Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

O tym w dzisiejszym wpisie. Postaramy się odpowiedzieć na jedno z najczęściej zadawanych pytań. Zanim jednak przejdziemy do wyliczania i wskazywana w jakim banku najłatwiej dostaniem kredyt hipoteczny przyjrzyjmy się na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę. Kredyt hipoteczny to nie jedyny koszt i zmartwienie jakie przyjdzie nam przezwyciężyć. Wiele osób zapomina, że oprócz ceny jaką należy zapłacić za wymarzone mieszkanie są również inne koszty.

Czytaj także: jaki kredyt na remont i wykończenie mieszkania

Koszty transakcyjne mieszkania to nawet 1% wartości całego mieszkania. Czym są koszty transakcyjne? Składają się na nie wszystkie koszty jakie nowy właściciel musi uiścić przy zakupie. Wynagrodzenie notariusza, podatek od czynności cywilno-prawnych (jeśli kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego). Jeśli zaś kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera to również musimy liczyć się ze sporymi kosztami. Załóżmy, że kupujecie mieszkanie za 300 tys. zł.

  • Umowa deweloperska podpisywana u Notariusza: około 1000 zł
  • Umowa sprzedaży nieruchomości również sporządzona u Notariusza po odbiorze lokalu: około 1700 zł
  • Opłata za założenie księgi wieczystej i wpis prawa własności: 260,00 zł
  • Opłata za wpis hipoteki wraz z podatkiem PCC: 219,00 zł
  • Opłata za wykreślenie roszczenia nabywcy z księgi wieczystej gruntu: 75,00 zł

Podsumowaliśmy koszty to sprawdźmy jak to jest z tymi zarobkami

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Widząc powyższe koszty entuzjazm do zakupu własnego lokum opada. Sprawdźmy jednak le trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny. To on jest przecież najważniejszy, żeby w ogóle mierzyć się z tymi opłatami. Pod uwagę wzięliśmy dwa warianty. O kredyt hipoteczny starają się para oraz singiel zarabiający minimalną krajową. Sprawdziliśmy wszystkie banki i wybraliśmy 5 gdzie otrzymacie największy kredyt. Symulacja przewiduje, że dysponujecie 20% wkładem własnym.

Para zarabiająca minimalną krajową

  1. mBank – 284 tys. zł
  2. Deutsche Bank – 280 tys. zł
  3. BZWBK – 212 tys. zł
  4. Bank Pekao S.A – 206 tys. zł
  5. Raiffeisen Bank – 204 tys. zł

Singiel zarabiający minimalną krajową.

Tu niestety nie mamy dobrych wiadomości. Żaden bank nie udzieli kredytu hipotecznego samotnej osobie z minimalną krajową. Minimalny dochód jaki pozwoli na ubieganie się o kredyt hipoteczny to 1700 zł na rękę w Credit Agricole. Inne banki żądają dochodu na poziomie 1900 zł i więcej.

22/05/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Czy wynajem mieszkania to dobra inwestycja?

Wynajem mieszkania czy lokata bankowa Wiele osób, które zgromadziły sporą ilość gotówki zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy. Wysokość zysku jak zawsze zależy od poziomu ryzyka jakie chcemy ponieść.

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście cieszą się niesłabnącą popularnością. Trójmiasto jest dynamiczne, modne i przynosi zyski. Gdańsk znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu Top Destination on the Rise.