W jakim banku trzymać pieniądze?

Banki i SKOKi chcą przyciągnąć jak najwięcej klientów

Konto w banku ma chyba większość z nas. Banki jednak ciągle się zmieniają, łączą się i dzielą. Pojawia się więc pytanie w jakim banku trzymać pieniądze? W dobie dzisiejszej bankowości, gdzie dostęp do rachunku mamy przez całą dobę, a płacić możemy nawet telefonem konto bankowe jest po prostu wygodne. Niedawno weszła w życie dyrektywa Unii Europejskiej, że każdy powinien mieć dostęp do darmowego rachunku bankowego.

W ramach takiego konta możliwe jest dokonywanie wpłat środków pieniężnych na rachunek, dokonywanie wypłat gotówki z rachunku na terenie całej UE. Ponadto rachunek umożliwia wykonywanie przelewów i płatności i stałych zleceń (również przy użyciu karty płatniczej) Aby wszystko było w pełni transparentne banki zostały zobligowane do tego, aby wzory wniosków o otwarcie darmowego konta były dostępne formie papierowej w oddziale oraz w elektronicznie na stronie internetowej.

Wydaje się, że każdy chciałby mieć taki darmowy rachunek bankowy. Nie każdy jednak będzie mógł z niego skorzystać. Darmowe konto będzie mógł założyć obywatel UE, który nie ma żadnego innego konta w dowolnym banku na terenie kraju. Ponadto konto nie do końca jest darmowe.  Prowadzenie rachunku jest oczywiście darmowe, jednak wykonywane transakcje są objęte limitami. Zgodnie z przepisami, pięć  pierwszych transakcji będzie bezpłatnych. Za kolejne bank już będzie mógł pobierać prowizję. Opłaty jednak nie będą mogły być większe niż te stosowane przez bank w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W jakim banku trzymać pieniądze?

Jako, że dużo napisaliśmy o darmowym rachunku bankowym to już pewnie się domyślacie, że jest to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze banku. Klienci cenią sobie również łatwość obsługi bankowości elektronicznej oraz ilość bankomatów, gdzie można dokonać darmowej wypłaty środków. Oferty większości banków sobą do siebie tak zbliżone, że na pierwszy rzut oka nie widać różnic. Zapytacie co z bezpieczeństwem? Tu gwarantem dla wszystkich banków bez względu na ich wielkość jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarantuje on wypłatę naszych środków do wysokości 100 tys. euro.

Wybierając nasz podstawowy na początku zwróćcie uwagę na podstawowe koszty prowadzenia rachunku bankowego. Jeśli korzystacie z obsługi kasowej w oddziałach to sprawdźcie, gdzie w waszej okolicy będzie najbliższa placówka. Ostatnim decydującym czynnikiem powinna być pozostała oferta banku.  Jeśli nawet teraz nie potrzebujesz pożyczki, kredytu to może się zdarzyć, że będziesz chciał to zmienić. Regularne wpływy na rachunek często są podstawą to szybkiego kredytu czy uzyskania innego produktu bez wizyty w oddziale.

03/09/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach Na rynku jest wiele produktów finansowych, które dedykowane są różnym grupom społecznym. Możemy spotkać pożyczki dla nauczycieli, dla górników czy pożyczki dla studentów. Coraz popularniejsze stają się pożyczki dla seniorów. Największe jednak zainteresowanie budzą jednak pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Sporo osób szuka bowiem pożyczek, które otrzymają bez przedstawiania dodatkowych

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa czyli jak wiarygodni jesteśmy w oczach banku czy firmy pożyczkowej. Wbrew pozorom zdolność kredytowa jest czasami ważniejsza niż to ile zarabiamy.

Czym się różni bank od SKOK

Co to jest SKOK Zastanawialiście się, czym różnią się te dwie instytucje finansów? Większość osób nie wie czym się różni bank od SKOK. Wynika to z tego, że usługi jakie oferują banki i skoki są niemal identyczne. Zanim zaczniemy wskazywać różnice napiszemy kilka słów czym w ogóle jest SKOK.