Rośnie liczba milionerów

Z roku na rok rośnie liczba milionerów

Polska gospodarka rośnie jak na drożdżach. Bezrobocie jest najniższe od upadku komunizmu, a wynagrodzenia zaczynają być konkurencyjne. Pracodawcy zaczynają doceniać pracowników co nie przeszkadza im w powiększaniu swoich majątków. Jak podaje Rzeczpospolita już 24 500 osób osiągnęło dochód powyżej miliona złotych. Jest to o tyle duży wynik, że w porównaniu z rokiem 2016 przybyło 3,5 tys. milionerów. Jest to wzrost o 17 proc.!  Czym trzeba się zajmować żeby dorobić się takiej fortuny? Najlepiej założyć własną firmę. To właśnie prywatni przedsiębiorcy stanowią 70 proc. wszystkich milionerów. Pozostałe 30 proc. stanowią artyści, dyrektorzy i prezesi dużych firm.

Gdzie spotkamy najwięcej bogaczy?

Milionerzy mieszkają wszędzie. Najwięcej jednak mieszka w województwie mazowieckim (6,7%). Nie wiele mniej żyje w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim oraz małopolskim. Jeśli jednak spojrzeć na szybkość wzbogacenia się to przodują mieszkańcy podlaskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Od ubiegłego roku milionerów przybyło tam o 1/3.

Kto miał największy dochód w 2017 roku? Rekordzistą okazał się mieszkaniec mazowieckiego, który zarobił prawie 107 mln złotych!

Patrząc jednak nie tylko na dochód, ale także na zgromadzony majątek powyżej 1 miliona dolarów to w Polsce mieszka ok 57 000 takich osób. Myślicie, że to dużo? Niestety w porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej wygląda to marnie. W Niemczech majątek powyżej miliona dolarów ma prawie 2 miliony osób! Z kolei w Wielkiej Brytanii ponad 2 200 000 osób.

Zostać milionerem to nie taka prosta sprawa

Nie ma chyba człowieka, który nie chciałby się znaleźć w tej grupie najlepiej sytuowanych osób. Luksusowe samochody, egzotyczne wakacje czy wielki dom z basenem. Pamiętajmy jednak, że większość z tych osób do bogactwa dochodziło ciężką pracą przez wiele lat. Przedsiębiorcy musieli najpierw zainwestować w firmę i podjąć ryzyko. Rozkręcenie firmy to często duże kredyty i pożyczki. Stres i nieprzespane noce. Przypomnijmy, że co czwarta firma upada po roku od jej otwarcia. Jeśli macie jednak pomysł na własną firmę to podpowiadamy jak otworzyć działalność gospodarczą i jak ją sfinansować.

31/07/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Firmy potrzebują dofinansowania Spora część firm planuje działania rozwojowe. Większość jednak nie ma takich nadwyżek aby sfinansować pomysły z własnych środków. Przedsiębiorcy to ludzie czynu, którzy nie boją się podejmować ryzyka i jeśli widzą powodzenie w swoim pomyśle to śmiało sięgają po kredyt czy pożyczkę.

Giełda Papierów Wartościowych – jak zarabia?

Giełda Papierów Wartościowych ma zapewnić możliwość obrotu giełdowego papierami wartościowymi takimi jak akcje, obligacje czy prawa poboru itp.

Działalność gospodarcza – jak zacząć?

Działalność gospodarcza jest coraz częściej wybieraną formą zatrudnienia. Co powinieneś zrobić żeby otworzyć własną firmę i skąd wziąć na to pieniądze? Pożyczki dla nowych firm