Polacy zarabiają na niskich stopach procentowych

Polacy zarabiają nie tylko na etacie

Duże korzyści przynoszą nam utrzymujące się niskie stopy procentowe. Eksperci z BGŻOptima postanowili jednak wszystko dokładnie policzyć, aby pokazać jak duże korzyści przynoszą wszystkim Polakom utrzymujące się niskie stopy procentowe. Jako, że oprocentowanie kredytów spada od  roku licząc średnio przeciętny kredytobiorca hipoteczny zaoszczędził około 33 tys. zł! Patrząc na cały kraj zaoszczędziliśmy prawie 28 miliardów złotych. Te liczby robią wrażenie i tylko potwierdzają, że Polacy zarabiają nie tylko na etacie.

Niskie stopy procentowe to nie tylko zarobek dla tych, którzy już skorzystali z pożyczek online czy kredytów hipotecznych. To również bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych którzy dopiero starają się o pożyczkę. Przy wyliczeniu naszej zdolności kredytowej przyszłe zobowiązanie będzie bowiem w mniejszym stopniu obniżało nasze koszty. Jeśli zatem myślimy nad zaciągnięciem jakiegoś zobowiązania to warto zacząć je rozważać właśnie teraz.

Największe korzyści przy kredytach hipotecznych

W Polsce spłacanych jest ponad 2 miliony kredytów hipotecznych na kwotę 390 miliardów złotych! Jako, że właśnie kredyty hipoteczne są zaciągane najwyższe kwoty, to na nich najlepiej widać skalę oszczędności. Jak jednak policzono te oszczędności?

Analitycy z BGŻOptima pod lupę wzięli kredyt hipoteczny z 2012 roku, który opiewał na 300 tys. zł. Był zaciągnięty na 360 miesięcy i jest spłacany w równych ratach. Marża na poziomie 2 punktów procentowych i wskaźniku WIBOR 3M. Statystycznie to najpopularniejszy kredyt z jakiego korzystamy.

Czytaj także: jak poprawić swoją zdolność kredytową

Finansiści zrobili bardzo proste wyliczenie. Zsumowali wszystkie rat od 2012 roku przy niezmiennej stopie procentowej z tamtego czasu oraz z uwzględnieniem zmian jakie zachodziły naprawdę. Przy nie zmienności stóp procentowych musielibyśmy zapłacić prawie 124 tys. zł przez ostatnich 6 lat. Dzięki ciągle obcinanym stopom procentowym wysokość wszystkich rat to 112 tys. zł! Oszczędność widać gołym okiem – to już wcześniej wspomniane 33 tys. zł.

To brać teraz pożyczę czy kredyt?

Warto pamiętać, że tak dobra sytuacja nie utrzyma się wiecznie. Stopy procentowe mogą zostać podwyższone w każdej chwili mimo, że na razie się na to nie zapowiada. Starajmy się jednak oszczędzać jak najwięcej. A jak już musimy pożyczać to lepiej zrobić to przy niskich stopach procentowych.

 

creditpl news 728x90 pl

06/06/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? To pytanie zadaje sobie wielu z Was w momencie szukania dodatkowej gotówki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie bankomatów i firm pożyczkowych w jakich znajdziecie najlepsze pożyczki gotówkowe. Dzięki statystykom jakie prowadzimy oraz informacjom od Klientów możemy ocenić prawdopodobieństwo udzielenia pożyczki.

Pożyczka na oświadczenie przez Internet

Pożyczka na oświadczenie przez Internet - oferta i opinie. Pożyczki chwilówki oraz pożyczki na raty, bez weryfikacji baz i zaświadczeń o dochodach

Pensje Polaków są coraz lepsze

Zarobki w Polsce cały czas rosną Niedawno pisaliśmy o raporcie KRD „Portfel statystycznego Polaka” który pokazał, że większość Polaków pozytywnie ocenia swój budżet domowy i sytuację finansową. Część osób deklarowała nawet, że była w stanie całkowicie spłacić swoje pożyczki i kredyty. Optymistyczne nastroje naszych rodaków potwierdzają najnowsze dane GUS nt. wynagrodzeń.