Terminale płatnicze z dofinansowaniem

Terminale płatnicze możemy już spotkać wszędzie

Z roku na rok jest ich coraz więcej, a wkrótce mają opanować całą Polskę. Można je spotkać w automatach vendingowych i małych sklepikach osiedlowych. Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowej płatności kartą możemy dokonać już wszędzie. Jakie są warunki korzystania z tej technologii i ile to kosztuje? Nad tym zastanawiają się przede wszystkim mali przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w żadnej dużej sieci handlowej. Każdy koszt godzi w ich zysk, ale ułatwia tez zakupy klientom. Z pomocą przychodzą terminale płatnicze z dofinansowaniem. Jak jednak wygląda to standardowo?

Obecnie koszty instalacji i posiadania terminala płatniczego nie są tak wysokie jak kiedyś. Większość banków już dawno zrezygnowało z opłat instalacyjnych i aktywacyjnych. Nie unikniemy za to opłaty za obsługę każdej transakcji. Banki życzą sobie prowizji od 0,59 do 0,69 proc. za każdą sprzedaż oraz miesięczna opłata za używanie urządzenia.

Średni koszt dzierżawy urządzenia wynosi ok. 50 zł miesięcznie. Jeśli pieniądze z kasy zanosimy do banku to tez czeka na nas prowizja. Dla wpłat od 0 zł do 1 proc., nie mniej jednak niż 10 zł. Dla wypłat – od 0 zł do 3 proc., nie mniej jednak niż 10 zł.

polska bezgotówkowa

Jak otrzymać terminal płatniczy z dofinansowaniem?

W ramach programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” możemy otrzymać terminal płatniczy za darmo bez dodatkowych opłat za dzierżawę. Inicjatywa ruszyła na początku stycznia i jest realizowana przez wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Całe przedsięwzięcie wspiera Związek Banków Polskich oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Poniżej kryteria uczestnictwie w programie terminale płatnicze z dofinansowaniem:

  • Przedsiębiorca w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego
  • Do Programu mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe – obejmujące mniej niż 5 placówek
  • Przedsiębiorca nie może  być obsługiwać automatów samoobsługowych (biletomaty, parkomaty)
  • Maksymalna ilość terminali jaką można otrzymać w ramach programu to 3
  • Firma korzystająca z programu nie będzie mogła doliczać dodatkowych opłat z tytułu płatności kartą
  • Konieczność oznakowania punktu naklejką z logo Polska Bezgotówkowa
  • Możliwość przystąpienia do programu tylko raz.

Jeśli godzimy się na powyższe warunki należy skontaktować się z agentem ( np. bankiem) uczestniczącym w programie aby podpisać umowę.

05/04/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak założyć firmę w Norwegii

Do Norwegii wyjeżdża coraz więcej Polaków Polacy po wejściu do UE zaczęli masowo wyjeżdżać do pracy za granicę. Mimo iż Norwegia nie należy do Unii Europejskiej jest chętnie wybieranym kierunkiem przez naszych rodaków. Do pracy w Norwegii najwięcej wyjeżdżą pracowników fizycznych. Nie ma co się dziwić, jeśli spojrzymy na zarobki w tym kraju.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.

Działalność gospodarcza – jak zacząć?

Działalność gospodarcza jest coraz częściej wybieraną formą zatrudnienia. Co powinieneś zrobić żeby otworzyć własną firmę i skąd wziąć na to pieniądze? Pożyczki dla nowych firm