Ile kosztuje kurs na prawo jazdy?

Prawo jazdy to kosztowny dokument

Prawo jazdy jest w dzisiejszym świecie praktycznie niezbędne. Uzyskanie uprawnień do kierowania samochodem może nam pomóc w znalezieniu pracy, czy jej zmianie na lepszą. Oprócz tego prawo pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu i po prostu ułatwia nam życie. Zastanawiasz się ile kosztuje kurs na prawo jazdy i jak go sfinansować? W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze wątpliwości.

Zanim jednak przystąpimy do nauki jazdy musimy załatwić wszystkie formalności. Pierwszym krokiem będzie założenie Profilu Kandydata na Kierowcę. Założenie samego konta jest darmowe. Za wszystkie pozostałe kroki będziemy musieli już zapłacić. W pierwszej kolejności będą to badania lekarskie oraz zdjęcie, które musimy wgrać na nasz profil kandydata. Koszt badań lekarskich kształtuje się między 150 a 200 zł.  Zdjęcie najprawdopodobniej zrobimy za 40-50 złotych.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy i egzamin?

Jeśli już przebrnęliśmy przez pierwsze formalności to powinniśmy się zastanowić nad wyborem szkoły jazdy. Kwoty za jaką odbędziemy kurs prawa jazdy są zbliżone. Średnia cena to ok. 1650 złotych, jednak w dużych miastach szkolenie może kosztować nawet ponad 2000 złotych. Jest to spora kwota, która może jeszcze wzrosnąć jeśli zdecydujemy się na wykupienie dodatkowych  godzin jazd doszkalających. Dodatkowa godzina jazdy z instruktorem to wydatek co najmniej 50 zł.

Po skończonym kursie wystarczy zdać wewnętrzny egzamin i zapisać się na egzamin, który kosztuje obecnie 170 złotych (30 zł teoria i 140 zł praktyka). Trzymamy kciuki, żeby udało Wam się za pierwszym razem. Jednak w przypadku nieudanej próby kolejne podejścia będą Was kosztowały 140 zł. Zdanie teorii daje bowiem możliwość wielokrotnego podchodzenia do egzaminu praktycznego przez pół roku.

Skąd na to wziąć pieniądze?

O prawo jazdy zazwyczaj starają się osoby młode, które jeszcze nie mają swoich oszczędności. Wówczas najczęściej proszą o pomoc rodziców lub szukają pożyczki. Prawo jazdy to inwestycja, która szybko powinna nam się zwrócić. Mając prawo jazdy możemy choćby rozwozić pizzę i spłacać pożyczkę zaciągniętą na prawo jazdy. W naszej ocenie warto rozważyć pożyczkę na raty. W większości są one dostępne dla osób od 18 roku życia i pozwalają spłacać zobowiązanie w dogodnych ratach. Jeśli jednak macie jakieś oszczędności i brakuje Wam niewiele to warto rozważyć chwilówkę, którą zwrócicie po miesiącu. Najlepsze oferty możecie porównać tutaj.

10/08/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Jak sfinansować zakup samochodu

Zastanawiasz się jak sfinansować zakup samochodu? Zakup samochodu to dość ważna decyzja z którą co jakiś przychodzi nam się zmierzyć. Niektórzy planują kupno swojego pierwszego auta, inni wymieniają obecne na lepszy model. Samochody dość mocno ułatwiają nam codzienne życie. Pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu jak również pozwalają nam na niezależność. Nie trzeba czekać na przystankach

Przedawnienie mandatu – kiedy nie trzeba płacić?

Nikt nie lubi płacić mandatów, sprawdzamy kiedy nie zapłacimy Mandat to przykra konsekwencja, która dotknęła lub kiedyś dotknie większości z nas. Ukarani możemy być za przekroczenie prędkości, przejście na czerwonym świetle czy jazdę bez biletu. W dzisiejszym wpisie przedawnienie mandatu wskażemy Wam kiedy poszczególne mandaty się przedawniają.

Leasing dla osób prywatnych

O nowy samochód coraz łatwiej – pomoże leasing dla osób prywatnych Sytuacja finansowa Polaków jest lepsza z roku na rok. Widać to nie tylko po średniej krajowej, która za chwilę przekroczy 5 tys. zł brutto.