Najlepsza lokata – czy to się jeszcze opłaca?

Czy nawet najlepsza lokata się opłaca?

W chwili obecnej rynek lokat bankowych przeżywa ciężkie chwile. Wszystkiemu winne są utrzymujące się od lat niskie stopy procentowe za które odpowiada Rada Polityki Pieniężnej. Systematyczne obniżanie stóp procentowych trwa od 2012 r. Zabieg ten spowodował ożywienie popytu na kredyty jak również stał się początkiem spadających zysków z lokat bankowych. Przypomnę, że w 2012 roku stopy procentowe wynosiły aż 4,75 proc. a od 2015 roku utrzymywały się na wysokości 1,5 %.  Po kolejnych obniżkach wywołanych pandemią COVID 19 stopy procentowe osiągnęły rekordowo niski poziom 0,5 %

Starsi klienci banków pamiętają czasy, kiedy na najlepsza lokata bankowa przynosiła zysk nawet kilkanaście procent w skali roku. Niektórzy nie mogli się pogodzić z uszczuplonymi odsetkami i zaufali piramidom finansowym. Niestety wszyscy wiemy jak to się skończyło. Tamte czasy dawno już za nami, a pieniądze nadal trzeba jakość lokować.  Jakie mamy zatem możliwości bezpiecznego lokowania naszych pieniędzy? Otóż jest ich kilka i zaraz postaram się je pokrótce przybliżyć.

Najlepsza lokata czy coś innego?

Lokaty bankowe mają to do siebie, że ich oprocentowanie w chwili obecnej nie jest najwyższe a do tego środki mamy zamrożone na dłuższy okres czasu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które wolą mieć tzw. święty spokój na dłuższy czas i do tego potrafią wytrwać dłuższy czas bez tych pieniędzy. Szkoda bowiem zakładać lokatę aby później ją zerwać i stracić wszystkie zyski jakie ona wypracowała.

mbank konto bankowe

Dla osób chcących mieć stały dostęp do swojej gotówki i oprocentowanie jak na lokacie dobrym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 3 %  które oferuje mBank. Poniżej można złożyć wniosek na stronie Banku.

lisekfinansowy.pl

inbank2

Alternatywą dla oferty mBanku jest dobrze oprocentowana (3,5%) lokata oferowana przez InBank.  Cały proces zakładania lokaty odbywa się online – bez wychodzenia z domu, brak konieczności otwierania kolejnego konta.

lisekfinansowy.pl

Konto proste zasady Getin Bank

Dla osób, które wybiorą tradycyjną formę oszczędzania na lokatach warto również wskazać ofertę Getin Banku. Aby założyć trzymiesięczną Lokatę bezkarną wystarczy 1000 zł wkładu własnego. Produkt przeznaczony jest dla nowych klientów. Lokatę zakłada się online w zaledwie 5 minut, a w przypadku zerwania umowy, Klient zatrzymuje 100% odsetek.

millennium

Ostatnim wartym uwagi produktem jest konto oszczędnościowe banku Millenium. Rachunek oszczędnościowy, który pozwala Ci w wygodny i nowoczesny sposób lokować oszczędności na bardzo atrakcyjnych warunkach. Skorzystaj z atrakcyjnego oprocentowania – wpłać nowe środki i – jeśli jesteś posiadaczem Konta 360° – zarabiaj nawet 2,7% w skali roku, a odsetki będą kapitalizowane co miesiąc.

lisekfinansowy.pl

Podsumowanie

Zarówno rachunki oszczędnościowe jak i nawet najlepsza lokata nie są w stanie dać dobrego zysku jeśli nasze oszczędności przekraczają 100 tyś zł. Dla osób poszukujących rozwiązań finansowych, które pomnażałyby ich oszczędności najlepszą alternatywą jest kupno mieszkania inwestycyjnego. Więcej na ten temat już niedługo!

30/04/2020

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Czy wynajem mieszkania to dobra inwestycja?

Wynajem mieszkania czy lokata bankowa Wiele osób, które zgromadziły sporą ilość gotówki zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy. Wysokość zysku jak zawsze zależy od poziomu ryzyka jakie chcemy ponieść.

10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie

10 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie - negocjuj kredyt hipoteczny, skonsoliduj zobowiązania, zmień konto bankowe i wiele innych

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.