fbpx

Rośnie liczba milionerów

Z roku na rok rośnie liczba milionerów

Polska gospodarka rośnie jak na drożdżach. Bezrobocie jest najniższe od upadku komunizmu, a wynagrodzenia zaczynają być konkurencyjne. Pracodawcy zaczynają doceniać pracowników co nie przeszkadza im w powiększaniu swoich majątków. Jak podaje Rzeczpospolita już 24 500 osób osiągnęło dochód powyżej miliona złotych. Jest to o tyle duży wynik, że w porównaniu z rokiem 2016 przybyło 3,5 tys. milionerów. Jest to wzrost o 17 proc.!  Czym trzeba się zajmować żeby dorobić się takiej fortuny? Najlepiej założyć własną firmę. To właśnie prywatni przedsiębiorcy stanowią 70 proc. wszystkich milionerów. Pozostałe 30 proc. stanowią artyści, dyrektorzy i prezesi dużych firm.

Gdzie spotkamy najwięcej bogaczy?

Milionerzy mieszkają wszędzie. Najwięcej jednak mieszka w województwie mazowieckim (6,7%). Nie wiele mniej żyje w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim oraz małopolskim. Jeśli jednak spojrzeć na szybkość wzbogacenia się to przodują mieszkańcy podlaskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Od ubiegłego roku milionerów przybyło tam o 1/3.

Kto miał największy dochód w 2017 roku? Rekordzistą okazał się mieszkaniec mazowieckiego, który zarobił prawie 107 mln złotych!

Patrząc jednak nie tylko na dochód, ale także na zgromadzony majątek powyżej 1 miliona dolarów to w Polsce mieszka ok 57 000 takich osób. Myślicie, że to dużo? Niestety w porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej wygląda to marnie. W Niemczech majątek powyżej miliona dolarów ma prawie 2 miliony osób! Z kolei w Wielkiej Brytanii ponad 2 200 000 osób.

pożyczki chwilówki

Zostać milionerem to nie taka prosta sprawa

Nie ma chyba człowieka, który nie chciałby się znaleźć w tej grupie najlepiej sytuowanych osób. Luksusowe samochody, egzotyczne wakacje czy wielki dom z basenem. Pamiętajmy jednak, że większość z tych osób do bogactwa dochodziło ciężką pracą przez wiele lat. Przedsiębiorcy musieli najpierw zainwestować w firmę i podjąć ryzyko. Rozkręcenie firmy to często duże kredyty i pożyczki. Stres i nieprzespane noce. Przypomnijmy, że co czwarta firma upada po roku od jej otwarcia. Jeśli macie jednak pomysł na własną firmę to podpowiadamy jak otworzyć działalność gospodarczą i jak ją sfinansować.

 

 

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście cieszą się niesłabnącą popularnością. Trójmiasto jest dynamiczne, modne i przynosi zyski. Gdańsk znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu Top Destination on the Rise. Ranking został przygotowany przez jeden z najpopularniejszych serwisów turystycznych tripadvisor.com

Giełda Papierów Wartościowych – jak zarabia?

Giełda Papierów Wartościowych ma zapewnić możliwość obrotu giełdowego papierami wartościowymi takimi jak akcje, obligacje czy prawa poboru itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *