fbpx

Skrytka bankowa – to powinieneś wiedzieć

Skrytka bankowa nie jest zbyt popularna

Skrytki bankowe kojarzymy najczęściej z filmów, gdzie bogaci bohaterowie deponują kosztowności i pieniądze. Jak jest naprawdę? Czy skrytka bankowa to miejsce, gdzie można schować dosłownie wszystko? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

Skrytki bankowe jak sama nazwa wskazuje są miejscem gdzie można zdeponować wartościowe rzeczy. W zależności od naszych potrzeb wynająć można całą szafkę, która jest częścią skarbca lub tylko kasetkę, która jest umieszczana na półce w skarbca. Obie formy skrytek są zabezpieczone podwójnym zamkiem. Jeden klucz posiada pracownik banku, zaś drugi jest we władaniu właściciela depozytu. Aby otworzyć szafkę czy kasetkę są potrzebne dwa klucze jednocześnie. Klucz właściciela można włożyć dopiero po otwarciu skrytki kluczem banku. Tak samo jest przy zamykaniu. Aby zamknąć skrytkę konieczne jest najpierw zamkniecie przez właściciela, po czym pracownik banku dokonuje zamknięcia w obecności Klienta.

Czy skrytka daje anonimowość i co można w niej schować?

Jak już wspomnieliśmy skrytki bankowe są pilnie strzeżone a ich zawartość jest trzymana w skarbcu banku, który ma specjalnie wzmocnione ściany, posiada wiele alarmów, a dostępu do nich chronią zamykane na kilka zamków pancerne drzwi.

Profi credit pożyczka do 25 tys

Skrytki bankowe dają dużo anonimowości. Pracownik banku jest bowiem obecny tylko przy otwieraniu zamka i wyjmowaniu depozytu. Przy napełnianiu lub opróżnianiu Klient jest sam w prywatnym pokoju bez kamer i okien. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku toczącego się postępowania karnego odpowiednie służby mogą uzyskać dostęp do takiego depozytu.

Jeśli chodzi o dozwolone depozyty to wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste jak się może wydawać, gdyż zabronione jest trzymanie w skrytkach np. gotówki! Poza tym nie można umieszczać tam:

  • narkotyków
  • broni
  • środków spożywczych i chemicznych

Gdzie mogę założyć skrytkę bankową?

Swój dobytek możecie zdeponować nie tylko w banku, ale również w specjalnych skarbcach, które oferują podobne usługi.

Banki, które oferują skrytki:

  • PKO BP – koszt 350 zł rocznie
  • BGŻ BNP Paribas – koszt od 360 do 600 zł rocznie
  • BOŚ Bank – koszt 350 zł rocznie
  • Pekao S.A – koszty ustalane indywidualnie
  • BZ WBK S.A. – koszt 400 zł rocznie

 Firmy, które oferują skrytki:

  • Skarbiec Gdańsk – koszty ustalane indywidualnie
  • Śląskie Sejfy – koszty ustalane indywidualnie

 

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Wakacje 2018 będą słono kosztować

Najdłuższe wakacje 2018 nadchodzą Wakacje to zawsze trudny czas dla rodziców, którzy pracują na etacie. Szkoła kończy się już w tym tygodniu, przedszkola i żłobki będą jeszcze jakiś czas otwarte.

Bezpieczne wakacje – alerty BIK

Jadąc na wakacje należy pamiętać nie tylko o zamknięciu domu. Aby nie martwić się o swoje finanse dobrze jest włączyć alerty BIK

500 zł dla młodych pielęgniarek i położnych

500 zł dla młodych pielęgniarek i położnych jest nowym pomysłem Rządu na zatrzymanie ich w kraju. Ministerstwo Zdrowia planuje już w październiku wprowadzić system dopłat dla młodych pielęgniarek i położnych. System dofinansowania chyba najbardziej zaniedbanej grupy zawodowej ma spowodować, że więcej absolwentów studiów około medycznych będzie chciało pracować w publicznej służbie zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *