fbpx

Najlepsza lokata – czy to się jeszcze opłaca?

Czy nawet najlepsza lokata się opłaca?

W chwili obecnej rynek lokat bankowych przeżywa ciężkie chwile. Wszystkiemu winne są utrzymujące się od lat niskie stopy procentowe za które odpowiada Rada Polityki Pieniężnej. Systematyczne obniżanie stóp procentowych trwało od 2012 r. Zabieg ten spowodował ożywienie popytu na kredyty jak również stał się początkiem spadających zysków z lokat bankowych. Przypomnę, że w 2012 roku stopy procentowe wynosiły aż 4,75 % a od 2015 roku utrzymują się na poziomie 1,5 %.  Bardziej doświadczeni klienci banków pamiętają czasy, kiedy na najlepsza lokata bankowa przynosiła zysk nawet kilkanaście procent w skali roku. Niektórzy nie mogli się pogodzić z uszczuplonymi odsetkami i zaufali piramidom finansowym. Niestety wszyscy wiemy jak to się skończyło.  Niestety tamte czasy dawno się skończyły a pieniądze nadal trzeba jakość lokować.  Jakie mamy zatem możliwości bezpiecznego lokowania naszych pieniędzy? Otóż jest ich kilka i zaraz postaram się je pokrótce przybliżyć.

Najlepsza lokata czy coś innego?

Lokaty bankowe mają to do siebie, że ich oprocentowanie w chwili obecnej nie jest najwyższe a do tego środki mamy zamrożone na dłuższy okres czasu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które wolą mieć tzw. święty spokój na dłuższy czas i do tego potrafią wytrwać dłuższy czas bez tych pieniędzy. Szkoda bowiem zakładać lokatę aby później ją zerwać i stracić wszystkie zyski jakie ona wypracowała. Dla osób chcących mieć stały dostęp do gotówki i oprocentowanie jak na lokacie polecam (sam korzystam) konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2,5%  które oferuje Getin Bank. Poniżej można złożyć wniosek na stronie Banku.

lisekfinansowy.pl

Alternatywą dla oferty Getin Banku jest konto oszczędnościowe Profit od Banku Millenium gdzie możesz zarobić nawet 2,50% w skali roku, a odsetki będą kapitalizowane co miesiąc.

lisekfinansowy.pl

Dla osób, które wybiorą tradycyjną formę oszczędzania na lokatach chciałbym zaproponować dwie najkorzystniejsze oferty. Pierwszą i najkorzystniejszą jest lokata bezkarna oferowana przez BGŻOptima ( jest to internetowy odłam Banku BGŻ) Aby założyć trzymiesięczną Lokatę bezkarną wystarczy 1000 zł wkładu własnego. Produkt przeznaczony jest dla nowych klientów. Lokatę zakłada się online w zaledwie 5 minut, a w przypadku zerwania umowy, Klient zatrzymuje 100% odsetek. Oprocentowanie w skali roku wynosi aż 3%!

lisekfinansowy.pl

Drugą ciekawą opcją jest lokata z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym od mBanku gdzie dostajemy aż 3,5% w skali roku. Minusem jest ograniczenie górnej wartości lokaty. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł, maksymalna 10 000 zł. Okres trwania lokaty to 3 miesiące. Oferta jest dostępna dla nowych klientów banku.

lisekfinansowy.pl

Zarówno rachunki oszczędnościowe jak i nawet najlepsza lokata nie są w stanie dać dobrego zysku jeśli nasze oszczędności przekraczają 100 tyś zł. Dla osób poszukujących rozwiązań finansowych, które pomnażałyby ich oszczędności najlepszą alternatywą jest kupno mieszkania inwestycyjnego. Więcej na ten temat już niedługo!

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie

10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie - negocjuj kredyt hipoteczny, skonsoliduj zobowiązania, zmień konto bankowe i wiele innych

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.

Czy wynajem mieszkania to dobra inwestycja?

Wynajem mieszkania czy lokata bankowa Wiele osób, które zgromadziły sporą ilość gotówki zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy. Wysokość zysku jak zawsze zależy od poziomu ryzyka jakie chcemy ponieść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *