Czym jest house flipping?

Taniej kupić drożej sprzedać czyli house flipping

Zarabianie na nieruchomościach zawsze było bardzo dochodowe. Pośrednicy i sprzedawcy nieruchomości od lat zarabiają krocie na prowizjach za sprzedaż i wynajem nieruchomości. W Polsce stosunkowo od niedawna, a w Stanach Zjednoczonych od kilkudziesięciu lat osoby z zasobnymi portfelami zarabiają na odsprzedawaniu mieszkań i domów. House flipping polega bowiem na tym, że kupujemy nieruchomość zniszczoną, wymagającą remontu za cenę dużo niższą niż średnia rynkowa. Remontujemy i wyposażamy nieruchomość tak aby wyglądała maksymalnie atrakcyjnie. Wynajmujemy fotografa do profesjonalnej sesji zdjęciowej i sprzedajemy mieszkanie powyżej średniej ceny rynkowej. Tak w dużym uproszczeniu wygląda flipping. Zajęcie bardzo dochodowe, ale wymagające dużej wiedzy nt. nieruchomości. Aby wszystko zadziałało cała transakcja musi zostać przeprowadzona bardzo szybko i być sfinansowana za gotówkę.

Czytaj także: mieszkanie z licytacji komorniczej

Ile można na tym zarobić i jak zacząć?

O zarobkach „flipperów” krążą legendy. Ciężko określić ile można zarobić na jednej inwestycji. W branży mówi się, że 10 procent zyskane na nieruchomości to dobry zarobek. Jeśli zatem przyjmiemy, że mieszkanie w dużym mieście jest sprzedawane za średnio 350 tys. zł. to zarobek rzędu 35 tys. złotych w najwyżej kilka miesięcy jest niezłym wynikiem. Nie ma jednak reguły. W jednych miesiącach można zarobić kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych, w innych nic. Wszystko zależy też od wartości nieruchomości i szczęścia.

Jeśli myślicie nad rozpoczęciem działalności na rynku nieruchomości i handlem nieruchomościami to zacznijcie od mniejszych inwestycji. Po pierwsze jeśli coś pójdzie nie tak to mniej stracicie. Po drugie – teoria to nie wszystko. Najlepsza nauka płynie z realnych działań, jakie będzie musieli podjąć aby wszystko dograć. Tania i sprawdzona ekipa remontowa, materiały budowlane i wykończeniowe. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości i jej prezentacja przyszłym Klientom. Wiele osób bagatelizuje te dwie ostanie kwestie, ale są one równie ważne co ładne wykończenie. Pamiętajmy, że ludzie kupują oczami i sercem. Jeśli profesjonalnie i estetycznie przygotujemy ofertę, a później będziemy umieli właściwie ją zaprezentować to odniesiemy sukces.

 

Rapida wniosek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *