Terminale płatnicze z dofinansowaniem

Terminale płatnicze możemy już spotkać wszędzie

Z roku na rok jest ich coraz więcej, a wkrótce mają opanować całą Polskę. Można je spotkać w automatach vendingowych i małych sklepikach osiedlowych. Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowej płatności kartą możemy dokonać już wszędzie. Jakie są warunki korzystania z tej technologii i ile to kosztuje? Nad tym zastanawiają się przede wszystkim mali przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w żadnej dużej sieci handlowej. Każdy koszt godzi w ich zysk, ale ułatwia tez zakupy klientom. Z pomocą przychodzą terminale płatnicze z dofinansowaniem. Jak jednak wygląda to standardowo?

Obecnie koszty instalacji i posiadania terminala płatniczego nie są tak wysokie jak kiedyś. Większość banków już dawno zrezygnowało z opłat instalacyjnych i aktywacyjnych. Nie unikniemy za to opłaty za obsługę każdej transakcji. Banki życzą sobie prowizji od 0,59 do 0,69 proc. za każdą sprzedaż oraz miesięczna opłata za używanie urządzenia.

Średni koszt dzierżawy urządzenia wynosi ok. 50 zł miesięcznie. Jeśli pieniądze z kasy zanosimy do banku to tez czeka na nas prowizja. Dla wpłat od 0 zł do 1 proc., nie mniej jednak niż 10 zł. Dla wypłat – od 0 zł do 3 proc., nie mniej jednak niż 10 zł.

Jak otrzymać terminal płatniczy z dofinansowaniem?

W ramach programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” możemy otrzymać terminal płatniczy za darmo bez dodatkowych opłat za dzierżawę. Inicjatywa ruszyła na początku stycznia i jest realizowana przez wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Całe przedsięwzięcie wspiera Związek Banków Polskich oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Poniżej kryteria uczestnictwie w programie terminale płatnicze z dofinansowaniem:

  • Przedsiębiorca w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego
  • Do Programu mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe – obejmujące mniej niż 5 placówek
  • Przedsiębiorca nie może  być obsługiwać automatów samoobsługowych (biletomaty, parkomaty)
  • Maksymalna ilość terminali jaką można otrzymać w ramach programu to 3
  • Firma korzystająca z programu nie będzie mogła doliczać dodatkowych opłat z tytułu płatności kartą
  • Konieczność oznakowania punktu naklejką z logo Polska Bezgotówkowa
  • Możliwość przystąpienia do programu tylko raz.

Jeśli godzimy się na powyższe warunki należy skontaktować się z agentem ( np. bankiem) uczestniczącym w programie aby podpisać umowę. Wszystkich agentów znajdziesz tutaj.

Jaki trzeba mieć wkład własny?

Wkład własny jest obowiązkowy przy kredycie hipotecznym Jeśli planujesz zakup mieszkania na kredyt to musisz się liczyć z obligatoryjnym wkładem własnym. Kryzys finansowy z 2008 roku rozpoczął się właśnie od tego, że banki udzielały kredytów hipotecznych na zbyt wysokie kwoty. Kredyty udzielano nawet na 130 proc. wartości nieruchomości.

Wypłata wynagrodzenia tylko na konto?

Wypłata wynagrodzenia tylko raz w miesiącu Większość osób pracujących w Polsce to pracownicy etatowi tj. pracujące na umowę o pracę. Wypłata wynagrodzenia odbywa się raz w miesiącu maksymalnie do 10 dnia następnego miesiąca. W Anglii czy Stanach Zjednoczonych często stosowanym rozwiązaniem są płatności w cyklach tygodniowych. Zapłata odbywa się często w formie gotówki lub czeku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *