Kamil Stoch – sukces sportowy i finansowy

Kamil Stoch i jego zarobki rosną

równie szybko co  jego kolejne sukcesy sportowe. W ubiegłym sezonie Kamil Stoch  zarobił w ubiegłym sezonie niemal 200 tys. franków szwajcarskich Jak są nagradzani skoczkowie? Przelicznik stosowany przez międzynarodową federację narciarską FIS jest prosty. Każdy punkt zdobyty na zwodach pucharu świata został wyceniony na 100 franków szwajcarskich. Stosując ten przelicznik zwycięzca zawodów pucharu świata jest nagradzany kwotą 10 000 franków. Drugie miejsce to 8000, zaś trzecie 6000 franków. Kwoty są sukcesywnie pomniejszane i przyznawane do trzydziestego miejsca w zawodach. Jak rozliczane są starty drużynowe?  Zwycięstwo w konkursie drużynowym wyceniane jest na 30 000 franków, do podziału na czterech zawodników. Jak łatwo policzyć, każdy zawodnik ze zwycięskiej drużyny otrzymuje po 7500 CHF.  Ile zarobił w tym sezonie? Same zawody pucharu świata przyniosły Kamilowi kwotę 158 800 franków, czyli  po przeliczeniu 570 tys. złotych!

Kamil Stoch może również liczyć na premie

Obecny sezon był bardzo udany dla naszego mistrza olimpijskiego. Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni premiowane było dodatkową nagrodą w wysokości 20 tys. euro czyli 84 tys. zł. Triumf w konkursach Willingen Five zapewnił 25 tys. euro ( 105 tys. zł) Na sam koniec należy doliczyć premię za ostatnie zawody Raw Air, które przyniosły największe pieniądze bo aż 60 tys. euro (252 tys. zł) Sumując wychodzi, że na konto Stocha trafiło 441 tys. zł.  Doliczając do tego pieniądze wywalczone w konkursach pucharu świata mamy sumę ponad miliona złotych!

To jeszcze nie wszystko. Nie zapomnijmy, że nasz mistrz wygrywał na olimpiadzie w Pjongczangu.  Za zwycięstwo na dużej skoczni Stoch zainkasował 120 tys. zł od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Za trzecie miejsce w konkursie drużynowym  zarobił zaś 37,5 tys. zł. Za wygrane zawodów o takiej randze płaci również Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Tym sposobem Kamil wzbogacił się o kolejne 32,2 tys. zł. oraz 22,5 tys. zł za podium w skokach drużynowych.

Bogaty jak Stoch

Jak widać wielki wysiłek i ogromne poświęcenia popłacają. Kamil na zawodach i olimpiadzie zarobił około 1,2 mln zł. Nie wliczone zostały tutaj kontrakty reklamowe jakie podpisał mistrz. Ich wysokość jest pilnie strzeżoną tajemnicą i możemy jedynie się domyślać jakiego rzędu są to kwoty.

20/03/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Ile warta jest reprezentacja Polski?

Ile warta jest reprezentacja Polski? Mundial trwa w najlepsze, więc postanowiliśmy sprawdzić ile warta jest reprezentacja Polski. Wielkie turnieje piłkarskie zawsze wpływają na cenę piłkarzy.

Anna Lewandowska czyli biznes pełną parą

Anna Lewandowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce. Oprócz tego, że jest znaną trenerką personalną jest również kobietą bardzo przedsiębiorczą...