Konto osobiste – pojedynek cz 1

Pojedynek kont osobistych – czyli jakie konto osobiste wybrać?

Na to pytanie spróbuję odpowiedzieć  w dzisiejszym wpisie.  Temat konto osobiste pojawił się dość spontanicznie, ponieważ znajomy wrócił z emigracji do Polski i zaczął się rozglądać za nowym rachunkiem bankowym. Kierując się reklamami reklamami wyselekcjonował kilka ofert, z którymi przyszedł do mnie. Zaczęliśmy dyskutować, porównywać i się zastanawiać…

Do porównania stanęły konta osobiste

-Konto Direct od ING Banku Śląskiego

-Konto 360°od Banku Millenium

 

1. Konto Direct – ING Bank Śląski

Konto osobiste Direct z Moim ING – nową osobistą bankowością, ułatwia codzienne korzystanie z konta i dostosowuje się do Użytkownika. Dzięki niej Klient ma dostęp do pieniędzy gdzie chce, kiedy chce i jak chce. Na komputerze, tablecie albo smartfonie – równie łatwo. Od razu widać jakimi środkami dysponuje posiadacz konta i na co je wydaje. Konto Direct z Moim ING ułatwia podejmowanie lepszych decyzji: sprawnie planować budżet i lepiej oszczędzać. Przelewy i doładowania wykonuje się szybko i intuicyjnie. W mojej opinii na pochwałę zasługuje obsługa klienta, która jest na najwyższym poziomie i jak mówi reklama: tak powinno być w każdym Banku

Konto jest całkowicie bezpłatne. Płacimy jedynie 7 zł  za kartę do konta jeśli nie wykonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł

Co zyskujemy otwierając Konto Direct? 

Otwierając konto przez internet można otrzymać premię w wysokości 100 zł za otwarcie oraz kolejne 100 zł za każde polecenie KontaDirect. Maksymalna kwota za polecenie Konta Direct to aż 1000 zł!

2. Konto 360° Bank Millenium

Konto 360º Banku Millennium daje Klientowi możliwość zaoszczędzenia na wielu opłatach. Bezpłatne jest: prowadzenie konta i karty (przy zasileniu konta kwotą 1000 zł i jednej płatności bezgotówkowej kartą debetową), przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów Polsce i za granicą, a dodatkowo pomoc medyczna i techniczna. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania 360 zł zwrotu za płatności kartą i BLIKIEM.  Otrzymujesz zwrot 2% płatności kartą (do 30 zł miesięcznie) i 5% płatności BLIKIEM (również do 30 zł miesięcznie)

Jak można skorzystać z promocji?

  1. Otwórz Konto 360°
  2. Zaloguj się do aplikacji mobilnej
  3. Płać kartą do konta i BLIKIEM

Konto jest całkowicie bezpłatne  w przypadku zaksięgowania na koncie min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta/ BLIKIEM w miesiącu.

 

Podsumowując – obie propozycje są bardzo ciekawe i godne uwagi. W mojej opinii konta osobiste, które dzisiaj porównałem mają bardzo wiele zalet. Wybierając jedną z tych pozycji musimy już kierować się własnymi potrzebami tj. czy oddziały tego Banku są w pobliżu mojego miejsca zamieszkania czy dodatkowy bonus za polecenia znajomym jest realny do otrzymania, albo czy zależy nam na bezpłatnym koncie bez warunków wpływu środków.

Co może zająć Komornik?

Popadając w kłopoty finansowe zastanawiamy się co może zająć Komornik Komornik Sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, a nie urzędnikiem jak niektórzy błędnie uważają. Działa przy określonym Sądzie Rejonowym i czynności wykonuje na wniosek wierzyciela. Wszystkie prawa i obowiązki Komornika Sądowego regulują przepisy prawa. Są to Kodeks Postępowania Cywilnego oraz ustawa o komornikach sądowych i egzekucji.

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny To pytanie bardzo często wpływa na naszą skrzynkę, dlatego postanowiliśmy napisać nieco więcej na ten temat. Kiedy nie dysponujemy dużą gotówką, bo np. zainwestowaliśmy ją w firmę a chcemy mieszkać u siebie to najszybszym sposobem będzie kredyt hipoteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *