fbpx

Obalamy mity finansowe

Mity finansowe są jak krzywdzące stereotypy

Wszyscy o nich słyszeli, większość je powtarza, a część w nie wierzy. Dlatego w dzisiejszym wpisie kilka słów o największych mitach finansowych jakie krążą wśród Polaków. Większość mitów jakie słyszymy są te wynikające z niewiedzy finansowej, albo z zazdrości. Sprawdźmy!

Większość najbogatszych ludzi zaczynało od zera budując swoją niezależność finansową dzięki ciężkiej pracy oraz determinacji. Część osób miała sporo szczęścia i znalazła się w odpowiednim czasie i miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że mieli odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Jeszcze inni odziedziczyli fortuny i żyją z majątku zgromadzonego przez pokolenia. Wiadomo, że nie każdy może być milionerem, ale stosując pewne zasady możemy polepszyć swoją sytuację finansową i tym samym obalić kilka mitów finansowych.

Mit finansowy nr.1 – nie mam z czego oszczędzać

Ile razy słyszymy od rodziny czy od znajomych, że ich zarobki są tak niskie, że nie mogą nic zaoszczędzić. Prawda jest jednak taka, że w 90 proc. przypadków dobra organizacja naszego budżetu domowego pozwoli nawet na małe oszczędności. Zamiast siedzieć przed telewizorem można przejrzeć gazetki promocyjne z marketów i wybrać najtańsze produkty. Kupowanie tylko potrzebnych rzeczy zgodnie z listą zakupową również przyczyni się do małych oszczędności. Ile to razy wchodzimy po kilka rzeczy a wychodzimy z całym koszykiem? Wbrew pozorom na codziennych zakupach można sporo zaoszczędzić.

Starajmy się również zapisywać wszystkie nasze wydatki. Ta prosta metoda pokaże Ci po kilku tygodniach gdzie wydałeś niepotrzebnie gotówkę. To z kolei będzie uczyło Cię dyscypliny finansowej.

Hapi Pożyczki wniosek

Mit finansowy nr. 2 – tylko nieuczciwi są bogaci

To chyba najpopularniejszy mit z którym wiąże się powiedzenie „ pierwszy milion trzeba ukraść” Tak niestety mówią ludzie którzy nie wierzą, że uczciwie pracując i mądrze gospodarując swoimi pieniędzmi są w stanie osiągnąć finansowy sukces.  Jest to także łatwe usprawiedliwienie dla ludzi, którzy nie szanują swoich pieniędzy wydając je bez pomyślunku. Zamiast oszczędzać i inwestować wolą zasłaniać się utartymi stereotypami.

 

pożyczki online

Mit finansowy nr. 3 – o emeryturze trzeba myśleć po 50-tce

O tym najczęściej usłyszymy z ust trzydziestolatków . Studia skończone, zarobki na całkiem dobrym poziomie więc po co myśleć o emeryturze. Teraz jest czas na podróże, restauracje i modne życie. O pieniądzach na starość nie ma co myśleć. Nic bardziej mylnego. To właśnie po 30-tce powinniśmy zacząć myśleć za co będziemy kiedyś żyli.

Czytaj także: kiedy zacząć oszczędzać na emeryturę?

 

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Ile dać na ślub?

Nadchodzi sezon ślubny Przyjęło się, że z początkiem czerwca rozpoczyna się sezon weselny, który potrwa do października. Ślub a potem zabawa weselna to niezwykły moment dla osób zawierających małżeństwo.

Czy można anulować przelew?

Wykonywanie przelewów jest równie proste co pisanie SMS-ów. Systemy bankowości internetowej w Polsce należą do najnowocześniejszych na świecie. Aplikacja mobilna PKO BP wygrała nawet w rankingu na najlepszą aplikację mobilną Banku na świecie.

Najdroższe torebki świata

Ile kosztują najdroższe torebki świata? Buty i torebki – to największa słabość każdej kobiety. Każda Pani ma ich co najmniej kilka lub kilkanaście. Małe, eleganckie, duże, sportowe, casualowe można by tak wymieniać przez pół dnia. Kobiety na najwyższych stanowiskach, dziedziczki fortun czy żony milionerów prześcigają się w coraz to nowszych modelach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *