Inwestowanie alternatywne – co to jest?

Ty też należysz do osób, które zawsze marzyły, o tym, aby móc pochwalić się statusem inwestora? Niestety, o akcjach i obligacjach wiesz tyle, co nic, w dodatku, inwestowanie w tak abstrakcyjne twory wydaje Ci się nieznośnie nudne?

A może wiesz bardzo dużo ale po prostu Ci się znudziło? Nic straconego! Wbrew pozorom, można lokować swoje oszczędności w rzeczy, które kochasz! Jak to zrobić? Sprawdź inwestowanie alternatywne.

Inwestowanie alternatywne – diamenty

Jeśli do tej pory myślałeś, że są najlepszym przyjacielem tylko kobiet, zaskoczy Cię fakt, że inwestycja w metale i kamienie jest bardzo opłacalna. Przede wszystkim, są one odporne na topniejące światowe zasoby i zawirowania rynkowe. Co prawda, następują pewne delikatne spadki cen złota, natomiast ponieważ surowca tego nie da się sztucznie wyprodukować, popyt na te kruszce wciąż rośnie. Co do złota, zaleca się ulokowanie w nim około 5% długoterminowego portfela inwestycyjnego. Diamenty natomiast, są jedną z najbardziej obiecujących lokat kapitału. Ponieważ ich zasoby się kończą, a kolejnych możemy się spodziewać za jakieś 3 mld lat.

Na co uważać? Przede wszystkim, należy upewnić się, że kruszec lub klejnot jest autentyczny- krótko mówiąc, zasięgnąć opinii rzeczoznawcy. Po drugie, nie radzimy trzymać tak cennego skarbu pod poduszką. Dlatego też, warto zadbać o to, spoczywał w bezpiecznym miejscu, takim jak strzeżona skrytka bankowa.

precious 1199183 1920

Inwestowanie w wino

Tak, tak, na winie też można zarobić 😉 Co więcej, w ostatnim czasie jest to coraz bardziej popularne. Jak grzyby po deszczu na całym świecie pojawiają się coraz to nowe firmy świadczące usługi doradców w zakresie zakupu win, a także całych winnic. Brzmi niepozornie, ale ta inwestycja może okazać się naprawdę opłacalna. Wino beczkowe zwane „en primeur” jest zwykle o około 30% tańsze niż to butelkowane. Oznacza to, że w ciągu roku jego wartość może wzrosnąć nawet o 150%. Miłośnikom mocniejszych trunków, polecamy też inwestycję w whisky. Zysk gwarantowany nieco mniejszy, natomiast gra także warta świeczki.

Inwestowanie alternatywne

Inwestowanie alternatywne – sztuka

Czy wiesz, że wielu artystów dorabia się majątków dopiero po śmierci? Wielu z nich nie przypuszczało, że gdy odejdą z tego świata, ich dzieła osiągną niebagatelne sumy rzędu setek tysięcy złotych. Dlatego też, wielu inwestorów kupuje dzieła obiecujących, współczesnych artystów licząc na to, że kiedyś sprzedadzą ją za bezcen. Aby rozpocząć inwestowanie w malarstwo, czy rzeźbę, należy dysponować około 3 tys. rocznie. Do tego, na ten sektor powinniśmy poświęcić nie więcej niż 15% naszego portfela inwestycyjnego.

Motoryzacja

Jesteś fanem marek takich jak Aston Martin, Bentley, Bugatti? Wbrew pozorom, takie auto to nie tylko sposób na powodzenie u kobiet, czy zbędny wydatek. Wartość niektórych modeli potrafi wzrosnąć nawet trzykrotnie, a Tobie zagwarantować zysk na poziomie 200%. Zabytkowe auta są w Polsce coraz bardziej popularne, dlatego też warto skorzystać z tego pomysłu. Idąc o krok dalej, zachęcamy do zainteresowania się pomysłem inwestycji w luksusowe jachty. Co prawda, u nas ta branża jeszcze raczkuje, aczkolwiek rosnąca liczba powstających przystani jachtowych, bardzo dobrze rokuje tej opcji.

17/08/2022

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Misseling jak się uchronić?

Zgodnie z prawem misseling jest zabroniony. Jednak wiele firm nic sobie z tego nie robi i nadal oferuje Klientom produkty, których nie potrzebują.

Inwestowanie w jachty alternatywą dla nieruchomości

Inwestowanie w jachty coraz popularniejsze Polacy coraz częściej zaczynają szukać alternatywnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz daj coraz mniej zysku. Wszystko to przez rosnące ceny nieruchomości. Dość nowym pomysłem, który póki co sprawdza się znakomicie jest inwestowanie w jachty.

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście cieszą się niesłabnącą popularnością. Trójmiasto jest dynamiczne, modne i przynosi zyski. Gdańsk znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu Top Destination on the Rise.