Zamożny Polak czyli kto?

10 tys. zł miesięcznej pensji to kwota

która otwiera nam drogę do grona zamożnych Polaków. Kwota ta nie wzięła się znikąd. Przeprowadzono ankiety, w których respondenci mieli wskazać jaką pensję otrzymuje zamożny Polak. Podawane kwoty wahały się od 10 do 20 tys. zł netto czyli na rękę. Zamożny Polak to zatem również nieliczny Polak. Szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach ze świecą szukać osób, które zarabiają takie pieniądze. Może dlatego magiczne 10 tys. zł jest granicą po przekroczeniu której człowiek staje się zamożny.

 

Jedno jest pewne – pensja powyżej tej kwoty to bardzo dobre wynagrodzenie. Tak wysoko wynagradzanymi są zazwyczaj kierownicy i dyrektorzy w dużych międzynarodowych korporacjach. Często płacą za to wysoką cenę czasu pracy, który wynosi więcej niż 8 godzin. Do tego odpowiedzialność wynikająca z zarządzenia niekiedy kilkuset osobowymi zespołami sprawia, że tak wysokie wynagrodzenie przestaje dziwić. Kto jeszcze może się otrzeć o takie pensje? Z pewnością informatycy/programiści, których deficyt cały czas obserwujemy na rynku pracy. Jako, że nasze życie kręci się wokół nowych technologii programiści są niezbędni aby wszystko dobrze i szybko działało.

najlepsze lokaty 2018

 

Ankieta to jedno, zaś rzeczywistość to drugie. Analiza wykonana przez ekspertów z firmy doradczej KPMG wskazała, że osoby zamożne to te, które zarabiają już powyżej 5 tys. zł!

Zamożny Polak wydaje więcej

Im więcej zarabiamy tym więcej wydajemy. Ta zasada nie jest chyba nikomu obca. Każdy człowiek, który pracuje i ma marzenia dąży do tego aby je spełniać. Dlatego osoby zamożne korzystają z życia i spełniają swoje marzenia. Kupują modne ubrania, drogie samochody i latają w najodleglejsze zakątki świata. Dlatego pytając osoby najlepiej zarabiające kim dla nich jest zamożny Polak ich perspektywa byłą zgoła inna. Jako zamożnych wskazywali osoby zarabiające od 20 do 50 tys. zł.

 

Nie wszyscy jednak szastają pieniędzmi na lewo i prawo. Wiele osób myśli też o przyszłości i o tym, że mogą przyjść chude lata. Jak podaje NBP, swój majątek Polacy składają głównie na depozytach bankowych. Zgromadzili na nich 738 mld zł. Na produkty inwestycyjne przeznaczyli 528 mld zł.

Statystyczny Polak ma 5,5 tys. długu

Zadłużenie Polaków cały czas rośnie Większość naszych rodaków dobrze ocenia swoje finanse i może dlatego tak wiele osób chętnie korzysta z pożyczek i kredytów. Zarobki bowiem się poprawiają, ale jeszcze nie na tyle aby większe zakupy robić za gotówkę. Rośnie za to zdolność kredytowa Polaków. Zakup nowej pralki czy samochodu nie stanowi już większego problemu

Zastrzeżenie karty płatniczej – jak to zrobić?

Jeśli zgubiłeś lub skradziono Tobie kartę płatniczą to się nie zastanawiaj tylko od razu ją blokuj. Zastrzeżenie karty płatniczej jest darmowe i może zaoszczędzić wiele problemów

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny To pytanie bardzo często wpływa na naszą skrzynkę, dlatego postanowiliśmy napisać nieco więcej na ten temat. Kiedy nie dysponujemy dużą gotówką, bo np. zainwestowaliśmy ją w firmę a chcemy mieszkać u siebie to najszybszym sposobem będzie kredyt hipoteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *