Kim są najbogatsi ludzie w Europie?

Najbogatsi ludzie w Europie

mogą się mierzyć z najzamożniejszymi tego świata. Jak na ich tle wypadają Polacy? Dzisiaj przyjrzymy się kim są i ile zarabiają najbogatsi Europejczycy. Najbardziej znanym rankingiem najbogatszych ludzi świata jest Bloomberg Billionaires Index. Zestawienie zadebiutowało w marcu 2012 r. a pozycje wyznaczane są na podstawie wartości aktywów netto 500 najbogatszych ludzi na świecie.  Te z kolei liczone są na podstawie danych giełdowych, wskaźników ekonomicznych i raportów.  Warto podkreślić, że indeks jest aktualizowany codziennie po zamknięciu giełdy w Nowym Jorku. W Europie mamy duet, którego nikt nie przebije.

Pierwsze miejsce dla Francuza

Według najnowszych danych najbogatszym Europejczykiem jest Francuski biznesmen Bernard Arnault. Jest to prezes koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy. Majątek wyceniono na blisko 71 mld dolarów.  Jego imperium oparte jest na firmach produkujących dobra luksusowe. Poniżej przedstawiamy te najbardziej znane:

Alkohole

Koniaki Hennessy, szampany: Moët & Chandon, Dom Pérignon, wódka Belvedere, whisky Ardbeg, wina: Château d’Yquem, Domaine Chandon, Cloudy Bay, Terrazas de los Andes.

Zegarki i biżuteria

TAG Heuer, Chaumet, Zenith, Fred, Christian Dior Watches, Bulgari.

Odzież

Louis Vuitton, Céline, Loewe, Fendi, Donna Karan, Givenchy, Marc Jacobs, Kenzo, Dior.

Perfumy i kosmetyki

Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums.

Drugie miejsce Hiszpania

Na drugim miejscu znalazł się Hiszpan – Amanico Ortega. Założyciel i właściciel marki Zara. Różnica między nim a francuzem to niespełna miliard dolarów. Jak dorobił się Ortega? Zmienił sposób projektowania i produkcji ubrań. Zastąpił miesięczne oczekiwania na realizację zamówienia terminami 14-dniowymi. W ciągu dwóch tygodni sporządzano projekt ubrań, szyto je i dostarczano do sklepu. Dzięki tak szybkim realizacjom kolekcje zmieniano często, a same ubrania były nietuzinkowe.

Marka Zara to tylko wierzchołek góry lodowej. Firma jest częścią ogromnej grupy Inditex. Oprócz tego orgaznizacja jest właścicielem takich marek jak Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Massimo Dutti oraz Uterqüe. Cały holding ma 7013 sklepów w 86 krajach świata, z czego sama Zara posiada ponad 2700 sklepów w 60 państwach.

 

14/04/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Ile warty jest pieniądz?

Ile warty jest pieniądz? Wiele osób zastanawia się skąd biorą się pieniądze. Jak się pojawiły w obiegu i jaką wartość mają tak naprawdę banknoty i monety, którymi się posługujemy. Wszak są to tylko ładnie zadrukowane kawałki papieru i wybite kawałki metalu. W dzisiejszych czasach wszystko jest zapisane w komputerach i systemach bankowych.

Ile jest warte ludzkie życie?

Na pytanie ile warte jest ludzkie życie Wszyscy chyba odpowiedzą, że nie ma takiej ceny. Nie mniej jednak ekonomiści badają to zagadnienie już od wielu lat. Pomińmy jednak wszystkie aspekty filozoficzno- etyczne, które powinniśmy ująć w odpowiedzi ile jest warte ludzkie życie i przejdźmy do wyjaśnienia o co tu chodzi.

Najbogatsi Polacy – ranking 100

Zobaczcie jak prezentuje się tegoroczny ranking 100 najbogatszych Polaków!