Zamożny Polak czyli kto?

10 tys. zł miesięcznej pensji to kwota

która otwiera nam drogę do grona zamożnych Polaków. Kwota ta nie wzięła się znikąd. Przeprowadzono ankiety, w których respondenci mieli wskazać jaką pensję otrzymuje zamożny Polak. Podawane kwoty wahały się od 10 do 20 tys. zł netto czyli na rękę. Zamożny Polak to zatem również nieliczny Polak. Szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach ze świecą szukać osób, które zarabiają takie pieniądze. Może dlatego magiczne 10 tys. zł jest granicą po przekroczeniu której człowiek staje się zamożny.

Jedno jest pewne – pensja powyżej tej kwoty to bardzo dobre wynagrodzenie. Tak wysoko wynagradzanymi są zazwyczaj kierownicy i dyrektorzy w dużych międzynarodowych korporacjach. Często płacą za to wysoką cenę czasu pracy, który wynosi więcej niż 8 godzin. Do tego odpowiedzialność wynikająca z zarządzenia niekiedy kilkuset osobowymi zespołami sprawia, że tak wysokie wynagrodzenie przestaje dziwić. Kto jeszcze może się otrzeć o takie pensje? Z pewnością informatycy/programiści, których deficyt cały czas obserwujemy na rynku pracy. Jako, że nasze życie kręci się wokół nowych technologii programiści są niezbędni aby wszystko dobrze i szybko działało.

Ankieta to jedno, zaś rzeczywistość to drugie. Analiza wykonana przez ekspertów z firmy doradczej KPMG wskazała, że osoby zamożne to te, które zarabiają już powyżej 5 tys. zł!

Zamożny Polak wydaje więcej

Im więcej zarabiamy tym więcej wydajemy. Ta zasada nie jest chyba nikomu obca. Każdy człowiek, który pracuje i ma marzenia dąży do tego aby je spełniać. Dlatego osoby zamożne korzystają z życia i spełniają swoje marzenia. Kupują modne ubrania, drogie samochody i latają w najodleglejsze zakątki świata. Dlatego pytając osoby najlepiej zarabiające kim dla nich jest zamożny Polak ich perspektywa byłą zgoła inna. Jako zamożnych wskazywali osoby zarabiające od 20 do 50 tys. zł.

Nie wszyscy jednak szastają pieniędzmi na lewo i prawo. Wiele osób myśli też o przyszłości i o tym, że mogą przyjść chude lata. Jak podaje NBP, swój majątek Polacy składają głównie na depozytach bankowych. Zgromadzili na nich 738 mld zł. Na produkty inwestycyjne przeznaczyli 528 mld zł.

18/05/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak powstają pieniądze?

Jak powstają pieniądze w dzisiejszych czasach? Jeśli ktoś oglądał serial dom z papieru to ma pewne wyobrażenie. Kto nie oglądał ten wszystkiego dowie się z dzisiejszego wpisu.

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce?

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce? W ostatnim czasie publikowanych jest wiele raportów, które mówią o tym jak żyje się w naszym kraju. Nie tak dawno temu pisaliśmy o zarobkach w Polsce, a dzisiaj napiszemy Wam ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce.

Drobna pożyczka najlepsza od rodziny?

Drobna pożyczka pomaga Polakom Żyjemy w takich czasach, że nikt nie lubi na nic czekać. Wszystko chcemy mieć od razu, bez czekania. Zmieniło się również podejście do pożyczania pieniędzy.