Samochód z licytacji komorniczej

Samochód z licytacji komorniczej – to powinieneś wiedzieć

Licytacje komornicze od zawsze cieszyły się sporą popularnością. Do tej pory jednak trzeba było się mocno interesować i śledzić wszystkie obwieszczenia komorników. Od niedawna funkcjonuje ogólnopolski portal internetowy licytacje.komornik.pl prowadzonym przez Krajową Radę Komorniczą. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do wszystkich licytacji w całej Polsce. Możemy szukać przedmiotów po bardzo szczegółowych kryteriach. W przypadku samochodów otrzymujemy funkcjonalności jak w przypadku portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Samochód z licytacji komorniczej ma tą zaletę, że można go kupić dużo taniej niż z ogłoszenia. Wiadomo, że nie zawsze będzie w stanie idealnym, ale kwota jaką zaoszczędzimy przy kupnie będzie nam pozwalała na pokrycie ewentualnych pierwszych napraw.

Czytaj również: mieszkanie z licytacji komorniczej

W licytacji komorniczej może wziąć udział prawie każdy jeśli wpłaci wadium, które określa się  najpóźniej w przededniu licytacji.  Są jednak wyjątki o których mówią przepisy Kodeksu postępowania cywilnego. Najczęściej spotykanym wyłączeniem są licytanci, którzy nie wywiązali się z warunków poprzedniej licytacji. Ponadto nie dopuszcza się do udziału w licytacji dłużnika, komornika, ich małżonków, dzieci, rodziców i rodzeństwa.

Hapi Pożyczki wniosek

Czytaj również: co może zająć komornik

Minusem nabycia samochodu z licytacji są długie czynności administracyjne związane z egzekucją komorniczą. Ponadto na czynności komornika, a także poszczególne postanowienia wydawane przez sąd egzekucyjny przysługują skargi. Decydując się na udział w aukcji komorniczej należy liczyć się z tym, że wylicytowaną ruchomość otrzymamy z opóźnieniem.

Jak przebiega licytacja komornicza samochodu?

Licytacje komornicze to wydarzenia publiczne tzn. odbywają się w miejscach ogólnodostępnych przy udziale licytantów. Prowadzącym licytacje jest komornik, który odczytuje informacje o przedmiocie licytacji, po czym rozpoczyna przetarg ogłaszając cenę wywoławczą, która była już wskazana w obwieszczeniu o licytacji ruchomości. Warto dodać, że do licytacji wystarczy stawienie się jednego licytanta

Licytacja odbywa się ustnie. Licytujący chcąc zgłosić swoją ofertę najczęściej podnosi rękę i mówi swojego przebicia. Zaoferowana cena przestaje być wiążąca w chwili, gdy inny licytant zaoferował wyższą kwotę. Cała licytacja ma bardzo szybki przebieg i trwa aż do ustania ofert. Komornik po trzy krotnym powtórzeniu najwyższej oferty zamyka aukcję i wymienia licytanta, który zaoferował najwyższą cenę. Komornik udziela tzw. przybicia i przysądzenia własności.

 

pożyczki online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *