Zniżki dla emerytów

Emeryci mogą liczyć na wiele ulg i zniżek

Nie wszyscy wiedzą, że emeryci w Polsce mogą liczyć na wiele ulg i zniżek, które mogą poprawić ich budżet domowy. Statystyki mówią, że emerytom żyje się całkiem nieźle. Z drugiej strony dostajemy wiele pytań od emerytów zainteresowanych pożyczkami na raty. Emerytura może i wystarcza na bieżące potrzeby, lecz w przypadku poważniejszych wydatków zaczynają się problemy. We wpisie pożyczka dla seniora opisywaliśmy już najlepsze oferty dla ludzi starszych. W dzisiejszym wpisie zniżki dla emerytów postanowiliśmy sprawdzić gdzie emeryci mogą zaoszczędzić.

Czytaj także: komu się należy honorowa emerytura?

pożyczki chwilówki

Zniżki dla emerytów

Najbardziej popularną zniżką dla emerytów to ulga w komunikacji zbiorowej. W przypadku PKP Intercity znajdziemy ofertę  „Bilet dla Seniora”, dający 30 proc. zniżki każdemu, kto ukończył 60 lat. Podróżując lokalnie Przewozami Regionalnymi emeryci, którzy skończyli 60 lat, mają prawo do dwóch przejazdów w ciągu roku z ulgą w wysokości 37 proc. w 2 klasie pociągów osobowych, pospiesznych i ekspresowych. Jeśli decydujemy się na podróż samolotem to również możemy liczyć na zniżkę. Zdecydowana większość linii lotniczych oferuje ulgi na przeloty dla pasażerów po 60. roku życia. Oferowane ulgi kształtują się na poziomie 10-20 proc. od ceny regularnej.

Jeśli już mowa o podróżach to emeryci i renciści mogą skorzystać z 50 proc. ulgi od opłaty za wyrobienie paszportu. Dzięki tej zniżce za wydanie paszportu zapłacą oni tylko 70, a nie tak, jak pozostali – 140 złotych.

Czytaj także: ulgi przy rozliczaniu PIT

Emeryci mogą liczyć również na zniżki przy płaceniu abonamentu radiowo-telewizyjnego. Tu tak samo jako w przypadku paszportu zniżka wynosi 50 proc. Jedynym warunkiem jest ukończenie 60 roku życia i posiadanie prawa do emerytury w wysokości nie przekraczającej 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim roku.

Ulgi podatkowe to kolejny benefit z jakiego mogą korzystać niektórzy seniorzy. Na obniżenie podatku mogą liczyć przede wszystkim emeryci z orzeczeniem o niepełnosprawności, którzy ponieśli koszty kupna sprzętu leczniczego czy zabiegów rehabilitacyjnych. Odliczyć można również:

  • przystosowania mieszkania do celów niepełnosprawności;
  • koszt domowej pomocy pielęgniarskiej;
  • utrzymanie i dostosowanie samochodu do potrzeb osób niepełnosprawnych;
  • transport osób niepełnosprawnych na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne;
  • utrzymania psa asystującego

Czytaj także: dlaczego płacimy tak wysokie podatki?

 

Hapi Pożyczki wniosek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *