Kasa fiskalna online – kto będzie musiał mieć nowe urządzenie?

Kasa fiskalna online będzie wprowadzana stopniowo

Firmy, które używają do ewidencji sprzedaży kas fiskalnych czeka wiele zmian, łącznie z wymianą kas na nowe. Nowe urządzenia mają być bowiem wyposażone w funkcję umożliwiającą przekazywanie – w sposób automatyczny i bezpośredni – danych Krajowej Administracji Skarbowej. Zmiana ma na celu poprawę szczelności systemu podatkowego oraz zwiększyć ściągalność podatków. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów wymiana kas fiskalnych ma być rozłożona w czasie. Dla niektórych branż przewidziano jednak wyjątki. Tam gdzie wykryto największe nadużycia nie będzie można stosować zwykłych kas. Dopuszczalna będzie tylko kasa fiskalna online. fiskalna online będzie objęte zostaną obowiązkiem stosowania tylko kasy online.

Dla pozostałych przedsiębiorców dotychczasowe kasy będzie można wykorzystywać aż do ich awarii lub zużycia.

Jakie branże i kiedy będą musiały zainstalować nową kasę fiskalną?

Ministerstwo Finansów wprowadziło terminy do kiedy przedsiębiorcy działający w wyszczególnionych branżach będą mieli obowiązek wymiany starej kasy na kasę fiskalną online.

  • 1 styczeń 2019: sprzedaż benzyny silnikowej, sprzedaż oleju napędowego, sprzedaż gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych. Usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania) Usługi w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów
  • 1 lipiec 2019: usługi związane z wyżywieniem świadczonym przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo. Usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania
  • 1 styczeń 2020: usługi fryzjerskie, usługi kosmetyczne, usługi kosmetologiczne, usługi budowlane. Uusługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów. Usługi prawnicze, usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu)

Ulgi na nowe kasy fiskalne online

Ulga na nowe kasy fiskalne online wynosi jak do tej pory 700 zł, lecz nie więcej niż 90% ceny netto zakupu. Skorzystać z niej będą mogli podatnicy u których:

  • powstał obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży i którzy rozpoczęli prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas fiskalnych online, w obowiązujących terminach.
  • nie powstał obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży i którzy rozpoczęli prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas fiskalnych online jak również do tej pory nie używali kas fiskalnych do prowadzenia ewidencji sprzedaży
13/06/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.

Terminale płatnicze z dofinansowaniem

Terminale płatnicze możemy już spotkać wszędzie Z roku na rok jest ich coraz więcej, a wkrótce mają opanować całą Polskę. Można je spotkać w automatach vendingowych i małych sklepikach osiedlowych. Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowej płatności kartą możemy dokonać już wszędzie.

Działalność gospodarcza – jak zacząć?

Działalność gospodarcza jest coraz częściej wybieraną formą zatrudnienia. Co powinieneś zrobić żeby otworzyć własną firmę i skąd wziąć na to pieniądze? Pożyczki dla nowych firm