obowiązuje liturgiczna alba, której koszt waha się od 100 do 200 zł. Możemy zaoszczędzić wybierając używaną, bądź korzystając z wypożyczalni. Wówczas powinniśmy się zamknąć w kwocie od 50 do 100 zł. Niekiedy jednak dzieci przyjmują ten sakrament w garniturkach i sukienkach komunijnych. Koszt wzrasta dość znacznie bo wynosi od 300 do 1000 zł. W przypadku dziewczynki dochodzą jeszcze akcesoria – torebka, wianek i rękawiczki. Bez względu na płeć musimy również nabyć różaniec, książeczkę do nabożeństwa, świecę i najlepiej łańcuszek z medalikiem bądź krzyżykiem. Ten ostatni można już traktować jako prezent komunijny od rodziców. Tak czy inaczej dewocjonalia pochłoną nam kolejne kilkaset złotych. Do tego datek na kwiaty i dekorację kościoła oraz prezent dla parafii. Ile kosztuje Komunia Święta? Podsumowując wydatki konieczne mamy już około 1100 zł.

Przyjęcie dla rodziny

Nie jest organizowane przez wszystkich z uwagi na wysokie koszty jakie generuje. Większość osób jednak decyduje się na zorganizowanie poczęstunku choćby w domu. Jeśli natomiast wybierzemy opcję droższą czyli przyjęcie w lokalu to za talerzyk musimy zapłacić minimum 100 zł.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Na te okazję najlepiej przygotowywać się dużo wcześniej i sfinansować ją z oszczędności. Jeśli natomiast nie mamy możliwości regularnego oszczędzania bądź mieliśmy inne niespodziewane wydatki to warto skorzystać z pomocy finansowej. Banki i firmy pożyczkowe mogą udzielić nam szybkiej pożyczki, która pozwoli nam na wyprawienie wspaniałej Komunii. Warto jednak nie brać byle jakiej pożyczki gotówkowej czy pożyczki chwilówki a wybrać tę najlepszą. W zestawieniu najlepsze pożyczki gotówkowe znajdziesz najlepsze oferty na rynku: są opcje dla każdego, dla osoby z problemami finansowymi i dla tych którzy szukają oferty najtańszej. Zestawienie szybkich pożyczek chwilówek to najkorzystniejsze oferty, gdzie większość z nich dostaniesz za darmo jeśli wcześniej nie korzystałeś z ich ofert. Dodatkowo polecamy do czytania opinii na temat produktów finansowych dostępnych tutaj.

Refinansowanie pożyczki gotówkowej

Refinansowanie pożyczki gotówkowej to ciekawy pomysł szczególnie dla tych, którzy potrzebując szybkiej gotówki nie do końca zapoznali się z dostępnymi ofertami. Czasami jest tak, że czas nagli i nie ma czasu na dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji.

Rata równa czy malejąca? Jak szybciej spłacić kredyt hipoteczny

Rata równa czy malejąca? Oto jest pytanie! Zaciągając kredyt hipoteczny mamy do wyboru dwie opcje spłaty zobowiązania. Raty równe są najczęściej wybierane przez kredytobiorców. Ich popularność wynika nie z tego, że jest to najtańsza opcja. Ludzie najczęściej wybierają ten system spłaty, ponieważ jest mniejszym obciążeniem dla miesięcznego budżetu.

Kim są najbogatsi ludzie w Europie?

Najbogatsi ludzie w Europie mogą się mierzyć z najzamożniejszymi tego świata. Jak na ich tle wypadają Polacy? Dzisiaj przyjrzymy się kim są i ile zarabiają najbogatsi Europejczycy. Najbardziej znanym rankingiem najbogatszych ludzi świata jest Bloomberg Billionaires Index.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *