Samochód z licytacji komorniczej

Samochód z licytacji komorniczej – to powinieneś wiedzieć

Licytacje komornicze od zawsze cieszyły się sporą popularnością. Do tej pory jednak trzeba było się mocno interesować i śledzić wszystkie obwieszczenia komorników. Od niedawna funkcjonuje ogólnopolski portal internetowy licytacje.komornik.pl prowadzonym przez Krajową Radę Komorniczą. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do wszystkich licytacji w całej Polsce. Możemy szukać przedmiotów po bardzo szczegółowych kryteriach. W przypadku samochodów otrzymujemy funkcjonalności jak w przypadku portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Samochód z licytacji komorniczej ma tą zaletę, że można go kupić dużo taniej niż z ogłoszenia. Wiadomo, że nie zawsze będzie w stanie idealnym, ale kwota jaką zaoszczędzimy przy kupnie będzie nam pozwalała na pokrycie ewentualnych pierwszych napraw.

W licytacji komorniczej może wziąć udział prawie każdy jeśli wpłaci wadium, które określa się  najpóźniej w przededniu licytacji.  Są jednak wyjątki o których mówią przepisy Kodeksu postępowania cywilnego. Najczęściej spotykanym wyłączeniem są licytanci, którzy nie wywiązali się z warunków poprzedniej licytacji. Ponadto nie dopuszcza się do udziału w licytacji dłużnika, komornika, ich małżonków, dzieci, rodziców i rodzeństwa.

Minusem nabycia samochodu z licytacji są długie czynności administracyjne związane z egzekucją komorniczą. Ponadto na czynności komornika, a także poszczególne postanowienia wydawane przez sąd egzekucyjny przysługują skargi. Decydując się na udział w aukcji komorniczej należy liczyć się z tym, że wylicytowaną ruchomość otrzymamy z opóźnieniem.

Jak przebiega licytacja komornicza samochodu?

Licytacje komornicze to wydarzenia publiczne tzn. odbywają się w miejscach ogólnodostępnych przy udziale licytantów. Prowadzącym licytacje jest komornik, który odczytuje informacje o przedmiocie licytacji, po czym rozpoczyna przetarg ogłaszając cenę wywoławczą, która była już wskazana w obwieszczeniu o licytacji ruchomości. Warto dodać, że do licytacji wystarczy stawienie się jednego licytanta

Licytacja odbywa się ustnie. Licytujący chcąc zgłosić swoją ofertę najczęściej podnosi rękę i mówi swojego przebicia. Zaoferowana cena przestaje być wiążąca w chwili, gdy inny licytant zaoferował wyższą kwotę. Cała licytacja ma bardzo szybki przebieg i trwa aż do ustania ofert. Komornik po trzy krotnym powtórzeniu najwyższej oferty zamyka aukcję i wymienia licytanta, który zaoferował najwyższą cenę. Komornik udziela tzw. przybicia i przysądzenia własności.

23/07/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak sfinansować zakup samochodu

Zastanawiasz się jak sfinansować zakup samochodu? Zakup samochodu to dość ważna decyzja z którą co jakiś przychodzi nam się zmierzyć. Niektórzy planują kupno swojego pierwszego auta, inni wymieniają obecne na lepszy model. Samochody dość mocno ułatwiają nam codzienne życie. Pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu jak również pozwalają nam na niezależność. Nie trzeba czekać na przystankach

Przedawnienie mandatu – kiedy nie trzeba płacić?

Nikt nie lubi płacić mandatów, sprawdzamy kiedy nie zapłacimy Mandat to przykra konsekwencja, która dotknęła lub kiedyś dotknie większości z nas. Ukarani możemy być za przekroczenie prędkości, przejście na czerwonym świetle czy jazdę bez biletu. W dzisiejszym wpisie przedawnienie mandatu wskażemy Wam kiedy poszczególne mandaty się przedawniają.

Mieszkanie z licytacji komorniczej

Czy warto kupić mieszkanie z licytacji komorniczej? Polacy coraz mocniej zaczynają się interesować licytacjami komorniczymi. Powstanie platformy do licytacji zajętych przedmiotów jest tego najlepszym odzwierciedleniem. Komornik oprócz tego, że jest wykonawcą postanowień sądu to jest również swego rodzaju przedsiębiorcom. Odpowiada za skuteczne wyegzekwowanie długu, a za podjęte działania przysługuje mu odpowiednie wynagrodzenie.