Konta walutowe się opłacają?

Banki coraz częściej reklamują konta walutowe

Szczególnie możemy to zaobserwować w ostatnim czasie, kiedy większość z nas planuje wakacje. Wybierając się za granicę możemy dość łatwo się skusić na ten produkt. Pytanie jednak czy rzeczywiście potrzebujemy konta walutowego i czy korzystając z niego będzie taniej? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie – konta walutowe.

Kiedy konta walutowe się opłacają?

Otwarcie i prowadzenie konta walutowego jest w większości banków bezpłatne. Dlatego jeśli zarabiamy np. w euro czy funtach, a pieniądze chcemy trzymać w polskim banku to warto posiadać konto walutowe. Jeśli już posiadamy rachunek bankowy w obcej walucie to często spotkamy się z możliwością otwarcia lokaty walutowej. Czasami takie oferty są oprocentowane korzystniej i możemy zarobić więcej. Opłaty najczęściej zaczną się pojawiać, jeśli wybierzemy osobną kartę do konta walutowego. Zazwyczaj jednak do takiego konta możemy podpiąć naszą podstawową kartę, która jest powiązana z naszym kontem w złotówkach. Za kartę wówczas płacimy lub nie standardowo jak jest to określone w tabeli opłat i prowizji naszego banku.

Będąc za granicą opłaca się zatem płacić kartą wielowalutową przypiętą do naszego konta walutowego. Zwłaszcza jak na takie konto wpływa np. nasze wynagrodzenie wypłacane w walucie w której prowadzone jest konto. Dzięki temu nie tracimy na dodatkowych przewalutowaniach. Zyskujemy bezpieczeństwo transakcji i brak obaw, że zgubimy gotówkę.

Wypłaty z bankomatów za granicą

Jak to jest, kiedy jednak będziemy potrzebować gotówki za granicą? Czy wypłata z konta walutowego jest opłacalna? Wszystko zależy od tego w jakim banku mam rachunek bankowy i z jakiej oferty korzystamy. Może być tak, że każdorazowo będziemy obciążani dwoma opłatami! Pierwszą opłatę możemy zapłacić za wybranie gotówki, drugą za przewalutowanie. Możemy się uchronić od tych opłat wybierając specjalne pakiety na kilkukrotne darmowe wypłaty gotówki lub zmieniając ofertę rachunku bankowego.

Gdzie rachunek bankowy bez opłat za wypłaty za granicą?

  • Konto Internetowe od Alior Bank – wypłaty z bankomatów za granicą za darmo i 0% prowizji za przewalutowanie przy wyborze karty Mastercard
  • Konto Przekorzystne od Pekao S.A. – wypłaty z bankomatów za granicą za darmo i 0% prowizji za przewalutowanie
  • Konto Prestuge od EuroBank – wypłaty z bankomatów za granicą za darmo i 0% prowizji za przewalutowanie przy wyborze karty Mastercard
07/06/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Hapi Pożyczki – szybka pożyczka

Hapi Pożyczki oferuje pożyczkę na raty do 25 tys. zł. Całość dostępna bez wychodzenia z domu. Atrakcyjne oprocentowanie 9,8% Wygodne raty

Oszczędne wczasy za granicą

Oszczędne wczasy za granicą interesują większość z nas dlatego postanowiliśmy zebrać garść najważniejszych informacji jak tanio pojechać na wymarzone wczasy.

Nowoczesna wymiana waluty w aplikacji

Waluty w aplikacji czyli Revolut czyli nowoczesne płatności. Każdy kto podróżuje choć trochę lub robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych patrzy na waluty.