Leasing dla osób prywatnych

O nowy samochód coraz łatwiej – pomoże leasing dla osób prywatnych

Sytuacja finansowa Polaków jest lepsza z roku na rok. Widać to nie tylko po średniej krajowej, która za chwilę przekroczy 5 tys. zł brutto.  Program 500+ oraz możliwość dorobienia w weekendy powoduje, że się bogacimy i najzwyczajniej jest nam łatwiej. Jeśli mamy już własne mieszkanie a kredyt nie nadwyręża naszego budżetu zbyt mocno zaczynamy myśleć nad lepszym samochodem.  Kupując samochód patrzymy na jego osiągi, parametry jak również na niezawodność i atrakcyjność. Szczególną uwagę przykuwają samochody nowe, które niegdyś zarezerwowane były tylko dla osób najzamożniejszych.  Obecnie większość osób posiadających stabilną i dobrze płatną pracę może sobie pozwolić na kupno nowego auta bez odkładania latami. Jak to możliwe? Leasing dla osób prywatnych!

Wynajem długoterminowy czy leasing dla osób prywatnych?

Często te dwa pojęcia są ze sobą łączone, mylone albo zastępowane. Różnica jednak jest taka, że w przypadku leasingu konsumenckiego właścicielem pojazdu jest firma leasingowa, a my płacimy raty leasingowe za samochód z którego korzystamy. Umowa jest dłuższa niż w przypadku najmu długoterminowego i kończy się wykupem samochodu na własność. Plusem tego rozwiązania są zazwyczaj niższe koszty finansowania oraz wykup auta za nie wygórowaną kwotę. Minusem jest utrata wartości samochodu, którą pokrywamy spłacając auto.

W przypadku najmu długoterminowego właścicielem samochodu również jest firma leasingowa, lecz nie spłacamy samochodu. Płacimy za jego wynajem. Czas na jaki zawierane są umowy to zazwyczaj od 18 do 24 miesięcy. Po tym czasie samochód oddajemy, lub bierzemy nowy i dalej płacimy czynsz za wynajem samochodu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie ponosimy kosztów utraty wartości samochodu i średnio co 2 lata mamy nowe auto. Wadą jest to, że auto nie jest nasze. Wykup po tak krótkim okresie zazwyczaj jest drogi i nie wiele osób decyduje się na ten wariant.

Co bardziej się opłaca?

Obie opcje są atrakcyjne. Wszystko zależy jednak od naszych oczekiwań i budżetu. Jeśli cenimy wygodę i nasze zarobki są wyższe od średniej krajowej to polecamy wynajem krótkoterminowy. Kiedy jednak wolimy autem pojeździć dłużej i nie być obciążeni ciągła ratą to wybierzmy leasing konsumencki.

11/05/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Jak sfinansować zakup samochodu

Zastanawiasz się jak sfinansować zakup samochodu? Zakup samochodu to dość ważna decyzja z którą co jakiś przychodzi nam się zmierzyć. Niektórzy planują kupno swojego pierwszego auta, inni wymieniają obecne na lepszy model. Samochody dość mocno ułatwiają nam codzienne życie. Pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu jak również pozwalają nam na niezależność. Nie trzeba czekać na przystankach

Na co warto zwrócić uwagę podpisując umowę leasingową?

Na co warto zwrócić uwagę podpisując umowę leasingową? Takie pytania coraz częściej spotykamy na naszej skrzynce mailowej. Dlatego wychodząc naprzeciw

Leasing czy kredyt – co bardziej się opłaca?

Leasing czy kredyt Wiele osób widząc nagłówek tego wpisu zastanowiło się czy w ogóle to można porównywać? Otóż można, a nawet trzeba porównywać. Wszak zawsze szukamy rozwiązania najtańszego albo najwygodniejszego dla nas. Leasing czy kredyt?