Płacenie telefonem – wygodne i bezpieczne

Płacenie telefonem wymaga posiadanie odpowiedniego smartfonu?

Do niedawna na to pytanie odpowiedź mogła brzmieć dwojako. Wszystko zależało od tego czy przy płatności chcieliśmy używać aplikacji bankowej czy woleliśmy płacić telefonem tak jak kartą płatniczą. Jak zapłacić telefonem bez użycia aplikacji? Aby smartfon zadziałał jak karta płatnicza to urządzenie musi być wyposażone w moduł NFC.  Informacje o tym, czy Twój smartfon ma NFC możesz znaleźć w ustawieniach lub instrukcji obsługi. Na dzień dzisiejszy płacenie telefonem jest proste. Płacić możemy każdym smartfonem- zbliżeniowo z NFC lub po prostu przy użyciu aplikacji bankowej z BLIK.

Aplikacje do płacenia telefonem

Najpopularniejszą aplikacją jest BLIK. Jest o tyle dobry, że możemy z niego korzystać na wiele sposobów.  Aplikacja BLIK pozwala wypłaty gotówki z bankomatu, dokonywanie płatności online czy wykonywanie przelewu na telefon. Najważniejsze jest to, że nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji czy zmieniać ustawień w smartfonie.  Obecnie system BLIK jest obsługiwany przez  Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i Orange Finanse. Wystarczy mieć konto osobiste w jednym z tych banków i pobrać aplikację mobilnąJak działa BLIK?

Zasada działania jest trywialna. Wchodząc w aplikację naszego banku każdorazowo generuje się nam czasowy kod, który wprowadzamy przy płatności. W sklepach internetowych kod należy wprowadzić we wskazanym okienku, zaś na terminalu płatniczym tak samo, jak kod PIN podczas płatności kartą. Aby transakcja została wykonana należy wprowadzić kod PIN do aplikacji mobilnej banku. Całość przebiega bardzo szybko i intuicyjnie.

Apple Pay i Google Pay

Usługa Apple nie jest jeszcze dostępna w Polsce, więc na jej temat nie ma co się wiele rozpisywać. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Apple Pay może zadebiutować w Polsce jeszcze w tym roku.

O płatnościach Google Pay ( Android Pay) pisałem przy ubiegłorocznej promocji z Żabką. Dlatego dla przypomnienia napiszę, że płatności Google Pay odbywają się w taki sam sposób, jak płatności zbliżeniowe kartą – obligatoryjny jest moduł NFC w telefonie. Po odblokowaniu telefonu należy przyłożyć telefon do terminala. Różnicą jest tylko to, że nawet powyżej 50 zł nie ma konieczności potwierdzania transakcji kodem PIN.

Płatności telefonem są bardzo wygodne i bezpieczne z uwagi na zabezpieczenia wprowadzone do aplikacji. Mimo to bardzo mało osób ufa tej formie płatności i korzysta z tradycyjnych kart płatniczych. Sytuacja zapewne będzie się zmieniała i jak wszystko wymaga czasu.

Ile kosztuje mundial w Rosji?

Zastanawiacie się ile kosztuje mundial w Rosji? Mistrzostwa świata w piłce nożnej to wielkie wydarzenie sportowe, ale też gigantyczna inwestycja.

Tanie kredyty konsolidacyjne 2018

Tanie kredyty konsolidacyjne Osoby posiadające kredyty w różnych bankach, bądź kilka mogą z łatwością obniżyć wysokość swoich zobowiązań. Zadłużenie całkowite się nie zmniejszy, lecz wybierając korzystną ofertę możemy obniżyć oprocentowanie. Ten zabieg spowoduje, że obniży nam się nasza miesięczna rata oraz odsetki nie będą tak szybko narastać.

Pożyczka dla rolnika

Pożyczka dla rolnika to zazwyczaj trudny temat Rolnictwo jest jednym z najbardziej wymagających zawodów. Rolnicy pracują bardzo ciężko praktycznie każdego dnia tygodnia. Hodowla zwierząt nie przewiduje bowiem weekendów. Zwierzęta trzeba nakarmić i oporządzić. Niestety kondycja polskiego rolnictwa z roku na rok się pogarsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *