Kim są najbogatsi ludzie w Europie?

Najbogatsi ludzie w Europie

mogą się mierzyć z najzamożniejszymi tego świata. Jak na ich tle wypadają Polacy? Dzisiaj przyjrzymy się kim są i ile zarabiają najbogatsi Europejczycy. Najbardziej znanym rankingiem najbogatszych ludzi świata jest Bloomberg Billionaires Index. Zestawienie zadebiutowało w marcu 2012 r. a pozycje wyznaczane są na podstawie wartości aktywów netto 500 najbogatszych ludzi na świecie.  Te z kolei liczone są na podstawie danych giełdowych, wskaźników ekonomicznych i raportów.  Warto podkreślić, że indeks jest aktualizowany codziennie po zamknięciu giełdy w Nowym Jorku. W Europie mamy duet, którego nikt nie przebije.

Pierwsze miejsce dla Francuza

Według najnowszych danych najbogatszym Europejczykiem jest Francuski biznesmen Bernard Arnault. Jest to prezes koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy. Majątek wyceniono na blisko 71 mld dolarów.  Jego imperium oparte jest na firmach produkujących dobra luksusowe. Poniżej przedstawiamy te najbardziej znane:

Alkohole

Koniaki Hennessy, szampany: Moët & Chandon, Dom Pérignon, wódka Belvedere, whisky Ardbeg, wina: Château d’Yquem, Domaine Chandon, Cloudy Bay, Terrazas de los Andes.

Zegarki i biżuteria

TAG Heuer, Chaumet, Zenith, Fred, Christian Dior Watches, Bulgari.

Odzież

Louis Vuitton, Céline, Loewe, Fendi, Donna Karan, Givenchy, Marc Jacobs, Kenzo, Dior.

Perfumy i kosmetyki

Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums.

najlepsze lokaty 2018

Drugie miejsce Hiszpania

Na drugim miejscu znalazł się Hiszpan – Amanico Ortega. Założyciel i właściciel marki Zara. Różnica między nim a francuzem to niespełna miliard dolarów. Jak dorobił się Ortega? Zmienił sposób projektowania i produkcji ubrań. Zastąpił miesięczne oczekiwania na realizację zamówienia terminami 14-dniowymi. W ciągu dwóch tygodni sporządzano projekt ubrań, szyto je i dostarczano do sklepu. Dzięki tak szybkim realizacjom kolekcje zmieniano często, a same ubrania były nietuzinkowe.

Marka Zara to tylko wierzchołek góry lodowej. Firma jest częścią ogromnej grupy Inditex. Oprócz tego orgaznizacja jest właścicielem takich marek jak Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Massimo Dutti oraz Uterqüe. Cały holding ma 7013 sklepów w 86 krajach świata, z czego sama Zara posiada ponad 2700 sklepów w 60 państwach.

 

Ile kosztuje ślub i wesele?

Sezon ślubny trwa – ile kosztuje ślub i wesele? Zawarcie związku małżeńskiego to wielkie przeżycie zarówno dla par jak i ich rodzin. Zazwyczaj organizacja uroczystości to wielkie wyzwanie.

Kredyt studencki – garść informacji

Kredyt studencki ma najniższe oprocentowanie Jeśli niedługo rozpoczynasz studia lub jesteś już studentem i zastanawiasz się nad kredytem studenckim to w dzisiejszym wpisie dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć na ten temat. Kredyt studencki to specjalny kredyt, który udzielany jest tylko studentom i doktorantom.

Jak sfinansować zakup samochodu

Zastanawiasz się jak sfinansować zakup samochodu? Zakup samochodu to dość ważna decyzja z którą co jakiś przychodzi nam się zmierzyć. Niektórzy planują kupno swojego pierwszego auta, inni wymieniają obecne na lepszy model. Samochody dość mocno ułatwiają nam codzienne życie. Pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu jak również pozwalają nam na niezależność. Nie trzeba czekać na przystankach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *