Android Pay odbierz bon na zakupy

Android pay od google działa już prawie rok

Dokładnie w listopadzie 2016 roku zaczął działać system płatności google. Polska była drugim krajem po Wielkiej Brytani w Europie gdzie zaczął działać program. Ale czym w ogóle jest android pay? Jest to aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym android, która ułatwia płatności przy pomocy telefonu. Aby uzyskać aplikację wystarczy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać w ramach niej kartę wydaną przez bank współpracujący z aplikacją.  Istnieje możliwość korzystania zarówno z kart debetowych jak i kredytowych.  Do wykonania płatności wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. Tak to już wszystko! Płatności do 50 zł zostaną wykonane niczym kartą zbliżeniową, płatności powyżej tej kwoty trzeba potwierdzić kodem PIN na terminalu.

Płacąc naszym smartfonem przy pomocy tej aplikacji można również zbierać mile lub punkty. Dzięki temu, że tak naprawdę płacimy kartą w telefonie możemy korzystać z tych samych nagród, przywilejów i zabezpieczeń, z których korzystasz w swoim banku. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to google zapewnia, że kiedy płacisz aplikacją to prawdziwy numer Twojej karty nie jest udostępniany sklepowi.  Ponadto podczas płatności kartą korzysta się z wirtualnego numeru konta. Muszę przyznać, że brzmi przekonująco. Zwłaszcza, że jeśli np. zgubisz swój telefon za pomocą menedżera urządzeń Android możesz natychmiast zablokować go z dowolnego miejsca.

Jakie banki współpracują z android pay?

  • mBank
  • Alior Bank
  • Orange Finanse
  • Euro Bank
  • Nest Bank
  • T-Mobile usługi Bankowe
  • BZWBK

Jeśli Twojego Banku nie ma na tej liście a chciałbyś korzystać z tej metody płatności to nic straconego! Załóż darmowe konto w jednym z powyższych banków. Ranking kont bankowych znajdziesz tutaj.

Jak dostać 20 zł na zakupy w Żabce?

Aby skorzystać z promocji należy być nowym użytkownikiem Android Pay – zgodnie z regulaminem nową osobą jest taka, która do 12 lipca 2017 nie wykonała żadnej transakcji Android Pay. W promocji mogą wziąć udział także osoby, które dostały zaproszenie mailowe do promocji. Najprawdopodbniej chodzi o zachęcenie osób, które pobrały aplikację, ale jej nigdy nie użyły.

Aby otrzymać bon o wartosci 20 zł należy:

  • pobrać aplikację jeśli jeszcze jej nie macie
  • dodać kartę płatnoczą
  • wpisać kod promocyjny w menu aplikacji o treści: ANDROID20

Otrzymaną kartę podarunkową będzie można wykorzystać do 5 października 2017 skanując jej kod w sklepie Żabka lub Freshmarket.

16/07/2017

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Płatności smartfonem nadal daleko w tyle

Polacy nie korzystają z płatności smartfonem Do niedawna w Polsce z płacenia smartfonem mogli korzystać tylko użytkownicy telefonów z systemem android. Mimo licznych promocji jakimi kusiło google w ciągu kilku miesięcy z Google Pay skorzystało zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Zwarzywszy na to, że android jest najpopularniejszym systemem w polskich smartfonach to szokująco mało.

Od dzisiaj Apple Pay w Polsce

Apple Pay w Polsce dostępne od dzisiaj Do tej pory Polacy mogli korzystać jedynie z systemu płatności mobilnych jaki oferował google. Użytkownicy smartfonów z Androidem musieli zarejestrować kartę w aplikacji Google Pay i przykładając telefon do terminala mogli płacić za swoje zakupy.

Płacenie telefonem – wygodne i bezpieczne

Płacenie telefonem wymaga posiadanie odpowiedniego smartfonu? Do niedawna na to pytanie odpowiedź mogła brzmieć dwojako. Wszystko zależało od tego czy przy płatności chcieliśmy używać aplikacji bankowej czy woleliśmy płacić telefonem tak jak kartą płatniczą. Jak zapłacić telefonem bez użycia aplikacji?