Android Pay odbierz bon na zakupy

Android pay od google działa już prawie rok

Dokładnie w listopadzie 2016 roku zaczął działać system płatności google. Polska była drugim krajem po Wielkiej Brytani w Europie gdzie zaczął działać program. Ale czym w ogóle jest android pay? Jest to aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym android, która ułatwia płatności przy pomocy telefonu. Aby uzyskać aplikację wystarczy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać w ramach niej kartę wydaną przez bank współpracujący z aplikacją.  Istnieje możliwość korzystania zarówno z kart debetowych jak i kredytowych.  Do wykonania płatności wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. Tak to już wzystko! Płatności do 50 zł zostaną wykonane niczym kartą zbliżeniową, płatności powyżej tej kwoty trzeba potwierdzić kodem PIN na terminalu.

Płacąc naszym smartfonem przy pomocy tej aplikacji można również zbierać mile lub punkty. Dzięki temu, że tak naprawdę płacimy kartą w telefonie możemy korzystać z tych samych nagród, przywilejów i zabezpieczeń, z których korzystasz w swoim banku. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to google zapewnia, że kiedy płacisz aplikacją to prawdziwy numer Twojej karty nie jest udostępniany sklepowi.  Ponadto podczas płatności kartą korzysta się z wirtualnego numeru konta. Muszę przyznać, że brzmi przekonująco. Zwłaszcza, że jeśli np. zgubisz swój telefon za pomocą menedżera urządzeń Android możesz natychmiast zablokować go z dowolnego miejsca.

Płatności smartfonem nadal daleko w tyle

Jakie banki współpracują z android pay?

  • mBank
  • Alior Bank
  • Orange Finanse
  • Euro Bank
  • Nest Bank
  • T-Mobile usługi Bankowe
  • BZWBK

Jeśli Twojego Banku nie ma na tej liście a chciałbyś korzystać z tej metody płatności to nic straconego! Załóż darmowe konto w jednym z powyższych banków. Ranking kont bankowych znajdziesz tutaj.

Jak dostać 20 zł na zakupy w Żabce?

Aby skorzystać z promocji należy być nowym użytkownikiem Android Pay – zgodnie z regulaminem nową osobą jest taka, która do 12 lipca 2017 nie wykonała żadnej transakcji Android Pay. W promocji mogą wziąć udział także osoby, które dostały zaproszenie mailowe do promocji. Najprawdopodbniej chodzi o zachęcenie osób, które pobrały aplikację, ale jej nigdy nie użyły.

Aby otrzymać bon o wartosci 20 zł należy:

  • pobrać aplikację jeśli jeszcze jej nie macie
  • dodać kartę płatnoczą
  • wpisać kod promocyjny w menu aplikacji o treści: ANDROID20

Otrzymaną kartę podarunkową będzie można wykorzystać do 5 października 2017 skanując jej kod w sklepie Żabka lub Freshmarket.

Ubezpieczenie smartfona – czy to się opłaca?

Split payment jak się nie dać?

Split payment czyli nowy sposób regulowania faktur dla przedsiębiorców Już od 1 lipca wszyscy przedsiębiorcy, którzy płacą podatek VAT muszą się przygotować na dość duże zmiany. Są one wynikiem kolejnych pomysłów jak uszczuplić system podatkowy. Split payment czyli po polsku podzielona płatność ma również za zadanie przyspieszyć ściągalność VAT-u.

Czyszczenie BIK – czy jest możliwe?

Czyszczenie BIK – zmień swoją historię kredytową Na takie ogłoszenia możemy natknąć się bardzo często. Wielu „ekspertów” od historii kredytowej oferuje cudowne usługi zmiany danych w bazie BIK. Czy warto ufać takim zapewnieniom?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *