Ranking najlepszych marek świata

Cykliczny ranking najlepszych marek świata jest przygotowywany przez ekspertów z  firmy Interbrand. Pod uwagę branych jest wiele czynników i nie ma znaczenia w jakich sektorach działają firmy. Głównym kryterium jest bowiem jak dane przedsiębiorstwo odpowiada na potrzeby. Wartość marek w tegorocznym rankingu wyniosła 2,1 biliona dol.

Firmy technologiczne na czele rankingu

Jak co roku ranking najlepszych marek świata otwierają firmy technologiczne jak Appel, Google czy  Amazon. Dlaczego ten ranking jest tak ważny i prestiżowy? Otóż Interbrand jest firmą, która od lat zajmuje się konsultingiem i ocenianiem marek. Przy tworzeniu rankingów branych pod uwagę jest wiele współczynników w tym trzy główne:

  • obecną siłę marki, czyli to jak postrzegana jest na świecie,
  • jaką wartość marka ma dla firmy,
  • jakie cele na przyszłość stawia sobie przedsiębiorstwo.

Korzystając z w/w wartości firma oblicza „ogólny zwrot finansowy dla inwestorów organizacji lub jej zysk ekonomiczny”, jak również „zdolność marki do kreowania lojalności, a tym samym zrównoważonego popytu i zysku w przyszłości”.

Ciekawostką jest, że tylko 31 marek, w tym m.in. Disney, Nike czy Gucci, z rankingu z 2000 roku znalazło się wśród 100 najlepszych w tegorocznej edycji. Co więcej tylko Coca-Cola i Microsoft utrzymały przy tym miejsce w pierwszej dziesiątce.

Ranking  najlepszych marek świata

Poniżej grafika z listą najwartościowszych firm

ranking najlepszych marek świata

Źródło: https://www.interbrand.com/best-brands/best-global-brands/2019/

04/11/2019

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Anonimowy przelew jest możliwy?

Anonimowy przelew zgodnie z prawem jest niedozwolony. Są jednak sposoby dzięki którym możemy wysłać pieniądze bez podawania swoich danych osobowych

Rata balonowa a kredyt samochodowy

Rata balonowa najczęściej spotykana jest przy kredytach samochodowych.Sprawdzamy czym jest taka rata i Czy opłaca się skorzystać z pożyczki mającej taką ratę?

Pierwsza pożyczka może być darmowa

Pierwsza pożyczka to ważna decyzja. Dlatego lepiej korzystać z darmowej pożyczki przez Internet. Sprawdź opinie i jak wybrać pożyczkę