Wielu Polaków wykorzystuje część swojego urlopu na remont lub modernizację swojego domu czy mieszkania. Wiosna jest szczególnie dobrym momentem – dłuższe dni i wysokie temperatury na zewnątrz ułatwiają pracę. Jeśli zatem kupiłeś nowe mieszkanie bądź remontujesz stare musisz liczyć się z wydatkami. Pytanie tylko czy lepiej zrobić jeden duży remont czy rozłożyć prace na kilka etapów? Wszystko oczywiście zależy od tego jakimi środkami dysponujemy. Jednak za jednego bałaganu lepiej przeprowadzić maksymalnie dużo prac za jednym razem. Dzisiejszy wpis – jaka pożyczka na remont powinien Wam ułatwić podjęcie decyzji czy warto brać pożyczkę na remont.
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jaką kwotę potrzebujesz i na co dokładnie ją przeznaczysz. Warto zaznaczyć, że Polacy średnio na remont wydają między 20 a 50 tys. zł. Mając tę wiedzę możemy zacząć szukać odpowiedniego produktu.
Na rynku mamy do wyboru dwie opcje finansowania remontu – pożyczkę lub kredyt hipoteczny. Ten ostatni cechuje się zwiększoną formalnością i zazwyczaj wymaga zabezpieczenia w księdze wieczystej nieruchomości. Jeśli bierzemy dużą kwotę kredytu wówczas warto wziąć kredyt hipoteczny, który zazwyczaj jest nisko oprocentowany.
Przy mniejszych kwotach pożyczek nie warto „bawić się” w kredyty hipoteczne i skorzystać ze zwykłej pożyczki pozabankowej online. W naszym rankingu pożyczek gotówkowych z łatwością znajdziecie pożyczki tańsze nawet niż kredyt hipoteczny! Dla osób, które nie mają zdolności kredytowej akceptowanej przez banki z pomocą przychodzą chwilówki bez BIK. W rankingu pożyczek chwilówek znajdziecie najlepsze produkty, dostępne nawet dla bezrobotnych.
Zaciągając zobowiązanie na remont może wiązać się z tym, że bank będzie wymagał od nas zabezpieczenia. Nie zawsze jednak będzie ono wymagane.
Pożyczki pozabankowe zazwyczaj nie wymagają zabezpieczeń. Zabezpieczenie wymagane jest tylko wówczas, kiedy mamy złą historię w BIK lub BIG. W takich sytuacjach może być wymagany poręczyciel. Nie jest to jednak regułą i każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie.
Jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny to tak jak wskazaliśmy wyżej konieczne będzie zabezpieczenie. Jak sama nazwa wskazuje zabezpieczeniem będzie nasza nieruchomość. Bank wpisze swoje roszczenie w księdze wieczystej naszego mieszkania czy domu.
lisekfinansowy.pl| Regulamin | Polityka prywatności |