Przelew na telefon

Przelew na telefon to spore udogodnienie

Co jakiś czas piszemy o bankowości mobilnej oraz rosnącej liczbie użytkowników aplikacji bankowych. Nasi stali czytelnicy już dawno wiedzą, że korzystanie z bankowości w smartfonie jest wygodne i bezpieczne. Klienci części banków, którzy korzystają z aplikacji bankowych mogą również wykonać przelew na telefon. W dzisiejszym wpisie postaramy się nieco przybliżyć to zagadnienie. Zapytacie jak to możliwe, żeby wysyłać pieniądze na numer telefonu, a nie na konto?  Jak aplikacja będzie wiedziała na jakim rachunku bankowym zaksięgować pieniądze? Zaraz wszystko wyjaśnimy.

Czym jest przelew na telefon?

Przelew między telefonami pozwala na natychmiastową wymianę pieniędzy między urządzeniami. Sekret tej usługi tkwi w funkcji BLIK dostępnej w aplikacjach bankowych na telefon. Wyobraźmy sobie sytuacje, że jesteśmy ze znajomymi w restauracji. Po dobrej zabawie przychodzi czas na rozliczenie rachunku. Wówczas jedna osoba płaci, a pozostałe po kilku sekundach zwracają jej należność za swoją część. Najlepsze w tej usłudze jest to, że błyskawiczny przelew możemy zrobić o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu! Ponadto cała operacja jest całkowicie darmowa.

Dużą przewagą przelewów na telefon są zminimalizowane formalności. Robiąc przelew tradycyjny konieczne jest wskazanie 26 cyfrowego numeru konta bankowego. W przypadku telefonu wystarczy zalogować się do aplikacji i powiązać numer telefonu z numerem naszego konta. W większości aplikacji należy wejść w USTAWIENIA > PŁATNOŚCI > REJESTRACJA NUMERU TELEFONU. Na końcu wystarczy wszystko zaakceptować i już możemy robić przelewy między smartfonami.  W każdym momencie można oczywiście usunąć numer telefonu, tym samym rezygnując z usługi.

Jakie banki oferują aplikację z przelewem na telefon?

Z aplikacji tych banków wykonasz przelew na telefon bez limitów

 • Bank Millenium
 • BZ WBK
 • ING Bank Śląski
 • mBank

Dwa banki oferują przelewy z ograniczeniem ilości do 100 transakcji miesięcznie

 • Alior Bank
 • PKO Bank Polski

W jaki sposób zlecić przelew na telefon?

Wykonanie przelewu jest bardzo proste i intuicyjne. Poniżej opisujemy poszczególne kroki:

 • Logujemy się do aplikacji.
 • Klikamy ikonę Przelew na Telefon,
 • Wybieramy nowy Przelew
 • Wskazujemy konto z którego ma być zlecony przelew,
 • Wprowadzamy numer telefonu odbiorcy lub wybieramy go z listy kontaktów,
 • Uzupełniamy kwotę i naciskamy dalej
 • Gotowe – pieniądze są u odbiorcy.
24/09/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka dla bezrobotnych online

Pożyczka dla bezrobotnych stała się możliwa. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? Czy jeśli nie masz jakichkolwiek dochodów to możesz się starać o pożyczkę?

Jak planować domowy budżet?

Po co w ogóle planować wydatki Większość Polaków pracuje na etacie otrzymując wynagrodzenie raz w miesiącu. Z pensji mamy do opłacenia czynsz, rachunki, jedzenie i wiele innych. Planowanie budżetu miesięcznego pozwoli nam na utrzymanie dyscypliny finansowej oraz nauczy nas oszczędności. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu będziemy mogli zbudować swój spadochron finansowy.

Aplikacje bankowe są bezpieczne?

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej? Czy warto korzystać z aplikacji bankowych?