fbpx

Terminale płatnicze z dofinansowaniem

Terminale płatnicze możemy już spotkać wszędzie

Z roku na rok jest ich coraz więcej, a wkrótce mają opanować całą Polskę. Można je spotkać w automatach vendingowych i małych sklepikach osiedlowych. Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowej płatności kartą możemy dokonać już wszędzie. Jakie są warunki korzystania z tej technologii i ile to kosztuje? Nad tym zastanawiają się przede wszystkim mali przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w żadnej dużej sieci handlowej. Każdy koszt godzi w ich zysk, ale ułatwia tez zakupy klientom. Z pomocą przychodzą terminale płatnicze z dofinansowaniem. Jak jednak wygląda to standardowo?

Obecnie koszty instalacji i posiadania terminala płatniczego nie są tak wysokie jak kiedyś. Większość banków już dawno zrezygnowało z opłat instalacyjnych i aktywacyjnych. Nie unikniemy za to opłaty za obsługę każdej transakcji. Banki życzą sobie prowizji od 0,59 do 0,69 proc. za każdą sprzedaż oraz miesięczna opłata za używanie urządzenia.

Średni koszt dzierżawy urządzenia wynosi ok. 50 zł miesięcznie. Jeśli pieniądze z kasy zanosimy do banku to tez czeka na nas prowizja. Dla wpłat od 0 zł do 1 proc., nie mniej jednak niż 10 zł. Dla wypłat – od 0 zł do 3 proc., nie mniej jednak niż 10 zł.

Jak otrzymać terminal płatniczy z dofinansowaniem?

W ramach programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” możemy otrzymać terminal płatniczy za darmo bez dodatkowych opłat za dzierżawę. Inicjatywa ruszyła na początku stycznia i jest realizowana przez wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Całe przedsięwzięcie wspiera Związek Banków Polskich oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Poniżej kryteria uczestnictwie w programie terminale płatnicze z dofinansowaniem:

  • Przedsiębiorca w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego
  • Do Programu mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe – obejmujące mniej niż 5 placówek
  • Przedsiębiorca nie może  być obsługiwać automatów samoobsługowych (biletomaty, parkomaty)
  • Maksymalna ilość terminali jaką można otrzymać w ramach programu to 3
  • Firma korzystająca z programu nie będzie mogła doliczać dodatkowych opłat z tytułu płatności kartą
  • Konieczność oznakowania punktu naklejką z logo Polska Bezgotówkowa
  • Możliwość przystąpienia do programu tylko raz.

Jeśli godzimy się na powyższe warunki należy skontaktować się z agentem ( np. bankiem) uczestniczącym w programie aby podpisać umowę. Wszystkich agentów znajdziesz tutaj.

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Samochód z licytacji komorniczej

Samochód z licytacji komorniczej – to powinieneś wiedzieć Licytacje komornicze od zawsze cieszyły się sporą popularnością. Do tej pory jednak trzeba było się mocno interesować i śledzić wszystkie obwieszczenia komorników. Od niedawna funkcjonuje ogólnopolski portal internetowy licytacje.komornik.pl prowadzonym przez Krajową Radę Komorniczą. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do wszystkich licytacji w całej Polsce.

Negatywna decyzja kredytowa

Czy negatywna decyzja kredytowa oznacza koniec marzeń o dodatkowej gotówce na remont czy samochód? Postaramy się dzisiaj przybliżyć Wam trochę więcej informacji o procesie udzielania pożyczki czy kredytu. Zacznijmy od tego czym w ogóle jest decyzja kredytowa.

Czy warto korzystać z firm antywindykacyjnych

Czy warto korzystać z firm antywindykaycjnych Na to pytanie szuka odpowiedzi coraz więcej osób. Jest to wynikiem tego, że sporo Polaków popada w kłopoty finansowe. Nie bez znaczenia jest także to, że proporcjonalnie rośnie liczba firm antywindykacyjnych w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *