ING Polska czy ING Bank Śląski?

Nazwy banków zmieniają się stosunkowo często. Wynika to m.in. z przekształceń właścicielskich i kapitałowych. Czy jeden z największych banków w Polsce – ING Bank Śląski zmieni swoją nazwę na ING Polska? Dlaczego miałby to robić? Przecież koszty zmiany nazwy liczymy w milionach złotych. Wymienić należy bowiem szyldy, wizytówki, papier firmowy i wiele innych materiałów marketingowych.

Zmiana nazwy banku była kilkukrotna

Jak podaje Wikipedia instytucja została powołana jako Bank Śląski w 1988 roku w wyniku wyodrębnienia z Narodowego Banku Polskiego. Po zmianie ustroju w  1991 roku bank został przekształcony z banku państwowego w spółkę akcyjną, a w 1994 jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Dwa lata później w 1996 r. większościowy pakiet akcji banku kupiła holenderska ING Groep. W 2001 roku Bank Śląski połączono z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Od tego czasu bank używa nazwy ING Bank Śląski.

Od początku istnienia tej instytucji finansowej w jej nazwie widniał jeden z największych regionów naszego Państwa, chociaż swoje usługi oferowane były Polakom w całym kraju. Logo z lwem tak mocno jest już ukształtowane w świadomości Klientów, że postanowiono skrócić nazwę w mediach społecznościowych. W chwili obecnej nowa nazwa ING Polska pojawiła się tylko na Facebooku.

Czy biorąc pożyczkę jesteśmy sprawdzani na facebook3

Jak wskazuje poniższy komunikat banku zmiana nazwy w social media to chęć ujednolicenia profili społecznościowych.

Już wkrótce nazwa naszego profilu na Facebooku zmieni się na ING Polska. Ma to związek z ujednoliceniem nazw profili społecznościowych w całej Grupie ING. Kiedy to nastąpi, dostaniecie powiadomienie w aplikacji Facebook. Poza tym nic się nie zmieni. Dalej znajdziecie nas tutaj 24h/7 dni w tygodniu.

ING Polska tylko w mediach społecznościowych

Jak wynika z cytowanego komunikatu bank jasno wskazał, że zmiana dotyczyć będzie tylko jego profili społecznościowych. Kwestią czasu pozostaje zatem rebranding  nazwy z ING Bank Śląski na ING Polska na Twitterze, czy YouTubie.

Zgodnie z założeniem strategii grupy wszystkie nazwy banków w social mediach są ustalane na podstawie wzorca jakim jest „ING” z dopiskiem nazwy kraju. Stąd właśnie nazwa ING Polska. Jak na taką zmianę zareagowali najważniejsi odbiorcy zmiany, czyli klienci banku? Jak to zazwyczaj bywa, reakcje były różne. Jedni uznali to za bardzo dobry pomysł, inni przyzwyczajeni do starej nazwy komentowali zmianę z rozczarowaniem.

ING Bank Śląski – najważniejsze informacje

Kontakt z ING Bankiem Śląskim

Sesje Elixir – ING Bank Śląski

Kody SWIFT/IBAN – ING Bank Śląski

14/11/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki bez Baz – oferta i opinie

Pożyczki bez Baz czyli bez weryfikacji w bazach kredytowych Ten rodzaj pożyczek jest bardziej popularny niż wszyscy myślimy. Przyczyn jest wiele, ale najczęściej jeśli ktoś szuka pożyczki bez Baz to chce sobie zapewnić anonimowość.

Czy banki udzielają pożyczek bez BIK?

Szukasz pożyczki bez weryfikacji BIK, zastanawiasz się czy banki udzielają pożyczki bez BIK? Sprawdź najnowszy wpis,który odpowiada na te pytania.

Czym się różni bank od SKOK

Co to jest SKOK Zastanawialiście się, czym różnią się te dwie instytucje finansów? Większość osób nie wie czym się różni bank od SKOK. Wynika to z tego, że usługi jakie oferują banki i skoki są niemal identyczne. Zanim zaczniemy wskazywać różnice napiszemy kilka słów czym w ogóle jest SKOK.