Skrytka bankowa – to powinieneś wiedzieć

Skrytka bankowa nie jest zbyt popularna

Skrytki bankowe kojarzymy najczęściej z filmów, gdzie bogaci bohaterowie deponują kosztowności i pieniądze. Jak jest naprawdę? Czy skrytka bankowa to miejsce, gdzie można schować dosłownie wszystko? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

Skrytki bankowe jak sama nazwa wskazuje są miejscem gdzie można zdeponować wartościowe rzeczy. W zależności od naszych potrzeb wynająć można całą szafkę, która jest częścią skarbca lub tylko kasetkę, która jest umieszczana na półce w skarbca. Obie formy skrytek są zabezpieczone podwójnym zamkiem. Jeden klucz posiada pracownik banku, zaś drugi jest we władaniu właściciela depozytu. Aby otworzyć szafkę czy kasetkę są potrzebne dwa klucze jednocześnie. Klucz właściciela można włożyć dopiero po otwarciu skrytki kluczem banku. Tak samo jest przy zamykaniu. Aby zamknąć skrytkę konieczne jest najpierw zamkniecie przez właściciela, po czym pracownik banku dokonuje zamknięcia w obecności Klienta.

Czy skrytka daje anonimowość i co można w niej schować?

Jak już wspomnieliśmy skrytki bankowe są pilnie strzeżone a ich zawartość jest trzymana w skarbcu banku, który ma specjalnie wzmocnione ściany, posiada wiele alarmów, a dostępu do nich chronią zamykane na kilka zamków pancerne drzwi.

Profi credit pożyczka do 25 tys

Skrytki bankowe dają dużo anonimowości. Pracownik banku jest bowiem obecny tylko przy otwieraniu zamka i wyjmowaniu depozytu. Przy napełnianiu lub opróżnianiu Klient jest sam w prywatnym pokoju bez kamer i okien. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku toczącego się postępowania karnego odpowiednie służby mogą uzyskać dostęp do takiego depozytu.

Jeśli chodzi o dozwolone depozyty to wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste jak się może wydawać, gdyż zabronione jest trzymanie w skrytkach np. gotówki! Poza tym nie można umieszczać tam:

  • narkotyków
  • broni
  • środków spożywczych i chemicznych

Gdzie mogę założyć skrytkę bankową?

Swój dobytek możecie zdeponować nie tylko w banku, ale również w specjalnych skarbcach, które oferują podobne usługi.

Banki, które oferują skrytki:

  • PKO BP – koszt 350 zł rocznie
  • BGŻ BNP Paribas – koszt od 360 do 600 zł rocznie
  • BOŚ Bank – koszt 350 zł rocznie
  • Pekao S.A – koszty ustalane indywidualnie
  • BZ WBK S.A. – koszt 400 zł rocznie

 Firmy, które oferują skrytki:

  • Skarbiec Gdańsk – koszty ustalane indywidualnie
  • Śląskie Sejfy – koszty ustalane indywidualnie

 

Negatywna decyzja kredytowa

Czy negatywna decyzja kredytowa oznacza koniec marzeń o dodatkowej gotówce na remont czy samochód? Postaramy się dzisiaj przybliżyć Wam trochę więcej informacji o procesie udzielania pożyczki czy kredytu. Zacznijmy od tego czym w ogóle jest decyzja kredytowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *