Kolejne rozwiązania prawne dla biznesu

Konstytucja Biznesu – nowe

ustawy zostały uchwalone na początku roku. Wejdą w życie najprawdopodobniej w kwietniu. Czym jest konstytucja biznesu i czy rzeczywiście ułatwi życie ludziom biznesu? Na te pytania postaram się dzisiaj odpowiedzieć.  Konstytucja biznesu jest pakietem pięciu ustaw, które mają na celu zreformować i uprościć prowadzenie działalności gospodarczej. Zmiany mają w największym stopniu dotknąć takich kwestii jak:

  • relacji przedsiębiorcy z urzędami i załatwianie spraw urzędowych,
  • zakładania działalności gospodarczej i jej zawieszania,
  • zasad tworzenia prawa gospodarczego,
  • obowiązki związane z prowadzeniem działalności.

Realne korzyści dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Analizując nadchodzące przepisy korzyści jest całkiem sporo. Niektóre mogą nawet zaskakiwać, dlaczego pomyślano o nich dopiero teraz. Urzędnicy mają być bardziej elastyczni, a co za tym idzie korzystać z zasady, że co nie jest prawem zabronione jest dozwolone! Wszystkie inne przepisy maja być  interpretowane na korzyść przedsiębiorcy. Panować będzie także zasada domniemania niewinności. Powołany ma zostać również rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw, który będzie opiniował przepisy i działał w rozstrzyganiu najtrudniejszych spraw.

Dla osób, które zakładają działalność gospodarczą będzie możliwość nie rejestrowania przez pierwsze sześć miesięcy. Szerzej pisałem o tym tutaj. Konstytucja Biznesu zakłada również możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na dowolny czas określony (obecnie jedynie na 24 miesiące) lub na czas nieokreślony. Po upływie terminu zawieszenia, wznowienie działalności gospodarczej nastąpi automatycznie.

Jako, że żyjemy w dobie cyfryzacji oraz Internetu Konstytucja dla Biznesu przewidziała również wprowadzenie nowego portalu internetowego. Ma stać się źródłem informacji jak realizować poszczególne sprawy urzędowe, a także dać możliwość uiszczania opłat urzędowych, czy uzyskiwania zaświadczeń.  Dzięki przypomnieniom mailowym lub SMS-owym ma również przypominać o zbliżających się terminach urzędowych oraz poinformuje o najważniejszych zmianach w prawie.

Konstytucja biznesu zaczyna również szanować czas przedsiębiorcy. Wprowadzona zostanie możliwość załatwiania niektórych prostych spraw urzędowych przez telefon czy mail! Urząd będzie mógł w ten sposób szybko poinformować np. o konieczności dostarczenia załączników albo o gotowych do odbioru dokumentach.

Konstytucja Biznesu

Rozwiązania niby proste i oczywiste, ale w porównaniu z obecnymi przepisami to projekt rewolucyjny!

 

 

Kosztowne rachunki za telefon – jak nie przepłacać?

Polacy nie rozstają się ze smartfonami i mają kosztowne rachunki za telefon Jak podaje BIG Infomonitor Według z telefonu komórkowego korzysta już ponad 90 proc. osób. Co dziesiąty użytkownik smartfona nie rozstaje się z nim nawet w trakcie snu trzymając go pod poduszką. Jak widać lubimy i intensywnie korzystamy telefonów.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? To pytanie zadaje sobie wielu z Was w momencie szukania dodatkowej gotówki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie bankomatów i firm pożyczkowych w jakich znajdziecie najlepsze pożyczki gotówkowe. Dzięki statystykom jakie prowadzimy oraz informacjom od Klientów możemy ocenić prawdopodobieństwo udzielenia pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *