Terminale płatnicze z dofinansowaniem

Terminale płatnicze możemy już spotkać wszędzie

Z roku na rok jest ich coraz więcej, a wkrótce mają opanować całą Polskę. Można je spotkać w automatach vendingowych i małych sklepikach osiedlowych. Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowej płatności kartą możemy dokonać już wszędzie. Jakie są warunki korzystania z tej technologii i ile to kosztuje? Nad tym zastanawiają się przede wszystkim mali przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w żadnej dużej sieci handlowej. Każdy koszt godzi w ich zysk, ale ułatwia tez zakupy klientom. Z pomocą przychodzą terminale płatnicze z dofinansowaniem. Jak jednak wygląda to standardowo?

Obecnie koszty instalacji i posiadania terminala płatniczego nie są tak wysokie jak kiedyś. Większość banków już dawno zrezygnowało z opłat instalacyjnych i aktywacyjnych. Nie unikniemy za to opłaty za obsługę każdej transakcji. Banki życzą sobie prowizji od 0,59 do 0,69 proc. za każdą sprzedaż oraz miesięczna opłata za używanie urządzenia.

Średni koszt dzierżawy urządzenia wynosi ok. 50 zł miesięcznie. Jeśli pieniądze z kasy zanosimy do banku to tez czeka na nas prowizja. Dla wpłat od 0 zł do 1 proc., nie mniej jednak niż 10 zł. Dla wypłat – od 0 zł do 3 proc., nie mniej jednak niż 10 zł.

Jak otrzymać terminal płatniczy z dofinansowaniem?

W ramach programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” możemy otrzymać terminal płatniczy za darmo bez dodatkowych opłat za dzierżawę. Inicjatywa ruszyła na początku stycznia i jest realizowana przez wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Całe przedsięwzięcie wspiera Związek Banków Polskich oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Poniżej kryteria uczestnictwie w programie terminale płatnicze z dofinansowaniem:

  • Przedsiębiorca w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego
  • Do Programu mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe – obejmujące mniej niż 5 placówek
  • Przedsiębiorca nie może  być obsługiwać automatów samoobsługowych (biletomaty, parkomaty)
  • Maksymalna ilość terminali jaką można otrzymać w ramach programu to 3
  • Firma korzystająca z programu nie będzie mogła doliczać dodatkowych opłat z tytułu płatności kartą
  • Konieczność oznakowania punktu naklejką z logo Polska Bezgotówkowa
  • Możliwość przystąpienia do programu tylko raz.

Jeśli godzimy się na powyższe warunki należy skontaktować się z agentem ( np. bankiem) uczestniczącym w programie aby podpisać umowę. Wszystkich agentów znajdziesz tutaj.

Podwyżki dla nauczycieli realne?

Podwyżki dla nauczycieli wzbudzają wiele emocji Zwycięstwo młodych lekarzy w walce o godne pensje zachęciło innych pracowników sektora publicznego do upomnienia się o podwyżki. Podwyżki dla nauczycieli już niedługo. Ile zarabia nauczyciel? Minimalne wynagrodzenie nauczyciela stażysty to 1877 zł, a nauczyciela kontraktowego to 1923 zł.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach Na rynku jest wiele produktów finansowych, które dedykowane są różnym grupom społecznym. Możemy spotkać pożyczki dla nauczycieli, dla górników czy pożyczki dla studentów. Coraz popularniejsze stają się pożyczki dla seniorów. Największe jednak zainteresowanie budzą jednak pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Sporo osób szuka bowiem pożyczek, które otrzymają bez przedstawiania dodatkowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *