Przedszkole prywatne – ile kosztuje, jak finansować?

Niestety większość dzieci nie dostaje się do przedszkoli publicznych, a rodzice są zmuszeni do ponoszenia wysokich kosztów. Przedszkole prywatne co do zasady nie różni się niczym od tego samorządowego z wyjątkiem miesięcznych kosztów, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nie wszystkich jednak na to stać i muszą zapewnić opiekę nad dziećmi w inny sposób. Zanim jednak podejmiesz decyzję sprawdź z jakimi kosztami tak naprawdę musisz się liczyć.

Ile kosztuje przedszkole prywatne?

Decydując się na przedszkole prywatne, rodzice muszą się liczyć z dużo wyższymi kosztami niż w przypadku placówki samorządowej. Opłata miesięczna za pobyt dziecka w przedszkolu niepublicznym zależy od kilku czynników. Najważniejsza jest lokalizacja przedszkola, ilość chętnych dzieci, reputacja czy rotacja wśród kadry wychowawczej. Zwykle najmniejsza opłata za opiekę nad dzieckiem w placówce prywatnej wynosi 1 000 zł bez wyżywienia i wybranych zajęć dodatkowych. Z kolei w dużych miastach. za przedszkole niepubliczne trzeba niekiedy zapłacić nawet do 2 000 zł.

Jeśli chodzi o koszty wyżywienia dzieci w przedszkolach prywatnych to są one zbliżone do w placówkach państwowych. Można zatem przyjąć że koszt posiłków w takim przedszkolu również kształtuje się w przedziale 200 zł – 230 zł miesięcznie.

Płacąc czesne za pobyt w przedszkolu prywatnym dzieci mogą korzystać z wybranych zajęć dodatkowych. Opłaty tego typu zwykle uiszcza się za cały rok z góry. W zależności od tematyki, dodatkowe zajęcia nieujęte w ramach czesnego mogą kosztować nawet 200 zł miesięcznie. Przypomnijmy, że w przedszkolu publicznym konieczna jest dopłata do każdych dodatkowych aktywności.

na co idą pieniądze z 500 plus

Jak sfinansować pobyt dziecka w przedszkolu prywatnym?

Koszty przedszkola publicznego nie są straszne, bowiem średnio wynoszą około 500 zł miesięcznie. Jest to całkowity koszt z wyżywieniem i zajęciami dodatkowymi. Posyłając dziecko do przedszkola prywatnego musimy się liczyć z wydatkiem 1500 – 2000 zł miesięcznie. Kwota także obejmuje wyżywienie oraz zajęcia dodatkowe. Jak widać różnica w kosztach sięga tutaj co najmniej tysiąca złotych! Dlatego wybierając określony rodzaj przedszkola, rodzice powinni mieć na uwadze nie tylko program zajęć, ale i cenę pobytu dziecka w danym miejscu. Skąd wziąć na to pieniądze?

W przypadku przedszkoli samorządowych, osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć np. na zwolnienie z całości bądź części kosztów. Jeśli chodzi o placówki prywatne to z uwagi na sporą konkurencję można liczyć na negocjacje czesnego. Bywa, że dyrekcja jest w stanie zejść z ceny o kilkanaście procent. Mnożąc to przez dwanaście miesięcy możemy sporo zyskać.

W terminowym uregulowaniu opłat za przedszkole z pewnością pomogą też środki z programu 500+, a w podbramkowych sytuacjach rodzice mogą skorzystać z chwilówki lub pożyczki na raty online.

02/12/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Czy komornik może zająć 500+?

Problem ze spłatą pożyczki może doprowadzić do egzekucji komorniczej. Czy w razie problemów komornik może zająć 500+? Sprawdzamy oraz wskazujemy jak się zabezpieczyć

Rodzice biorą pożyczki na dzieci

Wszyscy rodzice chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Czy jednak pożyczki branie pożyczek na dzieci to dobre rozwiązanie? Z raportu płatności konsumenckich Intrum Justitia wynika, ze aż 1/3 Polaków nie zawsze stać na zakup dodatkowych rzeczy dla swojego dziecka.

Ile kosztuje Komunia Święta?

Komunia Święta to nie tylko wyjątkowy Sakrament to również spore wydatki, na które lepiej przygotować się zawczasu. W dzisiejszym artykule – ile kosztuje Komunia Święta postaramy się oszacować wszystkie koszty i sprawdzić gdzie można zaoszczędzić