Od dzisiaj Apple Pay w Polsce

Apple Pay w Polsce dostępne od dzisiaj

Do tej pory Polacy mogli korzystać jedynie z systemu płatności mobilnych jaki oferował google. Użytkownicy smartfonów z Androidem musieli zarejestrować kartę w aplikacji Google Pay i przykładając telefon do terminala mogli płacić za swoje zakupy. Oczywiście do zatwierdzenia transakcji wymagane było wprowadzenie kodu PIN. Apple Pay w Polsce i wszędzie na świecie jest bardziej innowacyjny. Po pierwsze nie ma aplikacja Apple nie przechowuje numeru Twojej karty płatniczej, oraz przy zatwierdzaniu operacji nie wymaga kodu PIN. Transakcje są bowiem zatwierdzane przy pomocy Touch ID czyli naszego odcisku palca  lub za pomocą systemu rozpoznawania twarzy dostępnego w najnowszych Iphone. Nie tylko smartfonami będziemy mogli płacić. Swobodnie zrobimy to tabletem czy zegarkiem od Apple.

Minusem jest to, że usługa od Apple dostępna jest na razie tylko dla klientów niektórych banków. Do tej pory mówiło się, że mają to być Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin Bank, mBank, Nest Bank, Pekao SA, Raiffeisen Polbank. Na moment pisania tego artykułu potwierdzamy, że usługa działa w mBanku, Aliorze i Pekao SA.

Jak korzystać z Apple Pay – szybka instrukcja

Płatności Apple Pay są bezpłatne. Aby z nich korzystać wystarczy aplikacja wallet, która jest standardowo instalowana w każdym urządzeniu Apple. Możecie ją zobaczyć wśród pozostałych aplikacji, lub znaleźć ją w folderze dodatki dostępnym w głównym menu.

Do wspomnianej aplikacji Wallet dodajemy swoją kartę płatniczą. Aby zakończyć proces rejestracji konieczne będzie potwierdzenie, że dodana karta należy do nas – na przykład przy pomocy SMS. Na tym koniec. Możemy iść na zakupy.

Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje nam potwierdzenie każdej transakcji przy pomocy naszych linii papilarnych lub funkcji rozpoznania twarzy. W przypadku Apple Watch jest trochę inaczej. Tu też nie ma numerów PIN – gdy zegarek jest na naszej ręce. Jeśli go zdejmiemy lub zgubimy – płacenie Apple Watchem jest możliwe dopiero wtedy, gdy odblokujemy zegarek numerem PIN. Aby zatem zapłacić zegarkiem wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk boczny i zbliżyć zegarek do terminala bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

19/06/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Dostęp do facebooka płatny?

Ile zapłacilibyście za dostęp do facebooka? Najpopularniejsze aplikacje na smartfony i tablety są bezpłatne i to właśnie dlatego są tak popularne. Naukowcy postanowili jednak sprawdzić ile bylibyśmy w stanie zapłacić za dostęp do facebooka.

Płacenie telefonem – wygodne i bezpieczne

Płacenie telefonem wymaga posiadanie odpowiedniego smartfonu? Do niedawna na to pytanie odpowiedź mogła brzmieć dwojako. Wszystko zależało od tego czy przy płatności chcieliśmy używać aplikacji bankowej czy woleliśmy płacić telefonem tak jak kartą płatniczą. Jak zapłacić telefonem bez użycia aplikacji?

Aplikacje bankowe są bezpieczne?

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej? Czy warto korzystać z aplikacji bankowych?