Zamożny Polak czyli kto?

10 tys. zł miesięcznej pensji to kwota

która otwiera nam drogę do grona zamożnych Polaków. Kwota ta nie wzięła się znikąd. Przeprowadzono ankiety, w których respondenci mieli wskazać jaką pensję otrzymuje zamożny Polak. Podawane kwoty wahały się od 10 do 20 tys. zł netto czyli na rękę. Zamożny Polak to zatem również nieliczny Polak. Szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach ze świecą szukać osób, które zarabiają takie pieniądze. Może dlatego magiczne 10 tys. zł jest granicą po przekroczeniu której człowiek staje się zamożny.

 

Jedno jest pewne – pensja powyżej tej kwoty to bardzo dobre wynagrodzenie. Tak wysoko wynagradzanymi są zazwyczaj kierownicy i dyrektorzy w dużych międzynarodowych korporacjach. Często płacą za to wysoką cenę czasu pracy, który wynosi więcej niż 8 godzin. Do tego odpowiedzialność wynikająca z zarządzenia niekiedy kilkuset osobowymi zespołami sprawia, że tak wysokie wynagrodzenie przestaje dziwić. Kto jeszcze może się otrzeć o takie pensje? Z pewnością informatycy/programiści, których deficyt cały czas obserwujemy na rynku pracy. Jako, że nasze życie kręci się wokół nowych technologii programiści są niezbędni aby wszystko dobrze i szybko działało.

najlepsze lokaty 2018

 

Ankieta to jedno, zaś rzeczywistość to drugie. Analiza wykonana przez ekspertów z firmy doradczej KPMG wskazała, że osoby zamożne to te, które zarabiają już powyżej 5 tys. zł!

Zamożny Polak wydaje więcej

Im więcej zarabiamy tym więcej wydajemy. Ta zasada nie jest chyba nikomu obca. Każdy człowiek, który pracuje i ma marzenia dąży do tego aby je spełniać. Dlatego osoby zamożne korzystają z życia i spełniają swoje marzenia. Kupują modne ubrania, drogie samochody i latają w najodleglejsze zakątki świata. Dlatego pytając osoby najlepiej zarabiające kim dla nich jest zamożny Polak ich perspektywa byłą zgoła inna. Jako zamożnych wskazywali osoby zarabiające od 20 do 50 tys. zł.

 

Nie wszyscy jednak szastają pieniędzmi na lewo i prawo. Wiele osób myśli też o przyszłości i o tym, że mogą przyjść chude lata. Jak podaje NBP, swój majątek Polacy składają głównie na depozytach bankowych. Zgromadzili na nich 738 mld zł. Na produkty inwestycyjne przeznaczyli 528 mld zł.

Jak uniknąć komornika?

Na pytanie jak uniknąć komornika odpowiedź jest prosta. Nie brać pożyczek, chwilówek ani kredytów. Opłacać rachunki, czynsze i inne zobowiązania. Są jednak chwile w naszym życiu, kiedy zwyczajnie coś nie wychodzi. Popadamy w chorobę czy tracimy bliską osobę a posiadamy zadłużenie.

Pożyczka dla studenta

Darmowa pożyczka dla studenta Jest dostępna w wielu firmach. Często mówi się pożyczka dla studenta, ale tak naprawdę z pożyczki można skorzystać mają tylko ukończone 18 lat. Zwłaszcza firmy pożyczkowe wiedzą, że kiedy jest się młodym to ma się wiele potrzeb.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy?

Prawo jazdy to kosztowny dokument Prawo jazdy jest w dzisiejszym świecie praktycznie niezbędne. Uzyskanie uprawnień do kierowania samochodem może nam pomóc w znalezieniu pracy, czy jej zmianie na lepszą. Oprócz tego prawo pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu i po prostu ułatwia nam życie. Zastanawiasz się ile kosztuje kurs na prawo jazdy i jak go sfinansować? Read more about Ile kosztuje kurs na prawo jazdy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *