fbpx

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

cieszą się niesłabnącą popularnością. Trójmiasto jest dynamiczne, modne i przynosi zyski. Gdańsk znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu Top Destination on the Rise. Ranking został przygotowany przez jeden z najpopularniejszych serwisów turystycznych tripadvisor.com

Do tego dobry dojazd z centralnej Polski autostradą A1, prężnie rozwijające się lotnisko im. Lecha Wałęsy oraz czyste powietrze. Największym zainteresowaniem mogą się pochwalić inwestycje zlokalizowane w pasie nadmorskim. W dalszej kolejności mamy okolice starego miasta w Gdańsku czy rozbudowujące się centrum Gdyni z flagowym apartamentowcem Sea Towers. Inwestycji jest wiele, więc póki co można jeszcze wybierać. Niestety gruntów pod zabudowę apartamentowców nie przybywa i najatrakcyjniejsze miejsca niedługo będzie można dostać tylko z rynku wtórnego. Apartamenty inwestycyjne w trójmieście są rzeczywiście aż tak atrakcyjne? O tym w dzisiejszym wpisie.

Dla kogo apartamenty inwestycyjne w Trójmieście?

Inwestowanie w nieruchomości wymaga dużego zaangażowania finansowego. Do tego musimy pamiętać, że tego typu inwestycje wymagają cierpliwości. Apartamentu inwestycyjnego nie powinno się kupować za wszystkie oszczędności życia, nie pozostawiając sobie odpowiedniego zapasu gotówki. Ponadto szczerze odradzamy kupowanie apartamentu w kredycie hipotecznym.  Z uwagi na to, że kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym nie sposób przewidzieć co będzie za 10-20 lat. Dlatego dość ryzykownym jest dokonywanie tego typu inwestycji, które teraz wydają się bardzo opłacalne. Za kilka, kilkanaście lat mogą być sporym obciążeniem dla właściciela. Jeśli zatem dysponujesz dużą ilością wolnych środków i oczekujesz stałej stopy zwrotu, wówczas możesz myśleć o inwestowaniu w apartamenty.

Ile to kosztuje i jakie są zyski?

Ceny nieruchomości w trójmieście rosną z kwartału na kwartał. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie przekroczyła 8 tys. zł, a w Łodzi zbliżyła się do 4 tys. zł. W większości miast ceny wzrosły o 2 do 6 proc. w skali roku, najmocniej jednak w Gdańsku (wzrost o 6,2%) Żeby zobrazować to co dzieje się w Gdańsku warto przywołać cenę najdroższej działki budowlanej w tym mieście. W 2017 r. najdroższa została  sprzedana za cenę prawie 52 mln zł

Wzrost cen gruntów w Gdańsku spowodowany jest bardzo dużą konkurencją wśród lokalnych deweloperów, a także pojawienie się na rynku nowych ogólnopolskich graczy, jak Atal, Budimex czy Dom Development.

Zyski z apartamentu w trójmieście są dużo lepsze niż na lokacie. Firmy obsługujące najem apartamentów informują klientów, że średnie obłożenie apartamentu w Gdańsku to 220 dni w roku, zaś w Sopocie to 180 dni w roku. Cena jednej doby w apartamencie dwupokojowym różni się w zależności od pory roku. Przyjmując minimalną cenę 190 zł i najwyższą 320 zł to w ciągu roku apartament może zarobić ok. 48 000 zł. Od tego należy odliczyć prowizję dla firmy prowadzącej oraz podatki. Zysk na czysto dla właściciela to ok. 30 000 zł.

Licząc, że nieruchomość kosztowała 400 000 zł to najlepsze lokaty są wstanie wygenerować z takiej kwoty ok 10 tys. zł zysku. Rachunek jest prosty. Inwestycja w nieruchomość daje dużo wyższą stopę zwrotu. Niestety jest to rozwiązanie dla osób z dużym portfelem.

Kosztowne rachunki za telefon – jak nie przepłacać?

Polacy nie rozstają się ze smartfonami i mają kosztowne rachunki za telefon Jak podaje BIG Infomonitor Według z telefonu komórkowego korzysta już ponad 90 proc. osób. Co dziesiąty użytkownik smartfona nie rozstaje się z nim nawet w trakcie snu trzymając go pod poduszką. Jak widać lubimy i intensywnie korzystamy telefonów.

Pożyczka dla zadłużonych. Hit czy kit?

Pożyczka dla zadłużonych jest możliwa. Jeśli masz poręczyciela możesz liczyć nawet na 25 tys. złotych. Pożyczka z komornikiem bez BIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *