W Polsce żyje się lepiej niż w Niemczech

Czy to możliwe, że w Polsce żyje się lepiej

niż w Niemczech czy Francji? Otóż tak! Europejski Urząd Statystyczny EUROSTAT przeprowadził badania jak żyje się w stolicach UE.  Przeprowadzając analizę brano pod uwagę wiele czynników takich jak dostępność usług, mieszkań komunalnych, ceny paliwa i utrzymania. Nie ulega wątpliwości, że zarobki w Polsce nie należą do najwyższych i tu nie mamy za bardzo z kim konkurować. Nie zmienia to jednak faktu, że patrząc z szerszej perspektywy w Polsce żyje się lepiej niż w Niemczech.

Polska ma przewagę przede wszystkim w warunkach mieszkaniowych. Eurostat wskazuje, że tylko  11,6 proc. osób w naszym kraju żyje w lokalach o słabych warunkach. Za takie uważa się te z cieknącym dachem czy podmokłymi fundamentami. W Wielkiej Brytanii problemy ze swoimi lokalami zgłasza ponad 20 proc. Osób. We Francji 14 proc, a w Niemczech 13 proc.  Średnia unijna to aż 15,4 proc.

Dlaczego Polska wypada tak dobrze? Jest to wynikiem dużego deficytu mieszkaniowego z jakim weszliśmy po transformacji ustrojowej. Buduje się dużo nowych lokali, gdzie standard jest wysoki. Ponadto Polacy lubią majsterkować i remontować we własnym zakresie. Wiele osób na remont poświęca nawet swój urlop.

Polska bezpieczna

Świetnie wypadamy także jeśli chodzi o bezpieczeństwo. W polskich miastach ofiarami przestępstw,  czy wandalizmu w 2016 r. padło zaledwie 5,6 proc. mieszkańców. Warto wspomnieć, że ten wskaźnik maleje od wielu lat. Lepiej jest tylko na Litwie i w Macedonii.  Najgorzej za to jest w Bułgarii, gdzie co czwarty mieszkaniec padł ofiarą jakiegoś przestępstwa. Nieciekawie jest również w  Serbii, Holandii i Wielkiej Brytanii – tam aż co piąta osoba doświadczyła różnych form przemocy w 2016 roku.

Z bezpieczeństwem jesteśmy na bankier tylko na drogach. W wyniku wypadków samochodowych na drogach ginęło w 77 osób na milion mieszkańców.

Gorzej z zanieczyszczeniami

Pierwszą przyczyną stanu złego powietrza w naszym kraju są stare piece węglowe, które są wciąż najpopularniejsze. Druga sprawa to, że po polskich drogach jeździ dużo starych zdezelowanych samochodów. Średnia unijna  jakości powietrza to 14,5 mikrograma  ma metr sześcienny. W Polsce jesteśmy rekordzistami, gdzie średnie stężenie pyłów wynosi 23,8 mikrograma.  Jest to najgorszy wskaźnik w  całej Europie. Gonią nas Włochy i Słowenia.

Co by nie mówić żyje się nam coraz lepiej. Tego typu badania są tylko sygnałem do tego aby nad pewnymi rzeczami jeszcze popracować, a niektórymi się pochwalić.

10/05/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online Kredyt konsolidacyjny online nie należy do najpopularniejszych produktów finansowych w Polsce. Większość osób zaciąga pożyczkę czy kredyt i potem tylko reguluje miesięczne zobowiązania. Korzystając z kilku pożyczek branych w różnych okresach najprawdopodobniej będziemy mieli różne warunki spłaty. Płacenie jednej większej raty w miesiącu może okazać się dużo wygodniejsze i tańsze.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? To pytanie zadaje sobie wielu z Was w momencie szukania dodatkowej gotówki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie bankomatów i firm pożyczkowych w jakich znajdziecie najlepsze pożyczki gotówkowe. Dzięki statystykom jakie prowadzimy oraz informacjom od Klientów możemy ocenić prawdopodobieństwo udzielenia pożyczki.

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce?

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce? W ostatnim czasie publikowanych jest wiele raportów, które mówią o tym jak żyje się w naszym kraju. Nie tak dawno temu pisaliśmy o zarobkach w Polsce, a dzisiaj napiszemy Wam ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce.