EnveloBank startuje we wrześniu

EnveloBank czyli internetowy bank Poczty Polskiej

EnveloBank  miał już mieć premierę kilka razy. Jednak za każdym razem przesuwano datę. Przedstawiciele Poczty Polskiej zapewniają jednak tym razem, że wrzesień będzie tym miesiącem, kiedy debiut stanie się faktem.  Świadczyć może o tym fakt, że od tygodni możemy się natknąć na reklamy EnevloBank na takich portalach społecznościowych jak Facebook czy  Instagram. Hasło przewodnie to Finanse w porządku.

Bank swoją strategię marketingową oparł na przekonaniu klientów, że uporządkuje finanse swoich klientów, by ci mogli zająć się tym co lubią.  Potencjalnymi klientami mają być młodzi ludzie, którzy nie mieli jeszcze rachunku bankowego jak również Ci, którzy nie mają czasu na zarządzanie swoimi finansami.

Oferta EnveloBanku

Podstawowym rachunkiem  oferowanym przez bank będzie bezpłatne EnveloKonto. Do konta bankowego będzie można zamówić kartę debetową Visa. Jak w większości banków za kartę trzeba będzie zapłacić 5 zł miesięcznie chyba, że wykonamy co najmniej jedną transakcję miesięcznie, a wpływy na nasz rachunek nie będą mniejsze niż 1000 zł.  Poczta Polska poszła również za konkurencją przy ustalaniu opłat za przelewy. Wszystkie transakcje internetowe będą darmowe z wyjątkiem przelewów natychmiastowych, za które zapłacimy 5 zł.  Jeśli jednak  przelewu ekspresowego dokonamy poprzez aplikacje bankową wówczas opłata będzie o połowę niższa – 2,5 zł. Wypłaty z bankomatów krajowych będą za darmo.

Ciekawostką jaką wprowadza bank jest moduł do faktur. Będzie pozwalał  ładować faktury do systemu bankowości internetowej. Pliki będzie też można kierować bezpośrednio z e-maila na wskazany przez klienta adres.  Dzięki funkcji przekierowania/ przesłania dalej trafią automatycznie do systemu bankowości internetowej i zostaną przekonwertowane do formatki przelewu.  Bajer całkiem niezły, zwłaszcza dla osób, którzy operują dużą ilością dokumentów. Jeśli jednak nie będziemy mieli wersji elektronicznej faktury  to zawsze będziemy mogli skorzystać z aparatu w naszym smartfonie. Dzięki aplikacji banku przy pomocy smartfona zeskanujemy ją i umieścimy w systemie.

EnveloBank nie zapomniał także o swoich klientach, którzy będą korzystali z usług pocztowych. Oferuje moneyback do 200 zł rocznie za kupno usług przez Internet.

Mimo, że oferta Envelobank nie powala pod względem ilości produktów – na razie mamy do czynienia tylko z rachunkami oszczędnościowo rozliczeniowymi to na pewno nie sposób mu odmówić innowacyjności. Ciekawe rozwiązania na pewno przyciągną wielu klientów.

28/08/2017

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Umowa pożyczki z kurierem

Umowa pożyczki z kurierem jest bezpieczna? Sprawdź dostępne pożyczki na raty i pożyczki chwilówki. Oferta i opinie na lisekfinansowy.pl

Czym się różni bank od SKOK

Co to jest SKOK Zastanawialiście się, czym różnią się te dwie instytucje finansów? Większość osób nie wie czym się różni bank od SKOK. Wynika to z tego, że usługi jakie oferują banki i skoki są niemal identyczne. Zanim zaczniemy wskazywać różnice napiszemy kilka słów czym w ogóle jest SKOK.

Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta

Logujesz się do Banku a tam puste konto Przecierasz oczy ze zdumienia, ale nadal saldo wynosi 0 zł. Powoli uświadamiasz sobie, że ktoś ogołocił Twoje konto i najprawdopodobniej padłeś ofiarą kradzieży. Co zrobić jak znikną nam pieniądze z konta?