fbpx

Skrytka bankowa – to powinieneś wiedzieć

Skrytka bankowa nie jest zbyt popularna

Skrytki bankowe kojarzymy najczęściej z filmów, gdzie bogaci bohaterowie deponują kosztowności i pieniądze. Jak jest naprawdę? Czy skrytka bankowa to miejsce, gdzie można schować dosłownie wszystko? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

Skrytki bankowe jak sama nazwa wskazuje są miejscem gdzie można zdeponować wartościowe rzeczy. W zależności od naszych potrzeb wynająć można całą szafkę, która jest częścią skarbca lub tylko kasetkę, która jest umieszczana na półce w skarbca. Obie formy skrytek są zabezpieczone podwójnym zamkiem. Jeden klucz posiada pracownik banku, zaś drugi jest we władaniu właściciela depozytu. Aby otworzyć szafkę czy kasetkę są potrzebne dwa klucze jednocześnie. Klucz właściciela można włożyć dopiero po otwarciu skrytki kluczem banku. Tak samo jest przy zamykaniu. Aby zamknąć skrytkę konieczne jest najpierw zamkniecie przez właściciela, po czym pracownik banku dokonuje zamknięcia w obecności Klienta.

Czy skrytka daje anonimowość i co można w niej schować?

Jak już wspomnieliśmy skrytki bankowe są pilnie strzeżone a ich zawartość jest trzymana w skarbcu banku, który ma specjalnie wzmocnione ściany, posiada wiele alarmów, a dostępu do nich chronią zamykane na kilka zamków pancerne drzwi.

Profi credit pożyczka do 25 tys

Skrytki bankowe dają dużo anonimowości. Pracownik banku jest bowiem obecny tylko przy otwieraniu zamka i wyjmowaniu depozytu. Przy napełnianiu lub opróżnianiu Klient jest sam w prywatnym pokoju bez kamer i okien. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku toczącego się postępowania karnego odpowiednie służby mogą uzyskać dostęp do takiego depozytu.

Jeśli chodzi o dozwolone depozyty to wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste jak się może wydawać, gdyż zabronione jest trzymanie w skrytkach np. gotówki! Poza tym nie można umieszczać tam:

  • narkotyków
  • broni
  • środków spożywczych i chemicznych

Gdzie mogę założyć skrytkę bankową?

Swój dobytek możecie zdeponować nie tylko w banku, ale również w specjalnych skarbcach, które oferują podobne usługi.

Banki, które oferują skrytki:

  • PKO BP – koszt 350 zł rocznie
  • BGŻ BNP Paribas – koszt od 360 do 600 zł rocznie
  • BOŚ Bank – koszt 350 zł rocznie
  • Pekao S.A – koszty ustalane indywidualnie
  • BZ WBK S.A. – koszt 400 zł rocznie

 Firmy, które oferują skrytki:

  • Skarbiec Gdańsk – koszty ustalane indywidualnie
  • Śląskie Sejfy – koszty ustalane indywidualnie

 

Zasiłek macierzyński – kompendium

Zasiłek macierzyński jest świadczeniem pieniężnym, który zastępuje nam pensję. Możemy go pobierać przez rok od urodzenia się dziecka.

Jak zatrudnić Ukraińca?

Polacy mogą wybierać w ofertach pracy Bezrobocie w Polsce z kwartału na kwartał jest coraz niższe. Wg najnowszych danych bez pracy było tylko 6,6 proc. Polaków. Rynek pracy zmienił się diametralnie przez ostatnią dekadę.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach Na rynku jest wiele produktów finansowych, które dedykowane są różnym grupom społecznym. Możemy spotkać pożyczki dla nauczycieli, dla górników czy pożyczki dla studentów. Coraz popularniejsze stają się pożyczki dla seniorów. Największe jednak zainteresowanie budzą jednak pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Sporo osób szuka bowiem pożyczek, które otrzymają bez przedstawiania dodatkowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *