równie szybko co pozostałe zdobycze Zachodu. W dużych polskich miastach młodzi ludzie praktycznie już nie korzystają z taksówek. Dzieje się tak za sprawą ceny usługi jaką oferuje Uber oraz jakości świadczonych usług. Jeszcze do niedawna samochody Ubera nie mogły przekraczać 10 lat. Z uwagi jednak na popyt i utrzymanie niskich cen firma zdecydowała na dopuszczenie również starszych samochodów. Część klientów narzeka, a część nie ma nic przeciwko temu. Dzięki systemowi ocen jaki prowadzi Uber bardzo szybko będzie można zweryfikować jakość usług.
Klienci mają do wyboru pięć gwiazdek dzięki którym firma na bieżąco może weryfikować bieżącą pracę kierowców. Klienci mają do wyboru dwie opcje przejazdu. UberX oraz Select czyli jak pisze firma – o podwyższonym komforcie. Obecnie firma przymierza się do wprowadzenie w Europie nowej usługi: UberPool. Polega na tym, że użytkownik chcący skorzystać z przejazdu może zostać poproszony o to, żeby podszedł do wyznaczonego miejsca i tam poczekał na auto. Usługa przewiduje również, że w pojeździe może jechać kilku pasażerów jadących w tym samym kierunku. Dzięki nowej taryfie firma może zaoszczędzić czas kierowcy i osób już jadących samochodem.
To już udowodniliśmy, ale ile kosztuje obecność w 737 miastach w 84 krajach świata? Wg informacji jakie podaje serwis Bloomberg Uber w ciągu 9 lat swojego istnienia wydał 10,7 mld dolarów! Uber jest obecnie jednym z najbardziej wartościowych biznesów na świecie finansowanym z venture capital. Czym jest venture capital? Inwestycja VC polega na zasileniu kapitałowym przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju poprzez objęcie jego akcji lub udziałów. Oprócz tego, że dużo wydaje to tez dużo zarabia. W samym czwartym kwartale ubiegłego roku Uber wygenerował aż 2,3 mld dol. przychodów. Żeby pokazać skalę wzrostu firmy wystarczy napisać, że ubiegłoroczne przychody były o 90 % mniejsze! Sukcesu nie byłoby gdyby nie ciężka praca kierowców. Niestety kierowcy Ubera aby zarobić muszą sporo jeździć. Firma potrąca zwyczajowo 30% za usługę skojarzenia pasażera i kierowcy. Do tego trzeba odliczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej, paliwa i eksploatacji samochodu. Mimo licznych obciążeń kierowców nie brakuje, jednak w Polsce za kierownicą coraz częściej spotykamy sąsiadów zza wschodniej granicy.
lisekfinansowy.pl| Regulamin | Polityka prywatności |