Czym jest house flipping?

Taniej kupić drożej sprzedać czyli house flipping

Zarabianie na nieruchomościach zawsze było bardzo dochodowe. Pośrednicy i sprzedawcy nieruchomości od lat zarabiają krocie na prowizjach za sprzedaż i wynajem nieruchomości. W Polsce stosunkowo od niedawna, a w Stanach Zjednoczonych od kilkudziesięciu lat osoby z zasobnymi portfelami zarabiają na odsprzedawaniu mieszkań i domów. House flipping polega bowiem na tym, że kupujemy nieruchomość zniszczoną, wymagającą remontu za cenę dużo niższą niż średnia rynkowa. Remontujemy i wyposażamy nieruchomość tak aby wyglądała maksymalnie atrakcyjnie. Wynajmujemy fotografa do profesjonalnej sesji zdjęciowej i sprzedajemy mieszkanie powyżej średniej ceny rynkowej. Tak w dużym uproszczeniu wygląda flipping. Zajęcie bardzo dochodowe, ale wymagające dużej wiedzy nt. nieruchomości. Aby wszystko zadziałało cała transakcja musi zostać przeprowadzona bardzo szybko i być sfinansowana za gotówkę.

Ile można na tym zarobić i jak zacząć?

O zarobkach „flipperów” krążą legendy. Ciężko określić ile można zarobić na jednej inwestycji. W branży mówi się, że 10 procent zyskane na nieruchomości to dobry zarobek. Jeśli zatem przyjmiemy, że mieszkanie w dużym mieście jest sprzedawane za średnio 350 tys. zł. to zarobek rzędu 35 tys. złotych w najwyżej kilka miesięcy jest niezłym wynikiem. Nie ma jednak reguły. W jednych miesiącach można zarobić kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych, w innych nic. Wszystko zależy też od wartości nieruchomości i szczęścia.

Jeśli myślicie nad rozpoczęciem działalności na rynku nieruchomości i handlem nieruchomościami to zacznijcie od mniejszych inwestycji. Po pierwsze jeśli coś pójdzie nie tak to mniej stracicie. Po drugie – teoria to nie wszystko. Najlepsza nauka płynie z realnych działań, jakie będzie musieli podjąć aby wszystko dograć. Tania i sprawdzona ekipa remontowa, materiały budowlane i wykończeniowe. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości i jej prezentacja przyszłym Klientom. Wiele osób bagatelizuje te dwie ostanie kwestie, ale są one równie ważne co ładne wykończenie. Pamiętajmy, że ludzie kupują oczami i sercem. Jeśli profesjonalnie i estetycznie przygotujemy ofertę, a później będziemy umieli właściwie ją zaprezentować to odniesiemy sukces.

07/08/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Czy wynajem mieszkania to dobra inwestycja?

Wynajem mieszkania czy lokata bankowa Wiele osób, które zgromadziły sporą ilość gotówki zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy. Wysokość zysku jak zawsze zależy od poziomu ryzyka jakie chcemy ponieść.

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście cieszą się niesłabnącą popularnością. Trójmiasto jest dynamiczne, modne i przynosi zyski. Gdańsk znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu Top Destination on the Rise.